Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mért van az? Hogy ha bementek...

Mért van az? Hogy ha bementek egy okmányirodába, orvosi rendelőbe, úgy néznek rád, mintha 8 éves neveletlen lányoddal lennél, aki hangosan nevet, kiabál, folyamatosan beszél, érdeklődik és nem tud egy helyben ülni, állni, pedig a gyerek 22 hónapos?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem, ti mérgesek lennétek 22 hónaposotokra, ha ma letépte azt a két szépen növekedő paprikát a kertben, amit apával hetek óta gondozunk és várjuk, hogy még nőjön? És a gyereknek napi 15* el van magyarázva, hogy ne nyúljon hozzá, megvárjuk még megnő, együtt locsoljuk, nézzük? Meg kellett volna már értenie, vagy ő csak azért is szedte le ? Hányszori rászólás után kezdtek el hangosabban rászólni, esetleg rákiabálni, vagy kap e egyet a fenekére, kezére ? És azt megérti e ,hogy mért kapta ? És utána csinálja e még tovább újra és újra ?
2013. jún. 5. 15:22
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Csináltam már, hogy nem veszem észre a hisztit, hogy rászóltam erélyesen, hogy felkaptam és hazaindultam vele, rácsaptam a kezére, de olyan, mintha lehetetlen lenne féken tartani , egész nap nem akarok kiabálni vele, valahogyan el kellene érjem, hogy 2-3* -i rászólással vegye figyelembe, amit mondok neki !
2013. jún. 5. 15:25
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez, mert az embereket zavarja. Lehet, hogy egy 22 hónapos még nem tehet róla, de ezt hiába tudod az eszeddel, attól függetlenül zavar, nem tudod irányítani mit érzel. Szerintem ezt te is beláthatod.
2013. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Engem is zavar.

A lányom 2 éves, de hála istennek nagyon szófogadó, ilyen téren nincs vele gond. Sőt a fiammal sem volt ilyen

2013. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Kicsi még megérteni hogy nem szabad,kiváncsibb.

Nekem a csodaszép rózsák fejét szedte le kinn,és hozta oda nekem.Nem tudtam rá haragudni,pedig nevelgetem a rózsákat pár éve.


Rendelő,stb helyre bemenve nem érdekel ha csúnyán néznek,átlag másfél-2 éves a hisztis korszakát éli.


Rá nem csapok,gyereket nem verünk.

2013. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért néznek rád úgy, mert sokan nem hiszik el, hogy nem mindenki tudja a gyerekét másra bízni, ha hivatalos ügyeket kell intézni. Hát az én két és félévesem is csinál még olyat amit százszor elmondtam, hogy nem szabad. Megszidom, de egy paprikáért nem kap ki. Még ha oly szeretettel nevelt paprika is. Mert nem érti, hogy nektek az fontos. Időnként a kísértés erősebb. Én egyszer rászólok szépen, elmondom, hogy miért nem a nem. Aztán rákiáltok, hogy azt mondtam, nem szabad. Majd elveszem attól a dologtól amit nem lehet. Van aminél hamar felfogja, de vannak dolgok amiknél újra bepróbálkozik.
2013. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az első kérdésedre nem tudok választ adni, én sem értem sokszor az emberek reakcióját, de igyekszem tudomást sem venni róla! :) A másodikra pedig.....hát. Nemrégiben velünk is hasonló esett meg. Kisfiam két éves múlt máj. 11-én. Amíg én főztem, ő odavitt egy széket az ablakba, és szépen letépkedte az Orchideám virágait. Az elsőtől az utolsóig. Eszembe sem jutott, hogy ezért megüssem. Persze biztosan lesz majd olyan eset, amikor ráütök a fenekére, nem mondom, hogy nem, de ez nem az a helyzet volt. Levettem a székről, megállítottam magam előtt, letérdeltem vele szemben, és mélyen a szemébe nézve elmondtam neki, hogy nagyon szomorú vagyok, amiért ezt tette. Ő átölelt, és bocsánatot kért. Lehet, hogy ez a megoldás sokaknak nevetségesen hangzik, de nálunk bejön! Nem tudta, hogy ezzel rosszat tett, hiszen nem tanítottam meg arra, hogy a virágokat tilos letépkedni. Az ember csak utólag okos. Akkor tanítjuk meg nekik, hogy az adott dolog helyes vagy helytelen, amikor éppen megtörtént az a szituáció. Ő utólag elmondta, hogy nekem szedte le a virágokat.... :)
2013. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre válaszolva engem nem borít ki, vagy háborít fel, ha ilyen helyen egy kisgyerek hangoskodik, érdeklődik, netalán nyűglődik. Gyerek, nem tud türelmes lenni, anyuka sem jókedvéből viszi ilyen helyre. Ez van, ezt kell szeretni. Inkább engednék előre az anyukát, hamarabb túl lenne mindenki rajta. A bosszankodóknak is jó, mert eltűnik a kicsi, anyukának és a gyereknek is jó, mert hamarabb szabadulnak.

A második kérdésre válaszolva, lehet én is mérges lennék, de max elmagyaráznám, hogy ezzel rosszat tett, stb. Ilyenért nem kapna ki.

2013. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Engem azért zavar okmányirodában, bankban, nav-nál, mert figyelnék arra amit az ügyintéző mond, de nem tudok a gyerek miatt. Így többször is vissza kell kérdeznem, mert nem értem/nem hallom amit mond. Erre tényleg megoldás lenne, ha előrevennék a kisgyerekeseket. Az sokkal kevésbé zavarna, fel is szoktam ajánlani.


Paprika: igen, szerintem már megérti, én megbüntetném.

2013. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kislányom multhéten kikapált egy cukinipalántát ,kicsit megszidtam de szerencsére nem csak egy cukini magot ültetem el igy a kár nem volt tul nagy .
2013. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Orvosnál nem néznek rám furán ,többi helyre meg akor megyek amikor a gyerekek,bölcsibe,iskolàba vanak.
2013. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!