Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves koráig pisilhet és...

Hány éves koráig pisilhet és kakilhat egy gyerek bilibe? Hány évesen kell átszoktatni a wc-re?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a végső határ az óvodakezdés. ott a kicsik is wc-be végzik a dolgukat, tehát előtte mindenképpen érdemes megtanítani a gyerekeket ezek használatára.

Különben sokan eleve nem is használnak egyáltalán bilit, rögtön a wc-re szoktatják a leszokó gyerkőcöt.

2011. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
a lányom hét éves, szeptemberben, egy év halasztással megy iskolába. az ovis kis wc-be és a bilibe hajlandó csak pisilni vagy kakilni. a wc-től fél hogy bele esik és nem hajlandó, túl nagynak tartja. pedig mire iskolás lesz kellene neki oda is pisilni.
2011. ápr. 6. 16:57
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Már bocs, de ez kicsit túlzás.. a 2 éves lányom eleve Wc-re volt szoktatva.. Egy iskolába menő gyereknek meg tényleg fura a bili...
2011. ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Hát az én 4 évesem már szűkítő nélkül is ráül a vécére, de szükítővel 2 éves koruk óta. Bilire csak akkor, ha nagy forgalom van a vécén és sürgős. Én nem is vagyok híve a bilinek, mert van, hogy már fel vagyunk öltözve és mennek vissza kakilni, hát meghalnék, ha még a bilit is takarítani kéne a reggeli rohanásban meg úgy egyébként.

De 7 évesen bilizni?, a 4 éves még néha sem ül már rá. Inkább visszatartja.

2011. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
kicsit későn érő típus. volt hogy ráültettem a wc-re de pisis lett a nadrágja, mert kiment a pisi. aznap mégegyszer próbálkoztunk akkor meg bele esett a wc-be. nem szeret egyedül lenni, ezért mindig oda viszi a bilit ahol van vki és ott intézi a dolgát. sajnos néha idegenek előtt is. nem szégyenlős egyáltalán, bárki előtt bármikor bárhol elvégzi a bilibe.
2011. ápr. 6. 17:23
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
a későn érő erre sajnos nem igazán jó meghatározás. az, hogy nem bilizünk mások előtt egy 7 évesnél már evidensnek kellene legyen.. nálunk kb. 3 évesek voltak a gyerekek, mikor kiküldtek, ha ráültek a Wc-re és csak akkor szóltak, ha készen voltak...
2011. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%
Mond, hogy kamuzol, ezt nem hiszem el. Ez már több mint undorító és visszataszító. És ez nem szégyenlősség kérdése, hanem igényszinté. Bár van Magyarországon olyan népcsoport, amelyik kultúrájában ismeretlen ez a fogalom. De miért kell ezt megengedni? Hányinger.
2011. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egyáltalán nem undorító. Sőt! Hát a gyereke. 7 évesen még nyugodtan csinálhat bármit a szülei előtt.

Egyébként jó a kérdés. Mert az enyém nyáron lesz 4 de nekem még eddig eszembe se jutott hogy wc-re szoktassam. Viszont most elfogok rajta gondolkodni, sőt hozzá is látunk. Mondjuk nálunk félelemről szó sincs, inkább csak én nem fogom fel, hogy már nem kicsi!

A kérdezőnek pedig azt javasolnám, ha másképp nem megy valami jutalmazásos módszerrel próbálkoznék.

2011. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

a BÁRKI előtt, BÁRHOL, BÁRMIKOR- nem a szülei előtt, akik végül is a szülei.

Hát én ledöbbennék, ha egy 7 éves gyerek, mikor vendégségben vagyok beballagna egy bilivel és ott végezné a dolgát.

De ízlések és pofonok. Lehet ez csak nekem fura. Nálatok is természetes, akkor már ketten vagytok a kérdezővel.

2011. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
jó, az enyém még csak 3 és fél éves. És vendégek nem igazán vannak, a családtagok előtt meg még nincs szégyen érzete, sőt.
2011. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!