Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejmentes diéta során miket...

Tejmentes diéta során miket szoktatok főzni? Mivel helyettesítitek a tejtermékeket? Rántást habarást hogy csinálsz? Miket vesztek nasinak édességnek?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 06:18
 1/7 anonim ***** válasza:

rántásban nincs tej,habarást meg szójatejjel,vagy a főzeléket simán a benne lévő zöldséggel sűrítem,esetleg krumplival.

Édesség pl a sparos piskotatallér ami tejmentes,de nem mindegy kinek kell diétát tartani neked vagy a babának?

2015. szept. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A gyereknek, és külön főztök neki vagy az egész család úgy eszik? Gondolok itt az ebédre, egyfajtát csinálsz például krumplifőzeléket?
2015. szept. 7. 07:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, egyet foztem csak.
2015. szept. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk én (anya) vagyok laktózérzékeny. Az egész családnak laktózmentesen főzök.


Ha valahol nagyon nem tudom kikerülni, akkor lactasse cseppet használok.


Persze ez csak tejcukor diéta esetén működik, tejfehérjénél már nem.

2015. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Főzelékeket simán liszt-víz keverékkel sűrítem be.Így kicsit több fűszer kell (pl kapor a tökfőzelékbe) de teljesen ehető.Gyümölcslevest pedig pudinggal,de azt is vízzel keverem ki.

Én úgy főzök,hogy pl. ha tejeset főzök,akkor külön főzök a gyerkőcnek,de ha csak a végén kellene bele tej,akkor a miénkből veszek ki külön egy edényben,a miénket megcsinálom "rendesen",aztán a másikat tejmentesen.

Nálunk a fiunk nem ehet rizstejet sem,mert arra is allergiás,így növényi tejeket nem vehetek (szójatej,kókusztej is 1 éves kortól lenne,de azokat meg a gyomra állapota miatt nem kaphatja egyenlőre)

Pudingot a tápszeréből szoktam főzni,a végén,amikor kihűlt valamennyire,akkor keverem hozzá a port. (neocate-et eszik)

Amik tejmentes rágcsálnivalók:

A kukoricapelyhek,a kuki más néven,de a sima,sós,mert a paprikásban ált. van.

kölesgolyó,ha szereti,babapiskóta (sparos biztosan,de a lidl-ben van olyan amiben van tejpor)

Szoktam neki adni néha néha gumicukrot,abból a sima jó,a fehér gumicukor,ami olyan habosabb,abban van tej(joghurtosnak hívják azt hiszem)

2015. szept. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Sparban veszem a yoyás mandula-rizs tejet. Annak van csak normális íze! És rizstejszint használok még!
2015. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fiam tej- és tojásallergiás. Ezen kívül én nem adok neki kimondottan szójából készült terméket sem (arra nem allergiás, de ez a mi heppünk a férjemmel, nem eszünk szóját)


Én mindenfélét főzök. Amibe kimondottan tejföl kellene vagy joghurt, olyat nem főzök, ha nem lehet utólag pótolni. (Pl. joghurtos csirkemellet nem csinálok.)


Ami sós azt rizstejszínnel főzöm. Rizstejet sem használok, nekünk jobb az állaga a kajáknak, ha a rizstejszínt hígítom fel, ráadásul a linzertészták sem törnek!


Édes dolgokhoz kókusztejet használok. Én készítem vagy kókusztejszínt hígítok fel.


Habarást én is liszttel vagy pudinggal vagy kukoricakeményítővel helyettesítem.


Nasi rengetegféle van: Aldi-ban szoktam venni (mert ott a legolcsóbb) a Haribó habmaci, a szamócás cukor; PEZ cukor, többféle gumicukor, Geszti Eszti vagy Marci; bioboltban vagy nagyobb áruházban szoktam venni müzliszeletet; van zseléscukor is, meg habcukor is, amit ehet, ha nem ellenzed az ilyeneket. (Nálunk ez max. a télapós csomagba kerül a nagyszülők által, de azt is én eszem meg általában, a gyerek nincs oda a nagyon édes dolgokért.)

2015. szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!