Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Brutálisan beverte a két és...

Brutálisan beverte a két és fél évesem a kis fejét. Van egyéb teendőm?

Figyelt kérdés

Ellenállt a fürdéshez való levetkőzésnek, és a fotelról lefordult egyenesen az ikea-szék karfájának élébe, de olyan erővel, hogy a földszinten tevékenykedő apja is hallotta. Azonnal felhozattam vele egy kanalat, és azzal nyomtuk a homlokán keletkező púpot egy jó pár percig, utána meg jegeltük neki (fagyasztott bolognai konyharuhán keresztül), azt is vagy 5-10 percig. A púp végül nem türemkedett ki, de nem tudom, hogy elég volt-e az idő amit szántunk rá. Vidám és cserfes, nem érzi rosszul magát, csak fáj a homloka. Nagy piros folt közepén nagy kék folt van. Van még valami amit tehetek érte? Esetleg homeopátiás fájdalomcsillapító? bár kicsit túlaggódásnak tűnik nekem... A férjem ragaszkodik hozzá, hogy kérdezzelek meg titeket (lévén se az orvos, se a védőnő nem elérhető). Párom teljesen ki van rám akadva, hogy ilyen történt a gyerekkel... no comment. :)

köszi a válaszokat előre is!



2015. szept. 12. 18:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Orvosi ügyeletnek KELL lennie. Őket hívd fel.


Ha esetleg az agy sérült, akkor a duzzanat lassan és alattomosan terjed. Nem azonnal látszik.

Vesztettünk el mi is családtagot "csak egy kis fejsérülés" miatt. Aznap semmi baja nem volt, reggel félrebeszélt, mire bevitték a kórházba, már inoperábilis volt, akkora hematoma keletkezett az agyában. Néhány órát élt még.


CT-hez ragaszkodnék, mert a röntgen csak a csont állapotát mutatja ki, a lágyszövetét nem.

2015. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem igaz, sehol máshol nem létezik védőnői szolgálat. Mellesleg Európában sehol nincs akkora idoeltolodas, hogy 18:40kor majdnem hajnali 1 Legyen.
2015. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
15%

6-os, mond te debil vagy?


A kérdezo nem irta, hogy ezen a foldrészen élnek...igy nem is értem, hogy jossz ezzel a hulyeséggel, hogy Europában nincs ekkora idoeltolodás..egyértelmu, hogy nincs, nem kell kulon megerositeni, senki sem idiota....

a másik, Europában mindenhol van védonoi szolgálat, még itt is Svájcban vagy éppen mellettunk Franciaországban....


Kérdezo, nem lesz semmi gond, ne aggodjatok.

2015. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es, Kínában vagyunk, ha éppen ez a legnagyobb gondod. Nálatok most van hajnali 3.40, nálunk meg de. 9.40. :)

Rendesen kelt a kicsi, van egy óriási kékes-lilás folt a homlokán. eszik rendesen, játszik, kommunikál, nem tűnik zavartnak. Éjszaka többször is ránéztem, hogy minden oké-e és nem volt semmi különös. Lehet, hogy tényleg csak én túloztam el a kiírásban, de valóban akkorát koppant, hogy a férjem ijedtében összetörte a vágódeszkát, amit éppen mosogatott... :)

Köszönöm mindenkinek a választ!

2015. szept. 13. 03:43
 15/19 anonim ***** válasza:
28%

12!

Azért írtam, mert a kérdező a kérdésében azt írta, nem elérhető a védőnő. Na, védőnői szolgálat egyedül Magyarországon van. Te állítod, hogy Európában mindenütt van.

A következő kommentben azt írta, hajnali egy van. Európában nincs ekkora idő eltolodas, tehát mint földrész késett. Namarmost ha a kérdező nem Európában van, ugye, akkor eleve késett a szerinted Európában mindenütt meglevő védőnői szolgálat. Ez az összefüggés. Hogy miért építette be ezt a kis kamu, nem tudom.

2015. szept. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Jézusom! A magyar védőnőnk nem volt elérhető (skype-on), nem kamu és ne akadjunk már ki ilyen apróságokon, amikor baromira nem ez a lényeg!!!
2015. szept. 13. 08:05
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a magyar védőnődnek is lejár a munkaideje fél 5-5 körül, már az sem pálya, ha 8-9-kor zaklatják, de hajnali 3...

Értelmes ember olyankor alszik :)

2015. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%

még mindig nem értem, EUROPÁBAN VAN VÉDONOI SZOLGÁLAT. nem állitom, hanem TUDOM!!!! ez stimmel?? viszont azt nem tudom, hogy Kinában, Japánban..vagy éppen Sri Lankán van e...ugyhogy kár is ezen porognod.


biztosan állitom, hogy te hibbant vagy..és még Magyarországon kivul orvosi ellátásban nem volt részed, pláne nem védonoi szolgálatban...

2015. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
37%

UTOLSÓ!

Nincs védőnői szolgálat csak Magyarországon. Angliában van health visitor, meg Finnországban van hasonló, a többi országban Max szociális munkás van hasonló munkakörben. Hasonló, de nem védőnő. Megnyugtatasodra pedig közlöm, hogy egyrészt nem Magyarországon élek már jó ideje, másrészt jó rossz ertelemben is volt már szerencsém itt és máshol is orvosi ellátáshoz.

2015. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!