Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Gombát ehetek diéta során?

Gombát ehetek diéta során?

Figyelt kérdés

Elsősorban húsokat és zöldségeket, gyümölcsöket, tojást eszek mostanában. Mellette heti 5x edzek is.


Általában reggelire még szoktam enni egy kis szénhidrátot is, pl. barna kenyeret, vagy teljes kiőrlásű gabonapelyhet.


Szeretem a gombát nagyon, viszont az lenne a kérdésem, hogy ez beleilleszthető-e ebbe az étkezésbe? Esetleg zöldségekkel, tojáshoz, húsokhoz kiegészítésként? Ha igen, este lehet enni vagy azt már nem ajánlott?



2015. máj. 5. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ehetsz gombát, sőt, nagyon egészséges! A húst is kiválthatod vele, mert a gombában több a fehérje, mint a húsban.
2015. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem okoz gondot az emésztése, akkor hasonlóan kezelheted mint a zöldségeket. Alapvetően jól illik a diétás (szálkásító) étkezésbe (újra a zöldségekhez hasonlítanám, hasznos tápanyagok, alacsony kalória, amolyan 'hasznos töltelék' ételféle az én szememben)
2015. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fehérje szempontjából inkább csak megelőzi a zöldségek többségét, úgy kb.

[link]


Itt van több gombáról is tápanyagtábla

[link]

2015. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"A húst is kiválthatod vele, mert a gombában több a fehérje, mint a húsban."


Azért butaságokat ne beszéljünk már.


Igen, bátran eheted, bár este én nem javaslom, de csak azért, mert nehezebben emészthető.

2015. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SugarCat ***** válasza:
Nyugodtan lehet enni,főétkezésre és salátába is mehet :)
2015. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gomba nagyon jó, fehérjedús, ráadásul nagyon kevés a kalóriatartalma. 100 grammban van 20 kcal. Nyugodtan eheted.
2015. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!