Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni más neveletlen...

Mit lehet tenni más neveletlen gyerekével, aki már veszélyezteti a saját gyerek testi épségét?

Figyelt kérdés

Ugyan nem a saját gyerekemről van szó, de nagyon felháborított amit pár napja láttam egy kémiai előadás keretein belül.

Az asztalnál különféle kísérleteket végeztek, kicsik-nagyok könyököltek végig. Egy tálban -200 Celsius fokos folyékony nitrogén volt, amit egy 'jógyerek' elkezdett fújkálni, mert olyan nagy dolog, hogy gőzölög. Egyre erősebben fújta, viszont vele szemben volt egy tőle sokkal kisebb kisgyerek, akinek hajszálon múlott, hogy nem a képébe fújta az anyagot.

A szervezők többször is rászóltak, eredménytelenül. Szülők szinte sehol, kb 1x szólították a gyereket, és ennyi.

A kisebbik fiú az anyjával volt, aki látszólag egyáltalán nem tudott hatni erre a fújkálós gyerekre, így el is mentek inkább.


Ilyen esetekben hogy lehet a másik gyerekére hatni, mit lehet tenni? Engem nagyon felháborított a dolog, hiszen azért mégis -200 fokról van szó.

nincs még gyerekem, ahogy tapasztalatom sem nevelésben)



2015. szept. 27. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Én leordítom a fejét bármelyik neveletlen purdénak, és nem érdekel ha az anyja épp ott áll mellette.
2015. szept. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyértelmüen a kísérlet vezetöjének kellett volna a gyerekre rászólni és ha nem használ, akkor elküldeni onnan - ugyanis ebben az esetben övé a felelöség.
2015. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, azért a szervező sem küldheti ki a gyereket szerintem, mert hát micsoda dolog az már, még nekik állna feljebb.

Az anyukát nem nagyon zavarta a dolog, viszont a nevelés, fegyelmezés az ő kötelessége lett volna, úgy gondolom.

2015. szept. 27. 20:45
 4/16 anonim ***** válasza:

a szervezőnek kellett volna megadnia egy alsó korhatárt.

ugyanis mi történik, ha egyszerűen belecsap a gyerek az egészbe, ahogy a pocsojába is szoktak a gyerekek.

vagy, ha kisebbeket is vártak az előadásra akkor őket el kellett volna szeparálni


mindenképp a szervező hibája volt.


(a játszóbölcsiben is megdobják egymást játékkal, vannak dolgok, amik kivéthetetlenek hiába van ott az anyuka. ott speciel ügyelnek arra, hogy lekerekített sarkú, kevésbé veszélyes játékok vannak és nem folyékony nitrogén...)

2015. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*kivédhetetlen
2015. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*és még iskolában sem adnak gyerek közelébe folyékony nitrogént, pedig van ott is kémiaóra..
2015. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is fura a szervezök részéről, hogy egyáltalán esélyt adnak egy gyereknek arra, hogy folyékony nitrogént fujkáljon és ilyen közel engedik veszélyes anyagokhoz a kicsiket.
2015. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kint volt, hogy 12 éves kor alatt szülői felügyelettel látogatható a bemutató. Csak itt épp a szülői felügyelet hiányzott, a szervezők meg gondolom nem rakhatják ki a rendetlen gyereket.

Viszont a kérdésem arról szólna, hogy a szülő hogyan avatkozhat közbe ilyen helyzetben?

2015. szept. 27. 21:51
 9/16 anonim ***** válasza:
arrébb viszi a gyerekét.
2015. szept. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez nem véletlen a kutatok éjszakája volt amin ezt látad ?

Amugy az a gyerek hány éves volt ? Hogy nem látad a szüleit .amugy szülö hibája .

2015. szept. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!