Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos gyerek miért...

14 hónapos gyerek miért ennyire szófogadatlan? Ez természetes ilyenkor?

Figyelt kérdés
bármit kérek tőle, bármire mondom, hogy nem szabad, ő direkt azt csinálja, pl. kint leül a földre és nem hajlandó továbbmenni, ha felveszem, ordit, megfesziti magát, nem hajlandó felöltözni, a pelenkázás egyenesen egy rémálom, volt már olyan is, hogy 20percen keresztül küzdöttünk egy rohadt pelenkázáskor. Annyira küzd minden ellen, hogy volt már rá példa, hogy öklendezett az üvöltéstől. Annyira elvagyok keseredve, valamit nagyon elronthattam, ilyen helyzetekben a sirás folytogat...mit tegyek? Tapasztalt anyukák tudnátok valamilyen tanácsot adni?
2014. ápr. 2. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos,van hogy hasonlóan viselkedik,de nem mindig.A pelenkázást ő is utolja,feszíti magát,rugdos nem engedi.Olyankor azt csinálom,hogy adok a kezébe valamit,ami leköti,amit nagyon szeret,tetszik neki és lefoglalja,arra az 5 percere még tisztába rakom.

Hasonlóan cselekszem akkor is,ha leül az utcán a földre és nem akar jönni.Akkor meg mondom neki,hogy gyere csak nézd milyen szép madár,kutyus,virág stb..szóval érdekesebb,mint a földön ülés. :D

Nyugi,semmit sem rontottál el,csak dacos,és örül annak hogy idegesíthet,mert látja rajtad,hogy téged ez bosszant.

Bár van,hogy drasztikusabb vagyok,mikor már 10x nyitja ki a jéghűtő ajtaját,és hiába szólok rá,olyankor odamegyek,és egyszerűen felvesz és elhozom.Örjöng, olyankor lerakom a szobába a szőnyegre és kitombolja magát,majd játszik tovább,mert látja hogy nem érdekel.

Kitartás! :)

2014. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*felveszem-jav.
2014. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, én is ugyanezeket csinálom ilyenkor. Próbálom elterelni a figyelmét, de mostanában már ez sem nagyon jön be :( Már gondoltam arra is, hogy esetleg megpróbálom bilire szoktatni, mert tényleg harcolunk pelenkázáskor, állanfóan elszalad, ha visszahozom üvölt, általában azt is csinálja, hogy ha nincs rajta pelus, elszalad és odapisil valahova. De még korainak érzem a bilire szoktatást, de lehet kénytelen leszek megpróbálni.
2014. ápr. 2. 13:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem most 15 honapos. Hasonlo volt nalunk, csak korabban. Most eppen hagyja magat pelenkazni. De volt mar nalunk is erdekes pelenka csere :D En is olyan dolgokat adtam oda neki, amit maskor nem kapott meg, naggyon erdekes volt, es gyorsan kicsereltem. Azt hittem soha nem lesz ennek az idoszaknak vege. Hal istennek nalunk most nyugi van. Sot, o mondja, hogy "kaka", en meg mondom neki, hogy akkor ki kell venni. Van hogy elszalad, de inkabb jatekbol, magat a pelenkazast hagyja (jelenleg!)

Szinten kisebb koraban volt, hogy csak azert sem jott. Akkor meg meg hideg is volt, nem ucsoroghetetett. Felvettem, es vittem. Nem tetszett persze nki, de nalunk is bevalt, hogy "uuuu gyere csak, ott a cica!" es kereste, hogy hol :D Ha meg meg is talaltuk a macsot, akkor mehetett utana! Mostanaban ilyen, hogy levagja magat nincs. Megy o. Amerre akar :( Setalni? Lehetetlen vele. Baaar, epp tegnap setalt a kocsiig vagy 200 metert. Egy keksz volt a kezeben, es arra is figylet, hogy azt egye ;)


Nem rontottal el semmit. Ilyenek. Van aki akaratosabb, van aki kevesbe. A hisztit en is rosszul toleralom :( Hagyom, de latom, hogy nem megy neki az egyedul megnyugvas. Amikor mar-mar lenyugodott, es en hozzaszolok, megint nyomatja elorrol! A legvegen odamegyek, leguggolok hozza, es jelzi, hogy vegyem mar fel! Es bujik, es megkapja a cumijat, es ugy nyugszik meg.


Ja, meg az is eszembe jutott, hogy egy idoben ugy oltozott (ez pl. 14 honapos kora korul volt), hogy mig itta a reggeli tejcsit, gyorsan pelus ki-be, feloltoztet :D A tejcsi mindennel fontosabb neki, akkor mindent hagy :D


Probalkozni kell, valami csak bejon! Muszaj ;)

2014. ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
jaj de jó, hogy irtatok. Most azért megnyugodtam, hogy más babája is viselkedik igy, és nem én rontottam el valamit nagyon.... Szóval ez egy ilyen időszak, át kell vészelni :)
2014. ápr. 2. 13:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy normális, még nagyon kicsi. A dackorszak is még csak ezután fog kezdődni, akkor is nagyon sokszor nem fog szót fogadni és ellentmond majd.
2014. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!