Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik 2-3 éves korig...

Anyukák, akik 2-3 éves korig is szoptatnak, én nem értem, nektek nem fáj, amikor a gyerek fogaival tépi a melleiteket, hogy birjátok ezt ki ennyi ideig?

Figyelt kérdés
Nekem másfél éves a gyerekem,még nagyon sokat akar szopizni,de egyszerüen számomra már elviselhetetlen,nem értem,ezt hogy lehet elviselni.Ha nem is tépi.nyilván a fogai hozzáérnek a melledhez.
2015. szept. 1. 13:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
Az én fiam két éves koráig szopott. Volt egy időszak, amikor kijöttek a fogai és még próbálgatta, hogy mire is valók, hogy meg-megharapott, az nagyon fájt természetesen. De ezt mindig jeleztem, elvettem tőle, stb. hamar leszokott róla. Egyébként ha nem harapott, akkor nem éreztem a fogait szinte egyáltalán, egyrészt tudta úgy tartani a száját, hogy a fogai csak nagyon lazán értek a mellemhez, másrészt a két év alatt hihetetlen mértékben megedződött a mellem. De ez én vagyok, teljesen egyéni, hogy ki mennyire érzékeny, és biztosan minden baba is kicsit másképp szopik. Az biztos, hogy ha elviselhetetlenül fájdalmas vagy kellemetlen lett volna számomra a szoptatás, akkor nem szoptattam volna ilyen sokáig, mert nem hiszem, hogy ennek az anya szenvedéséről kell szólnia.
2015. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Első gyerekem 22 hónapos koráig szopizott de soha nem szokta a fogával "tépni", megharapni sem szokta, pedig ekkor már 16 foga volt. Tudta hogy a cici szopizásra való és soha nem próbálta megharapni.

A kicsi most 15 hós és még szopizik, 8 foga van, egyetlen egyszer volt hogy megharapta a cicit, egyébként ő is szépen szopizni szokott, nem fáj!


Nekem inkább az fura hogy hogyhogy ennyit harap a tiéd? Ha megharapja és/vagy a fogával ér hozzá akkor szerintem vedd el tőle a cicit és magyarázd el hogy csak akkor lesz cici ha szépen szopizik és nem harapja meg. Egy másfél éves ezt már megérti szerintem.

Ezenkívül találhatnátok időbeosztást a szopizásnak, hogy ne az legyen hogy bármikor szopizik amikor kedve tartja, hanem mondjuk reggel, alvás előtt, ilyesmi.

2015. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, most komolyan, nálad mindent megkap a gyerek, ha elég kitartóan sír érte? Elhiszem, hogy rossz, hogy így függ a szoptatástól, de ennek így semmi értelme. Következetesnek kell lenni, hidd el, néhány nap után már nem fog sírni érte.
2015. szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%
Ez a kötődő nevelés teljes eltúlzása. Minden úgy van, ahogy a gyerek akarja, majd ő eldönti mikor szopizik, anya meg apa meg teljesen alá vannak rendelve a gyereknek. A másik véglet meg a Spock-féle tekintélyelvűség, hogy anya akkor is azt csinálja, amit ő akar, akkor is, ha az a gyereknek nem olyan jó. Valami értelmes átmenetet kellene találni a két szélsőség között. És a 3 éves korig szoptatás nekem sem átmenetnek, sem értelmesnek nem tűnik. A gyerek hisztijének ilyen szinten engedni pedig szerintem végzetes hiba. Az rögzül benne, hogy csak sírni kell, meg rángatni, és akkor mindent megkap.
2015. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
58%

Tépi le a ruhát? Ütöget? Jézusom...

És még csak másfél éves. Mi lesz majd mondjuk 14 éves korában? Akkor ököllel üt meg, ha nem adsz neki elég pénzt?

2015. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

MAjdnem 3 éves a lányom, soha nem harapott a mellembe (és nem is ütött érte). Nálunk az alvási ceremóniához tartozik még 10-20 perc szopi, igényi még az össze bújás mellé, és nekem sincs gondom vele.

Most a terhességem végén érzékenyebbek a mellbimbóim, de ha kérem, azonnal abbahagyja és várunk amíg elmúlik a fájdalom, addig csak simizi, hogy ne fájjon.

2015. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
39%
Nemtudom mit kell ezt anyira felfújni (hogy miért csinálod meg ilyenek) ha youtube-ra beirod, hogy Breastfeeding big kid minden videonn 3-4 éveseket szoptatnak és rendesen tépik néha a cicit az anya meg sem érzi nekem már van egy nagy 15 éves fiam és egy kicsi 6 éves. Hs youtube ra be irod lessz valahol egy amerikai csaj úgymond vega csaj akinek a fia kb.4/5 lehet vagy idősebb és még szopik a csaj valahol el is magyarázta hogy miért van (rengeteg vitamin) én nem tudom hogy milyen ez nekem természetes volt régebben, hogy a 2 éves fiam szopott de 2 éves kora utánn 1 hónappal már nem kellett. Soha nem harapott. Mi Amerikában élünk itt teljesen mindennapi, hogy sokáig szoptatnak. Nem tudom melyik irta hogy nem szabad mert a gyerek irányit meg ilyenek hát neked már az hogy a gyerek anyira szereti az anyát, hogy mindent bevet azért hogy mellette legyen....
2015. szept. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
28%
17-es, attól, hogy van néhány elmeháborodott, attól még nem kötelező mindenkinek megőrülni, nem gondolod? Olyan is van, aki felnőttként pelenkát visel, mert ez a becsípődése, meg olyan is van, aki kamaszként is egy ágyban alszik az anyjával. Szerinted ez normális, pusztán azért, mert mások is csinálják?
2015. szept. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
És ha youtube-on van, aki kútba ugrik, akkor te is kútba ugrasz? Gratulálok.
2015. szept. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

Na, próbálná a gyerekem ütögetni a mellemet, kb. addig kapna. Mert a tied szándékosan csinálja, mondjuk mi lenne, ha megnevelnéd, és erélyesen rászólnál?! És ha üti, harap - dierkt! - nem kapna cicit (amúgy is nagy már hozzá.


De, te jó ég, mi lesz veletek dackorszaknál, ha már most sem vagy képes nemet mondani a gyereknek.

Veri magát, és?! Verje, majd befejezi, de téged fszán terrorizál a fiad, te meg asszisztálsz neki. Ügyes!

2015. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!