Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tanulják meg a...

Mikortól tanulják meg a reggeli rutint a gyerekek? Mikortól nem kell már könyörögni mindenért?

Figyelt kérdés
Minden reggel 5,30-kor kelek, összekészülök majd 6-kor keltem a lányokat (3 és 6 évesek), hogy elinduljunk az oviba 3/4 7-kor. De ez a 3/4 óra kész rémálom. Mindenért könyörögni kell, öltözködés, fésülködés, fogmosás stb. Simán el lehetne ezeket intézniük 10 perc alatt, de sokszor a 3/4 óra is kevés utána meg én rohanok, hogy el ne késsek a munkahelyemről. Mikortól csinálják már ők is rutinszerűen ezeket a dolgokat? Iskolás kortól? Vagy még pár év?
2015. szept. 4. 09:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Hát, én 27 vagyok, de ha 6kor költene valaki, hogy öltözzek, fogatmossak, fésülködjek, bizony nagyon morcos lennék...
2015. szept. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De te nem is fekszel este 8-kor, igaz?
2015. szept. 4. 10:08
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem a nagylányom 8 éves lesz, őt is nyaggatni kell, hogy készülődjön, fésülködjön.


Persze nem tudom, mikor fekszenek le, de a hat órás keléshez legkésőbb nyolckor már aludni kell, hogy ne legyenek kialvatlanok, az nagyon megbosszulja magát.


Illetve ha kevés a 3/4 óra, akkor akármennyire is rossz, érdemes elgondolkodni rajta, hogy 10-15 perccel hamarabb kelted őket. Vagy többet segíteni nekik a készülésben, ha te húzod rájuk a zoknit, te fésülöd a hajukat, stb., akkor lényegesen gyorsabban lesznek meg ezek a dolgok, ráadásul a hangulat is jobb lesz.

2015. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
8-kor fekvés, fél 9-re már alszanak. A picit mindig én öltöztetem, fésülni meg frizura készítést is én csinálom. De mindenért könyörögni, hogy gyere már hadd fésüljelek meg, vegyük fel a szandit, hozd az alvóst, stb, már rettentően fárasztó.
2015. szept. 4. 10:16
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem minden gyerkőc ilyen. Legalábbis az enyémek igen - 6 éves kisfiú, 3 éves kislány.

Nálunk ez úgy megy, hogy fél 7kor keltem őket. A ruhákat előző este kikészítjük, és még mielőtt bárki bárhova elszaladhatna, gyorsan felöltöznek - ha kell, segítek. Ez után nyomás be a fürdőbe, egyik pisil - másik mosakszik. Nekünk az vált be, hogy folyamatosan ott vagyok, mondom nekik, hogy mit csináljanak, és nincs kifogás. De így is fél óra, mire elkészülünk.

De amúgy valahol az is igaz, hogy mikor neked kelned kell 5:30kor, ha nem felnőtt nő lennél, és megtehetnéd, akkor nem nyávognál miatta és nem akarnál lustizni? Mert én szívem szerint minden reggel könyörögtetnék magamnak, csak már nem tehetjük meg :)

2015. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8 és fél éves fiam pár napja már kezd önállósodni... nem kiabálom el, de úgy látom, most indult el ezen az úton. Egyébként harmadik osztályt kezdte.
2015. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nálunk kitámolyognak a nappaliba, kapcsolok mesét és közben megisszák a reggeli italjukat (actimel, kakaó, stb). Ha először öltöznének akkor tuti magára borítaná valamelyik az innivalót, aztán öltöztethetném át.
2015. szept. 4. 12:51
 8/17 anonim ***** válasza:

én a reggeli tévét kikapcsolnám,ott úszik el az egész.nálunk ilyenkor van a "mindjárt jövök"

én sajnos szankciókat vezettem be.először öltözés.a nagynak kint van a ruhája,egyedül veszi fel-pisi,mosakodás,majd a pár falat reggeli.sajnos volt,hogy csak egy keksz fért bele,igy másnap iparkodott.

volt,hogy a játéka maradt otthon,és emiatt másnap kicsit gyorsabban készülődött.

nem tudod valamivel motiválni őket?sajnos vannak sokan,akiknél a reggeli beindulás hosszabb ideig tart.-és itt még az sem működik,hogy korábban keltsed őket.

nincs segitséged?

2015. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

jah hogy reggel mesét kapcsolsz nekik? ne csodálkozz...

enyém 5 éves, nincs könyörgés, 3 évesen se volt. 3 évesen elmondtam mit csináljon, ma már azt se kell, magától csinálja.

de ha menne a tv akkor még 8kor is ott ülne előtte és nincs az az isten, hogy elinduljunk oviba :D mesét vasárnap reggel nézhet és pont :)

2015. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy ötletet fogok írni, tapasztalatból még nekünk nincs, mert a lányom még nem indult el semmilyen közösségbe. Viszont a mese nagy motivációs erővel bír nálunk, így néha jutalmazom napközben 1-1 rövidebbel.

Nem próbálod ki azt, hogy reggel nem mese-bekapcsolással indítassz, hanem elmondod nekik, hogy megisszák-eszik a reggeli dolgaikat, utána megcsinálják a rutinszerű, tőled elvárt dolgokat, és ha voltak olyan ügyesek, hogy még maradt kis idő indulásig, addig megnézhetnek 1 kedvenc mesét, de nem többet. Azalatt te is összekapnád még magad, ami kimaradt, megszusszansz,és indulás.

2015. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!