Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 14 hónapos eddig 5...

Kisfiam 14 hónapos eddig 5 foga van, de nem tudom átszoktatni a darabos kajcsikra. Milyen ötletetek van? Más is volt így?

Figyelt kérdés

Ha a kezébe adok kekszet, vajas kenyeret, narancsot, kölesgolyót, sajtot szóval bármit akkor megeszi, de ha a főzeléket vagy bármi mást adok neki és nem turmixolom le kilöki a szájából. Még a kóbor egybe maradt rízs szemet is. Nem vagyunk egy kicsit lemaradva, nem kellene már ennie rendesen?

Nektek mi vált be?


2010. márc. 11. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan egy évesen már nem volt hajlandó megenni a pépes kaját, de nem sokkal előtte meg egy kicsike darabtól is fuldokolt. Egyszerűen szerintem csak türelem kell hozzá, semmi más. Gondolom még nem érett rá. Az én gyerekem mindig egy időben evett velünk, és azt akarta enni, amit mi is. Amiből ehetett, abból mindig hagytam, hogy vegyen. Egy idő után már ugyan az, ugyan olyan formában kellett neki.
2010. márc. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi is együtt eszünk hogy lássa csak hogyan kell ezt. Ő is kap a mi kajcsinkból, sőt sokszor direkt úgy főzök, hogy ugyan azt ehesse. 1x kipróbáltam azt is, hogy a puha darabos hamiját beraktam a tányérjába és oda raktam elé, hátha szépen megeszegeti azt is mint pl: a kekszét. Háááát jó, hogy festés előtt próbáltam ezt ki! :)))
2010. márc. 11. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:
szia, az én fiam 15hónapos, nálunk ugyan ez van! A mi kajánkból szépen eszegeti a darabosat, a kekszet, pufit sajtos tallért is megeszi, de a főzeléket csak turmixolva! Én már úgy vagyok vele, hogy előbb utóbb csak kinövi! Próbáltam darabosan adni neki a főzeléket, de majdnem kihányta! Nem erőltetem, szerintem majd akkor fog tudni szépen enni ha kijöttek a hátsó örlőfogai is!
2010. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Bízzunk benne, hogy a türelem meghozza gyümölcsét!
2010. márc. 13. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!