Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a visszabeszélő,...

Mit kezdjek a visszabeszélő, szófogadatlan 7éves kislányommal?

Figyelt kérdés
Már komolyan mondom, hogy kikészít. Ha mondok neki valamit, visszabeszél, értetlen, ha valamire megkérem, akkor csakazértse. Már elegem van belőle, hogy mindig csak a vita van.itt van a két hónapos kistesója, nem féltékeny rá,nagyon szereti, de a stílusával már az őrületbe kerget. A sulit is most kezdte,de elvileg ott sincs gond, szereti,mindig boldogan mesél róla. Nem tudom, hogy mi lehet a baj, de már sajnos kezdem úgy érezni, hogy kezdünk egymástól eltávolodni a sok marakodás miatt.
2015. szept. 13. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így akarja felhívni magára a figyelmet. Lehet keveset foglalkozol vele.
2015. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 és fél éves és most 11 hetes az öccse, akire nem féltékeny, nagyon szereti és mindig segit ha kell. Miután hazajöttünk a korházból ő is nagyon szemtelenül kezdett velem és az apukájával viselkedni, szóval nincs testvér féltlkenység de ő ezzel reagált a megváltozott helyzetre. Próbálj meg türelmesebb lenni és megértetni vele hogy nem toleráljátok ezt a viselkedést, tudom nem könnyű az én lányom kedvence az volt hogy olyankor szemtelenkedett amikor szoptattam és nem tudtam odamenni hozzá.
2015. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Igy nevelted. Egy gyerek még ebben a korban pont olyan ahogy nevelik. Esetleg idővel változtatja meg a környezete.
2015. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát kábé nálunk is ugyanez a helyzet. 4.5 év van a kettő között. Imádják egymást. A nagy nálunk is elkanászosodott kicsit. Mondjuk nálunk lehet az is benne volt, hogy mi külföldön élünk és évente max egyszer megyünk haza. Most nyáron voltunk otthon-5-öt töltötte-és 2 éve nem volt, tette az agyát mindenkinek, meg aztán vetélytársa is akadt az unokatestvére személyében, aki majd 2 évvel idősebb, állandóan marakodtak. Tudta, hogy nem tudom bűntetni, mert nem otthon vagyunk, meg az apja is visszajött Angliába, így egyedül maradtam a gyerekekkel....borzasztó volt. A kicsi fel lett kapva, a végére már mozdulni se tudtam nélküle, és a nővérkéje próbálta leutánozni, mert látta, hogy a hugi sír, és babusgatja mindenki, akkor ő is hisztizik....katasztrófa volt. Most kezd visszanevelődni mind a kettő. De nagyon fogni kell a nagyot, mert nagyon szemtelen tud lenni.

A lényeg, hogy add tisztán és érthetően a tudtára, hogy ez nem elfogadott viselkedés és bűntetést érdemel. Ha most nem állsz a sarkadra, megnézheted magatokat a kamaszkorában.

Egészen idáig egyke gyerek volt és most már osztozkodnia kell, amit nehéz megtanulnia. Legyen olyan pontja a napnak, mikor csak te és ő vagytok, a kistesó ilyenkor vár a sorára. Nálunk nem mindig mindenben a kicsi az első.

2015. szept. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, az az igazság, hogy elég problémás volt a terhességem, sokat feküdtem kórházba is, és akkor engedékenyebb volt vele mindenki,és szerintem ez most köszön vissza. Remélem javulni fog a helyzet, mert eddig olyan jó volt a kapcsolatunk,és már hiányzik nagyon. :(
2015. szept. 13. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!