Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes mikor tanult meg...

Kisgyerekes mikor tanult meg formabedobóval játszani?

Figyelt kérdés
Lányom 22 hónapos még nem tud formabedobóval játszani. Igazán nem is érdekli. Nem sikerül neki bedobni felhúzza magát és otthagyja. Ilyenkor már kéne tudnia igaz? Szinte mindegyik ismerősömnek a gyerke ennyi idősen már tudta.
2015. júl. 31. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem is tudom, 44 éves vagyok, de sosem próbáltam ezt az izét, sőt a gyerekeimnek sem volt ilyenjük. Mégis felnőttek.
2015. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekli, miért kellene tudnia?

A fiam másfél évesen már bedobálta, de ő szerette. Viszont most 3 évesen rajzolni pl. nem annyira szeret. Néha eszébe jut, de nem sokszor.

2015. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha nem érdekli nem tudsz vele mit tenni.

Nekem 2 fiam van a nagyobb kb 1,5 évesen kezdett el vele játszani. A kicsi most 10,5 hónapos egy ideje már játszik vele, de a múlt héttől már bele tudja dobni és nagyon élvezi ahogy beleteszik egy csörömpöl a hogy beleesik. Nekünk kétfajta is van, az egyikbe viszonylag könnyen beletehetők (azt szereti), a másik kicsit nehezebb sokkal pontosabban kell illeszteni, ott kell neki segítség, így nem is annyira szereti. Gondolom van másfajta kézügyesség fejlesztőd, hagyj játszon azzal. Nem minden gyerek egyforma.

2015. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyan 8-9 hónaposan kapott egyet. Akkor a tetején lévő nagy lukon dobálta be (meg minden mást ami belefért ;) ) Kb. 1 évesen a megfelelő lukba tette be, ha megmutattam neki. Most 1,5 éves, 1-2 hónapja már egyedül beteszi az összeset oda ahova való.

Ha a te gyermekedet nem érdekli, játsszon mással. Ez nem olyasmi amit mindenképp teljesíteni kell ;)

2015. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kislányom egy éves korában már szépen betette a helyére a formákat.
2015. júl. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 évesemnek többféle is van, mindegyiket úgy kapta hónapokkal ezelőtt. Minden játéknál megmutatom neki, hogyan kell használni és először segítek neki, hogy legyen sikerélménye. Ezek után nagyobb lelkesedéssel játszik velük és mivel érdekli is, a legtöbb formát már magától bedobja.
2015. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Addig jo míg nem kezd el sémákban gondolkodni. A gyereknek van igaza. Az a "játék" értelmetlen. Nekünk is adtak ajándékba. Szerencsére mindenre használja csak arra nem, amire vmi idióta kitalálta. Örülnék ha soha nem használná rendeltetésszerűen.
2015. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiam 10-11 hónaposan megtanulta beledobni a kör alakú formát a helyére. Ez volt a kedvenc játéka, mindig hozta, hogy szedjem ki neki, és újra beledobta. De csak a kört, a többi nem érdekelte. Most 14 hónapos, már van neki 5 különböző formabedobója. Mindegyikbe csak a kört dobja, a többi formára undorodva ránéz, majd messzire elhajítja.Mintha azt gondolná, hogy azok öntéshibásak :-)
2015. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!