Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám 40 napja ismer egy nőt,...

Apám 40 napja ismer egy nőt, és már jövő héten nősülni akar. Hogyan beszéljem le?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak 20 éve. Apám sok nővel próbálkozott már, de egyik sem felelt meg neki. Pár hónapja megismerkedett egy orosz közösségi oldalon egy ukrán nővel. 5 hónapon át beszélgettek skype-on. A nő kínálkozott, hogy eljön. Apám először nem is akarta, de ráállt. Amíg ismerkedtek, mindig mondta neki, hogy a vagyonát a gyerekére akarja hagyni, nem akarja senki másnak adni. A nő minden alkalommal azt mondta, hogy neki van mindene, neki nem kell apám vagyona, neki nem kell semmi. Azt mondta, hogy azért akar apámmal lenni, mert elege van a magányból, társ kell neki. Már ekkor mondogatta, hogy ott Ukrajnában 28 év munkaviszony után nyugdíjba tud menni, és lehet elintézi. Amikor eljött, a nyelvi nehézségek ellenére kezdetben úgy tűnt, hogy szépen kijönnek egymással. Én is elfogadtam, kedves voltam vele, ő is velem. Az első nálunk töltött egy hónap után haza kellett mennie a vízum miatt. Ez volt júliusban, majd egy hónapot otthon töltött. Ez idő alatt, augusztusban apám mondta nekem, hogy nagyon megfelel neki ez a nő, nem szeretné elszalasztani, mert ilyen nőt nem talál még egyet. És hogy majd jön ismét. A nő mondta, hogy megpróbálja elintézni a nyugdíjat, mert ha most nem megy nyugdíjba, jövőre már meghosszabbítják, és még 5 évet le kell dolgoznia. Augusztus végén már ismét itt volt. Apámnál takarított, tett vett egész nap. Minden rendben is volt, míg 3 nappal ezelőtt apám el nem hívott, hogy elmondja, össze fognak házasodni a nővel a vízum miatt, azért hogy itt tudjon maradni. Megkért, hogy konzultáljak ügyvéddel, hogy mit örökölhet a nő, feleségként mihez van joga. Mondta, hogy megtenné ő is, de nem tud a nőnek addig mit mondani, hova megy. Végül mégiscsak elment titokban még aznap ügyvédhez. Ott kiderült, hogy a feleség fele-fele arányban örökölhet, és az ügyvéd azt tanácsolta, hogy írasson rám mindent. Ekkor apám felhívott, hogy elmondja, mit tudott meg, és hogy majd bizonyos dolgokat átírat rám, a biztonság kedvéért. Én közben megtudtam, hogy más alapon is itt maradhat a nő, nem kell hozzá házasság. Másnap elmentem apámhoz. Mindketten szomorúak voltak, a nő egész nap sírdogált. Kiderült, hogy azért, mert elmesélte apám neki, hogy mi mit beszéltünk meg. Ekkor tudtam meg, hogy már átadták a papírokat a házassághoz. Nagyon meglepődtem. Apám mindig megfontolt ember volt, ez pedig úgy tűnt, egy elhamarkodott döntés, 40 napja sem ismerték egymást személyesen. Elmondtam a véleményem apámnak is, beszélgettünk. Odahívta a nőt is, mivel akart velem beszélni. Leült, de nem mondott semmit, csak szomorkodott. Akkor én elmondtam neki, hogy szerintem ez a házasság nagyon gyors. Ekkor berohant a szobába, és sírni kezdett, jajgatni, a fejét fogta, hogy milyen szégyen, ő mindenkinek elmondta a falujában, hogy férjhez megy, és most visszamennie mekkora szégyen. És hogy ő ezért ment el nyugdíjba, dolgozhatott volna tovább... Ekkor apám vigasztalta, én pedig nem értettem mi a baj.. Senki sem mondta, hogy menjen vissza, mindketten azt akartuk, hogy maradjon. És ő csak sír, sírt, könnyek nélkül. 2-3 órán át beszélgettünk, végig ez ment. Apám nem is tudott figyelni rám a nőtől, mert folyamatosan jajgatott. Arról a lehetőségről nem is akart tudni, hogy házasság nélkül is itt maradhat, és majd összeházasodhatnak ha jobban megismerik egymást. A hiszti végére, már apám erőltette, hogy ő igenis el akarja venni. Ez volt az a pont, hogy beláttam, ez a nő egy manipulátor. Egy őszint ember, ilyen helyzetben nem igy viselkedett volna. Másnap már beszélni sem tudtam apámmal, nem ismerek rá, hipnotizálva van. Él hal a nőért, nem gondolkodik. Amikor becsuktam az ajtót, hogy kettesben beszéljünk, a nő bejött, kb 5-ször megkértem, hogy szeretnék apámmal kettesben beszélni, hagyjon magunkra. Nem ment ki, épp ellenkezőleg, beljebb jött a szobába és leült. Amikor apám is megkérte, sírva fakadt, hisztizett, alig tudtam kitenni... Nem engedi hogy beszéljek apámmal, elcsavarta a fejét. Már látom, ez a nő egy manipulátor. Telebeszélte a fejét, apám olyan, mint aki megbolondult. Rábeszélte a házasságra is. Ha ő nem akar vagyont, akkor miért olyan sürgős neki a házasság??? A véleményem az, hogy ki fogja fosztani apámat anyagilag, és itt fogja hagyni. Apám pedig a vagyonából él. Ha azt eladatja vele, vagy elpereli tőle, neki nem lesz egzisztenciája, öregségére egyedül marad és nem lesz miből megélnie. Mit tegyek? Csak a nőre hallgat, engem kinevet, azt mondogatja, hogy ne törődjek vele. Fáj néznem, hogy bolondot csinálnak belőle.
2015. szept. 12. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyar törvények szerint a házasság előtt szerzett vagyontárgyak, stb , nem kerülnek be a közösbe. És létezik házassági szerződés is.

