Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tanulják meg a...

Mikortól tanulják meg a reggeli rutint a gyerekek? Mikortól nem kell már könyörögni mindenért?

Figyelt kérdés
Minden reggel 5,30-kor kelek, összekészülök majd 6-kor keltem a lányokat (3 és 6 évesek), hogy elinduljunk az oviba 3/4 7-kor. De ez a 3/4 óra kész rémálom. Mindenért könyörögni kell, öltözködés, fésülködés, fogmosás stb. Simán el lehetne ezeket intézniük 10 perc alatt, de sokszor a 3/4 óra is kevés utána meg én rohanok, hogy el ne késsek a munkahelyemről. Mikortól csinálják már ők is rutinszerűen ezeket a dolgokat? Iskolás kortól? Vagy még pár év?
2015. szept. 4. 09:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

8 éves, második osztályos fiam van, de most is mondani kell neki, hogy mit csináljon reggel :) Pont ma történt meg, hogy reggel felkeltettem, ilyenkor reggelizni szokott, aztán fogmosás, öltözés, hát erre az én fiam elment fogat mosni reggeli előtt, én meg csak későn vettem észre. Aztán ment a nyafi, hogy így rossz az íze a lekváros kenyérnek :D

Máskor meg úgy kell ráparancsolni, hogy öltözzön már fel, és ne álljon le csacsogni helyette. Az nem zavarna, ha közben mondaná, amit szeretne, de ha beszél, akkor abbahagyja az öltözést.

2015. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a mesével már elkapattam őket, ezt tudom, megpróbálom akkor csak elkészülés után bekapcsolni nekik.
2015. szept. 4. 20:10
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még kamasz korukban is könyörögni kell nekik:) A fiam 6.5 éves, most ment elsőbe. Eddig lazán voltunk, az oviba sokszor csak 9-re értünk be. Na most fel kell kelni 6-kor, 7-kor megy a busz, 3/4 7-kor van indulás. Első nap elkövettem azt a hibát, hogy elkészítettem a kakaóját és csak utána keltettem fel 6.20-kor. Majdnem lekéstük a buszt. Szerdán már felkeltettem rögtön, ahogy én is felkeltem 6-kor, így 6.10-re sikerült neki letámolyogni. De így is folyton mondanom kellett neki, hogy mit csináljon, és ha egy pillanatra nem figyelek, már bambul is félig felöltözve a kanapén. Szeret sokáig aludni, ezért kész kínszenvedés a korai kelés, addigra tér magához, mire a sulihoz érünk, fél 8-ra.
2015. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem kell mesét kapcsolni, azért nem tudsz velük mit kezdeni.


Öcsém is állandóan a cartún netvörköt bámulta, és soha nem készült el, mert még ezt, még azt, még egy perc... aztán nagyanyja megunta (merthogy anyja csak ordibált vele, hogy készüljön), és kikapcsolta a tv-t. Volt sírás, hiszti, de egy hét alatt megtanulta összekapni magát.

És sietett, mert tudta, hogy UTÁNA nézhet mesét indulásig.


Lődd ki a tv-t, reggel nincs szükség rá, először legyenek készen, és a fennmaradó időben bambulhatnak.

2015. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ezt csináltuk ma reggel és működött első körben. :)

Keltettem őket, még a szobában felöltöztünk és aztán mehettek reggeli kakaót inni és mesét nézni, amíg én összekészülődtem. Remélem ez beválik, így már csak a fésülködés és fogmosás volt kritikusabb.

2015. szept. 7. 08:41
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a jó megoldás. Aki teljesen kész van, az nézhet mesét indulásig. Egy konyharuhát tegyél a nyakukba kakaó iváshoz, ha véletlen lecsöppenne. Ez is mehet a reggeli rutinba, hogy csak konyharuhával a nyakunkban ülünk a tv elé:)
2015. nov. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Már kiiktattam a reggeli mesenézést, most öltözködés után mehetnek ki a nappaliban kakaózni, bekapják a vitaminjukat és fésülködés, fogmosás után startolunk is.
2015. nov. 17. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!