Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Földimogyorót lehet enni...

Földimogyorót lehet enni candida diéta során?

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 14:40
 1/8 A kérdező kommentje:
héjában vettem, csakmegvan pirítva
2015. máj. 29. 14:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen a candida diéta?
2015. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
No, utána néztem, s szerintem nem, mivel van benne szénhidrát:(
2015. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a szénhidrát miatt tilos, hanem mert penészt hordoz magában. Legalábbis ezt írják a candida diéta oldalakon.

Maga a szénhidrát nem tiltott a candida diétában, csak a gyorsan felszívódó fajták.

2015. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A candida diéta szar.


Tehát candida diéta alatt egy candidásnak.. miért cével írjuk, magyarul beszélünk róla és kával ejtjük.. kandidásnak nem szabadnak ilyen ócska diétát sem követnie. Másfelől viszont mindent szabad, amit törvénybe nem ütközik. Tovább megyek, törvénytelen dolgokat is szabad tenni, csak következményekkel jár, például szabad lopni, de szabadságvesztéssel jár. Hogy a törvények garantálta szabadság és korlátok jók-e.. hagyjuk, én nem mondom azt, hogy feltétlenül jók.


Földimogyoróban sok a felszívódó ch ami nem jó a candidásoknak (igen, én is c-vel írom amúgy)


A penész irreleváns ennél a betegségnél.. sőt, még a sütőélesztő is, nem az okoz betegséget.. bár elvileg a candida diéta kizárja a sütőélesztő fogyasztást. Okos, nagyon.. jah.


Ám pl. a gabonafogyasztást engedi, na aki búzát eszik az mogyorót is ehet, tök mindegy, el van már rontva az étrend, ezért írtam, hogy szar a candida diéta, úgyhogy tök mindegy.

2015. máj. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért írjuk c-vel mert ez a hivatalos tudományos neve.

Shakespeare-t sem írjuk úgy, hogy sékszpír

2015. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A candida diéta nem tudományos és nem hivatalos név. Az egy fantázianév, bár elfogadható, ha valakinek a fantáziájában c-vel jelent meg, akkor átvehető az írásmód, én is így használom.


Maga a candida gomba elnevezés valóban c-vel írandó, azt tekinthetjük hivatalosnak, biológiában bevett elnevezésnek. Viszont a candida diétának kevés köze van az élesztőgombákhoz, még a patogén élesztők túlszaporodásának kezelésére is nevetséges étrend, ennyi erővel macka diéta is lehetne (cével)

2015. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem tudom, ki mennyire tapasztalatból beszél, ezért szeretnék én saját tapasztalatot írni:

nekem a torkomban és az emésztésemben van candida, ami miatt egy fél órán belül megérzem, ha valami nem oké. Földimogyoróval nem próbálkoztam (addigra már sok "pofont" kaptam), de az élesztős cuccoktól igenis iszonyat durva tüneteim voltak, a legrosszabbak mind közül: nem szimpla hasfájás vagy torokfájás, hanem mellkasi szúrás, terjedő fájdalom a hátam felé, és légzési nehézségek. Szóval, nem, az élesztő baromira nem oké candida diéta alatt! Úgy felhergeli a kis gombatelepeket, hogy ihaj!

Ja, és oda kell figyelni hogy ha valamiben "citromsav" van (E330), az is hasonló hatást tud elérni, mert gyártáskor penészgombával kezelik. Én ezt nem tudtam előtte, és ettem egy minden mentes bio-sütit, amiben ez volt az egyetlen adalékanyag, hát jó rosszul lettem attól is, utána néztem csak ennek utána. Szóval a candidásoknak fontos erről tudni.

2015. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!