Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rácsos ágyból kiságyba, de...

Rácsos ágyból kiságyba, de hogyan? 2,5 éves lányomat szeretnénk leesésgáátlós ágyba átszoktatni. Férjem szerint vigyük fel a kiságyat az emeletre a nappaliba, hogy először ott szokja meg a lányom, ismerkedjen vele először.

Figyelt kérdés

Én ezt nem szeretném, a nappaliban van egy csomó játék, nem szeretném, ha azt szokná meg, hogy a kiságyból kipattan és már mehet is játszani.

Szerintetek?


2011. jan. 19. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak nagyon könnyen ment az átszokás. Először csak délben aludt benne, aztán úgy gondoltam, hogy este még a kiságyba teszem. De már nem akart a kiságyba menni.

Annyi, hogy a kiságyban elaludt magától, az új ágy mellett pedig ott voltam én egy darabig...(Neki ugyanis nincs alvó játéka).

Nekünk a kiságy és az új ágyacska is az ő szobájába került. És mivel panelben lakunk, a játékai is ebben a szobában voltak.

Nem értem miért lenne baj, ha játszik? Én örülök mindig ha játszik, inkább a TV-től óvom.

2011. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gyerek úgy fogadja el ahogy kapja,csináld ahogy praktikus.Megszokja ígyis-úgyis.
2011. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor már nagy volt a hasam,a második gyerekkel, akkor vettünk ágyat.Mondtam neki, hogy nagy lány vagy te már tudsz szépen aludni rácsos ágy nálkül is.Ez meg már az öcsié lesz.Minden gond nélkül onnantól az ágyon aludt.
2011. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Az unokaöcsém is 2,5 évesen kapott ilyen ágyat. Simán átszokott bele, aztán ki is esett belőle, orral a földre, senki nem tudja (nem látta), hogy. Amikor felébredt és ki akart szállni. És nem az első, hanem a sokadik alkalommal.

Eredmény: felrepedt száj.


Nekem még nincs gyerekem, de 100%, hogy 2,5 éves gyereket nem teszek ilyen ágyba. Még nem tudom, hogy oldom meg, de így biztos nem.

2011. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is épp' ezen a projekten vagyunk :D Én sem tartom jó ötletnek, hogy egyszer játék két hét múlva alvóhely. Mi megvesszük az ágyat és berakjuk a szobájába. Ha valamiért nem jönne össze a nagyágy, még mindig visszamehet a rácsosba. Én inkább attól félek, hogy nem marad benne és reggel 5kor már játszani fog.
2011. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a saját szobájába vannak csak játékok. Így akkor ott ne aludjon? Ott alszik, ahol nektek jó. betehetitek a nappaliba, de ne aludjon ott, csak nézegesse, játszon ott. De minden gyerek máshogy reagál erre.
2011. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fiam másfél éves volt, mikor átraktuk nagyágyba.

Simán bekerült az is a szobájába, semmi baja nem volt vele. Eleinte mellétettük a kiságyból a szivacsot, de sosem esett le.


Szerintem tegyetek ti is így, esetleg mutass pár ágyat a gyerkőcnek, ha ő választhat, biztosan sokkal szívesebben alszik majd benne. Hadd legyen baldachinja, vagy ragasszatok rá kedvelt matricát, de először ne erőltesd. Hidd el, maximum pár nap, és magától azon fog aludni:)

2011. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 es fel eves volt a kisfiam is, amikor rendes agyat kapott. Mi ugy csinaltuk, hogy megvettuk es amig bolcsiben volt, addig Apaval osszeszeretuk neki, es amikor hazajott a bolcsibol mondtuk neki, hogy varja a szobajaban egy meglepetes. Felment es nagyon csodalkozott, hogy szep uj agyat kapott, uj agynemuvel, mindennel, de tetszett neki, es orult, hogy o mar nagyfiu es nem kell kisagyban aludnia tobbet. Azert mindig ket szeket odateszek oldalt, hogy ne essen le az agyrol ejszaka, de nagyon szereti, jobban is alszik benne. 1-2 nap alatt teljesen megszokta.
2011. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is oda raknám, ahova a rendeltetés szerű helye van. Mi is most készülünk új ágyat venni 30 hónapos kislányomnak, a tesóé lesz a rácsos. Már szépen elmagyaráztuk neki, hogy mi fog történni. Annyit kért, hogy majd ő szeretné kiválasztani az új ágyat. Amúgy másfél éves kora óta ki van véve a rács az ágy elejéből, így akkor jön ki amikor akar, sőt biztos orra is tudna bukni. Én csak azt szeretném kérdezni a 2,5 éves berepedt szájú kisgyerek rokonától, hogy ő szerinte meddig viselik el a gyerekek a bezártságot? És az jó a fejlődésük szempontjából? Az én gyerekem 1,5 évesen érett volt arra, hogy ne sírással keljen jeleznie, ha ki akar jönni az ágyából.
2011. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiamnak is a szobájában van a leesés gátlós ágya és ott is alszik! Mi is panelban lakunk így nemtudom máshová tenni az ágyat csak a szobájába :D!

20 hónapos a kisfiam de csak délben alszik még a leesésgátlós ágyon mostmár 2 hónapja eddig egyszer sem esett le nagyon szépen letud mászni róla!

2011. jan. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!