Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik 2-3 éves korig...

Anyukák, akik 2-3 éves korig is szoptatnak, én nem értem, nektek nem fáj, amikor a gyerek fogaival tépi a melleiteket, hogy birjátok ezt ki ennyi ideig?

Figyelt kérdés
Nekem másfél éves a gyerekem,még nagyon sokat akar szopizni,de egyszerüen számomra már elviselhetetlen,nem értem,ezt hogy lehet elviselni.Ha nem is tépi.nyilván a fogai hozzáérnek a melledhez.
2015. szept. 1. 13:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%
Ő most én a válaszommal nem azt akartam sugalni hogy mindenki 10 évig is akár szoptathat hanem hogy pl. 4-5 éves korig csinálják ez nekem is furcsa nekem olyan 2 éves korig volt normális de azzal hogy sokáig szoptatnak jobban fog teljesiteni a gyerek mivel az anyatejben lévő vitaminok által jobban és gyorsabban fejlődik de nekem nem volt kedvem évekig szoptatni ezért 2 éves korában abba hagytam neki de ők is szeretik anyira a gyereküket hogy tugyák mi a jó nekik és biztos jó oka van ha sokáig csinálják. És ha az anyatej nem lenne jó akkor a csecsemőt sem azzal etetnék. Plussz néhány generációval ezelőtt addig szoptatták a gyereket amíg tudták akár 6 éves korig is mivel akkoriban nem volt anyi élelme egy családnak, hogy a gyerek is kapjon rendes kaját. És mindegyik gyerekből erős harcos lett azért van valami összefüggő bennük.
2015. szept. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Azért lett mindegyik gyerekből erős harcos, mert hatalmas volt a szelekció. Nem volt az ötödik heti pecsételésnél progeszteronpótlás, meg koraszülötteknek tüdőérlelő, hanem azok a gyerekek meg sem születtek. Szóval ne keverjük már a szezont a fazonnal.


Az anyatej a legmegfelelőbb táplálék az újszülöttnek, mondjuk egy éves koráig. De fokozatosan csökken a tápértéke, egyre kevésbé teljes értékű. Egy kétévesnek meg már sem anyatejre, sem az ezzel járó erőltetett anyai közelségre nincs szüksége. Azok, akik ilyen sokáig akarnak szoptatni, a saját kötődési zavarukat örökítik így tovább, láncolják magukhoz a gyereket. Holott a kötődés nem arról szól, hogy a gyerek matrica, anya meg nem hajlandó elengedni a kezét. Hanem hogy a gyerek bízik az anyjában, el mer indulni egyedül felfedezni a világot, mert tudja, hogy az anya mindig visszajön. És ez egyáltalán nem ugyanaz, mint a mindig ott van. Ugyanez a baromság az iskoláskorig együttalvás, a napi nyolcórás hordozás óvodáskorig és a minek óvodába járatni a gyereket, a legjobb neki az anyjával. Hát nem. Minden életkornak megvan a maga sajátossága. Az óvodásnak már szüksége van a kortársakra, és nem anya cicijén kell lógni. Észre kellene venni, hogy az óvodáskori szoptatásra inkább anyának van szüksége.

2015. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
20 as téged inkább nem kommentállak-azért mert a 17 hónapos gyerekem hozzám akar még bujni és ezt igy jelzi mert ugye még mondani nem tudja azért nem terrorizál.Nem a cici a lényeg neki hanem az összebujás.És mivel már sok a foga érzem öket-de direktbe nem harapott soha meg.Azért nehogymár egy agressziv állatnak állitsd be a gyerekemet-te elmeháborodott.Sajnálom a gyerekeidet-biztos sok szeretetet kaphattak tőled.
2015. szept. 3. 10:57
 24/25 anonim ***** válasza:
48%

(16-os vagyok)22-es Istenem de sok hülyeséget hordasz össze. Erőltetett anyai közelség???? Az mi? Szerinted lefogom a gyereket és beletömöm a szájába a mellemet?? Annyira bírom az ilyen megjegyzéseket.

Miért gondoljátok, hogy csak a két véglet van, az egyik, hogy 2 éves kora előtt elválasztja a gyerekét vagy a gyerek magától leszokik és onnantól csúnyán néz arra aki tovább mer szoptatni, ameddig az anya és a gyere akarja.

A másik meg aki iskolás korig magához láncolja a kisgyereket, nem engedi gyerekek közé, úton-útfélen hangoztatja, hogy ő bizony szoptat akárhol akármikor, közben hordoz és együtt alszik a kicsivel.

Hát nem. Ennél sokkal több változat van és egyik se rosszabb vagy jobb a másiknál, ha mind az anya és mind a gyerek érdekeit és kényelmét szolgálják.

Ha a másfél éves gyerek tépi, üti, harapja a mellet, azonnal el kell tőle venni és csak egy-két óra múlva engedni. Addig nem lesz semmi baja. 2-3 ilyen alkalom és megtanulja, hogy ha erőszakos azzal nem megy semmire. (amúgy ha nem szándékosan csinálja helyes szoptatási technikával nem ér hozzá a gyerek foga a mellbimbóhoz)

Elszomorít, mert ez a 3 év amit szoptatással töltöttem, mind nekem mind a lányom gyönyörű, bensősége időszak és remélem a kistestvérével is átélhetem ennyi ideig.

És annak ellenére, hogy tudja, bármikor jöhet "cicizni" mégis nyitott barátkozó gyermek, aki akkor sincs szorult helyzetben, ha én nem vagyok ott.

2015. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti bekezdésem helyesen: Elszomorít ez a hozzáállás....
2015. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!