Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az élet ikrekkel?

Milyen az élet ikrekkel?

Figyelt kérdés
Van két gyermekem,7 és 8 évesek, most pedig ikreket várok. Arra lennék kíváncsi, mennyire nehéz ikrekkel az élet. Gondolom, nem egyszerű. Hogyan ringat az ember egyszerre kettő (v. több) babát? Etetés hogy zajlik? Kérlek, írjatok minél többen! :) Köszi!
2015. szept. 8. 05:55
 1/2 anonim ***** válasza:

6 és 2 évesek a nagyok, illetve 8 hónaposak a babák. Mind a négy kislány. Az első hónap rettentő fárasztó volt, napi fél-egy órát aludtam összesen, mert hát éjszaka csendben kellett tartani a piciket, hogy a nagyobbak tudjanak pihenni. Szoptatni sajnos nem tudtam őket, így viszont mindig egyszerre etettük őket apával. A ringatást pihenőszékkel oldottam meg, ha egyedül voltam rájuk, nagyon jól bevált. Az alvást is megoldottuk egy hónap alatt, azóta nagyon jó, hogy 4gyerek van itthon:)

Most is mindig egyszerre kapnak enni, egymás után, szépen kivárják a sorukat, illetve felváltva fürdenek elsőként, na, ők jobban tudják, hogy aznap ki az első, mint én. Balhéznak, ha elrontom a sorrendet. Egy ágyban alszanak a kezdetektől, imádnak összebújni. Még csuklani is egyszerre szoktak. Vannak napközben kötelező pihenők, aki akar, alszik, aki nem, az csak játszik az ágyban, de, ha hangoskodik a másik, vagy kersztbe mászik az alvón, sem zavarja.

Két petéjű ikrek, de nagyon szükségük van rá, hogy mindig lássák a másikat, egymáshoz érjenek, ha csak eggyel kell orvoshoz menni, mind a kettő ki van bukva a másik nélkül..

Ha megtaláljátok a rendszert, ami mindenkinek megfelel, akkor egyáltalán nem nehéz négy gyerekkel sem. Sőt, így mindig van kivel játszani, ha egy ki is dől a csatasorból.

2015. szept. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Három kisfiam van, a két nagyobb az ikerpár, most 4 évesek.


Nekem már a terhesség nagyon nehéz, problémás volt, ezért azt tudom mondani, hogy ha egészség van, akkor minden könnyebb, ha nincs, akkor az hatalmas teher.

Születésük után 1 hónapig voltak koraszülött osztályon, s nem is egyszerre jöhettek haza. Na az pokol, otthon ellátni egy babát, s közben naponta ötször ingázni be a kórházba az etetésekre. A sok idegességtől elment a tejem, ezért a következő tanácsom az, hogy kövess el mindent a szoptatásért! A kistesót tudtam (és még mindig) szoptatni, hatalmas a különbség a tápszerezéshez képest! Mármint időben, egyebekről nem is szólva persze.


Ringatás: amíg picik voltak, 1-1 hordozóban ringattam őket, de ettől persze percek alatt leszakad az ember karja. A hintáztatható hordozó nem sokat számít.

Utána görgős ágyneműtartóban hintáztattam.

A legjobb, ha hintaágyba vagy székbe tudsz ülni, és előtted vannak a babák, szopipárnával kipárnázva, mert akkor ugye egymáshoz is érhettek közben. Vagy kérdezz meg egy profi hordozót, hogy tudnád mindkettőt egymásra kötözni (nekem ez kimaradt).


Etetés: mikor még picik voltak, külön-külön etettem őket. Amelyik fent van vagy éhesebb, annak pelusozás, tápszermelegítés, etetés, büfiztetés, altatás. Aztán ugyanez a testvérével. Nálunk addig lehetett itthon a férjem, amíg koraszülött osztályon voltak, addig egyszerre, együtt csináltuk mindezt, utána sajnos várnia kellett az éppen nem evő ikernek. A két gyerek etetése így másfél óra, pelustól büfiztetésig. Mindez napi nyolcszor, mert ők csenevészek voltak, még buktak is, spec. tápszert is kaptak.

Ha szoptatsz majd, előre készülj a tandem szopira!


Ha van más kérdésed, csak kérdezz, amúgy meg mindenkinek ajánlani szoktam Métneki Júlia Ikrek könyve című csodálatos munkáját, abban valóban mindent megtalálsz!

JÓ egészséget kívánok!

2015. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!