Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthon dolgozni kisgyerek...

Otthon dolgozni kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Első kérdésem: nem hiszem el, hogy lehetséges otthonról dolgozni 20 hónapos gyerek mellett, ő teljes figyelmet kíván, leszámítva a déli 1-2 óra alvást (ha van), amikoris lehet a házimunkát kicsit behozni.

Második kérdésem: jelenleg munkanélküli a férjem, ő szeretne egy szobában tanulni, de mikor a gyerkőcöt kizárja, akkor megy a bömbölés vagy egy óráig. Hogy értené meg a kicsi, hogy apa nem őt nem kívánja látni, hanem attól, hogy itthon van, még ő ugyanúgy dolgozik, képzi magát. Szóval nem sérül a kis lelke, amikor az apja bevonul a szobájába és kicsukja őt?


2015. szept. 26. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 4 gyerek mellett végig dolgoztam az első szüléstől kezdve, valóban, ezt nem lehet párhuzamosan csinálni a gyerekfelügyelettel, legalábbis az én munkám komoly összpontosítást és időt is igényelt, szóval nem tudtam volna mellette fél szemmel még a gyerekekre vigyázni, főleg, hogy elég kis korkülönbséggel lettek sokan.


Én ezt úgy oldottam meg, hogy próbáltam a munkámat olyankorra ütemezni, mikor a férjem vagy anyósom, néha anyukám (messze laknak, ritkán jött, kb. 6 hetente) tudott rájuk vigyázni. Plusz esténként, altatás után. Ha nagyon nem tudtuk megoldani máshogy, akkor pedig a szomszédunkban lakó egyetemista lányt hívtuk át, aki elég olcsón elvállalta, és a gyerekek is szerették. Ilyenkor nem volt gond, hogy én dolgozom, elvoltak a gyerekek bárkivel.


Volt, hogy követtek az íróasztalomhoz, hogy na, akkor ők most nézik, mit csinálok, "segítenek", de hát így nem igazán lehetett haladni. Kiskoruktól kezdve el lett nekik magyarázva, hogy anya dolgozik, és hagyni kell. Általában nem volt ezzel gond, a lelkük tuti nem sérült ennyitől. :)


Amikor már oviba jártak, nem volt gond, ahhoz igazítottam a munkámat.

2015. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Ne hidd el, de lehetséges. Én speciel olyan munkákat vállalok, amiket alvóidőben és este tudok csinálni. 22 hónapos a fiam és 32 hetes terhes vagyok a másodikkal. Akarni kell, és szervezni. Igen, teljes figyelmet kíván egy ekkora gyerek és meg is tudom adni neki. A saját szabadidőm rovására megy a munka. Valamint apukájával is szokott lenni, nem csak én vagyok a szülője. Akkor is nyerek 1-2 órákat.


Ha apa dolgozik/tanul, akkor azt csinálja. Megmondja a gyereknek, elköszön tőle, bemegy és becsukja az ajtót. Ha ez minden nap rendszeresen azonos időben fordul elő, és azonos rituálé előzi meg, akkor meg fogja tanulni, hogy ez mit jelent.

2015. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, hogy milyen típusú a gyerek. És a munka?

Szerintem ha van egy nyugodt gyereked, akkor félállás megoldható.

Az első mellett én tudtam volna, a másodikkal hulla voltam, napi 5 órákat aludt, nappal szinte semmit, éjjel is állandóan fent voltunk. Még egy munkahely hiányzott volna emellé, amúgy is tiszta idegroncs voltam.

2015. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó mondta ki a tutit, bizony nem mindegy a gyerek habitusa.

Egyébként kérdésedre válaszolva szerintem nem sérül a lelke. Ha a maga kis nyelvén elmondod minden egyes alkalommal, hogy apa most megy dolgozni, nem szabad zavarni, akkor egy idő után elhagyja a bömbölést is! :)

2015. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én dolgoztam 2 éves korától itthon. napi 5 óra munka volt, de ezt csinálhattam bármikor, hetente 1x mentem leadni, ez egy fix idő volt, szóval volt 7 napom a 25 óra melóra. volt, hogy reggel leültem és este még sehol nem álltam mert fél percenként felugráltatott a gyerek, volt, hogy szombat-vasárnap mikor a férjem otthon volt, csináltam meg a 25 óra melót :)

de úgy általában úgy nézett ki a nap, hogy reggel míg ébredezett, mesézett csináltam, majd alvásidőben, majd este mikor a férjem hazaért...

3 éves korában ment oviba, akkor már könnyebb volt, de akkor meg visszamentem tanulni, szóval nem állítom, hogy abban az időben sokat aludtam :D

elmúlt, jó volt, azt gondolom, hogy ez nem lehetetlen. a gyerektől meg el lehet várni bizonyos dolgokat, azt, hogy az egyik szülőjét hagyja kicsit békén azt biztosan, kérdés, hogy ti szülők hogy tudjátok ezt lekommunikálni, hogy működjön is :)

2015. szept. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Válasz fogadj bébiszittert

2. Elterelő hadművelet segíthet

2015. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!