Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennétek ugy dolgozni két...

Mennétek ugy dolgozni két kisgyerek mellet (4 és 6 évesek), hogy anyagilag nem kellene menni, mert a párotok keres annyit, hogy megvan igyis mindenetek?

Figyelt kérdés

gondolok itt arra, ha beteg a gyerek te vagy vele, nem a mama(munkahely nem enged el). tudnád hozni-vinni öket, házimunkát kényelmesen megcsinálni.

mennétek dolgozni vagy maradnátok otthon?


2015. szept. 10. 14:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

Akkor keresnék vmi távmunkát vagy csak részmunkát vállalnék olyat amit szeretek csinálni.De lehet vállalkozásba kezdenék, tanulnék vmi jó szakmát.Nincs jogsim mert vagy időm vagy pénzem nem volt letenni, de pl azt is megcsinálnám.De amellett is vállalnék részmunkát.

Szóval igen mennék.

2015. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
Nem, legalábbis olyan helyre ahol "nem engednek haza" a gyerekemhez nem mennék dolgozni. (abban sem vagyok biztos, hogy ez legális)
2015. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
Mennék, mert én már két év után alig bírom itthon, de nem 8 órában, hogy mire a gyerekek hazaérnek, mindent meg tudjak csinálni, és délután csak velük lehessek.
2015. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

részmunkába dolgozom, 6 óra, de ha beteg a gyerek, sajna bekell menjek. ez az egy nagyon zavar. van olyankor a mama, de ha pl. lázas volt, akkor is reggel mennem kellett, mert nincs aki helyettesitsen. apuka nem tud otthon maradni, mert nagyobb a pénzbeni kiesés,mint amennyit én összeségében keresek.

igazábol amugy nemrossz munkahely, csak ez az egy dolog, ha betegek a gyerekek. férjem mondja, hogy inkább maradjak otthon, és a gyerekekkel legyek, rendezzem öket, mert az a kevés x.pénz, már nem oszt, nem szoroz.

2015. szept. 10. 14:39
 5/26 A kérdező kommentje:
délutánom nekem is szabad, reggel fél 7-fél 13 ig van a munkaidöm.igy 15 órára mire felkelnek, meár tudok értük menni, délután, hétvégén együtt vagyunk.
2015. szept. 10. 14:41
 6/26 A kérdező kommentje:

igazábol az itt a kérdés, hogyha nem lennétek rászorulva anyagilag, mennétek vagy nem a helyemben? ezekre lennék kiváncsi.

köszönöm.

2015. szept. 10. 14:42
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Én menneék, is megyek is. Egyrészt nem vagyok egy otthonülő típus, és a szakmám is olyan, hogy abban több év kihagyás egyenlő az öngyilkossággal. Másrészt, több lábon kell állni egy családnak (anyagilag) mert mi van ha apa megbetegszik tartósan, vagy baleset éri, és kiesik az ő keresete. Vagy neadj isten megbolondul és lelép (soha nem 100% hogy ez nem történik meg...láttam már sok ilyet), és akkor is meg kell valamiből élni. A nyugdíjig még rengeteg évem van, és az is számít, hogyha megérem, kapjak majd valamicske ellátást (ha mégoly keveset is), és ne a felnőtt gyerekeimre legyek majd 100%-ban utalva. Ehhez meg kell a szolgálati idő, ugye.
2015. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
Én biztos otthonmaradnék ilyen esetben.
2015. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%
Értem. Ha nem tartasz attól, hogy otthon nagyon beszűkülne az életed, illetve el tudod magad fogallani a házimunkán kívül mással, ami szellemileg is kielégít, akkor ebben az esetben nem sok értelme van erőltetni ezta munkahelyet, a nagyobb még csak most kezdhette a sulit, óhatatlanul el fog kapni ezt-azt, és a beteg gyereknek elsősorban az anyjára van szüksége (és az anyának arra, hogy mellette lehessen, én legalábbis nem tudnék úgy 100%-osan teljesíteni a munkahelyemen, hogy közben a lázas beteg kisgyerekemen jár az agyam).
2015. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem személyiség függő. Egy 4 és egy 6 éves gyerek már ovis. Velük napközben sok dolog már nincs. Én nem bírnám, ha egész nap otthon kellene ülnöm egymagam, és az lenne a legnagyobb programom, hogy elmegyek edzeni vagy vásárolni. Szeretem, ha van egy rendszer az életembe, és ha van a családon kívül is egy "életem". Én beleőrülnék, ha nem lenne semmi más dolgom, csak a család és a háztartás, bár én eléggé örökmozgó voltam mindig is.

Ha neked elég az, hogy főzöl-mosol-vásárolsz és várod haza őket, akkor maradj otthon.

Mi fordított helyzetben vagyunk, mint ti. Én külföldre járok ki dolgozni, a szakmámban itthon 130ezret keresnek, én kint 660 ezret, így a párom nincs rászorulva a munkára. De mellette maszekként nyomja a szakmáját, annyira amennyihez épp kedve/energiája van. Fel sem merült, hogy otthon marad.

2015. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!