Persze, ha apád behálózható, a jelenlegi vagyonából bármit ajándékozhat a nőnek.

2015. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az uniós útlevél meg apád pénze nyilván elég vonzó lehetőség. Próbálj meg apáddal beszélni, de olyankor, amikor a nő nincs ott (hívd el valahova egyedül vagy ilyesmi), ha van tesód vagy más közeli rokon, apád barátai stb. akkor velük is beszélj a dologról, segíteni fognak megértetni vele, hogy ez így nem oké. Ha pedig így sem fogja fel, akkor az már az ő baja, beszámítható felnőtt emberként mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja.
2015. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk neked több veszíteni valód van, mint apádnak.


Pl. egy 55 körüli férfiember tök tudatosan, teljesen átgondoltan is dönthet úgy, hogy kell neki egy még egész jó bőr 45 körüli nő, nembaj ha lehúzza. És azt is reálisan láthatja, hogy ukránból csinosabb nőt kaphat, mint magyarból. De egy nem hülye férfi, pontosan oszt, szoroz hogy mennyi lehúzást ér meg neki egy csaj.


Ukrajna most katasztrofális tél elé néz, hozzájuk képest mi csodás nyugati színvonalon élünk, sok nő próbálkozik ott most azzal, hogy külföldi férjet keressen.

2015. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Én bizti, hogy egy pohár hideg vízzel nyakon öntöttem volna a hisztériázó nőt.
2015. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar törvények szerint a házasság előtt szerzett vagyontárgyak, stb , nem kerülnek be a közösbe."


Nagyon jól tudod,csakhogy itt nem a házastársi közösvagyonról van szó,hanem a pasi halála utáni öröklésről!

2015. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Menj egy ügyvédhez es írass egy szerződést amit apaddal alairatsz. Miszerint halála utána mindent rad hagy es a nőt kizárja mindenből.

Lehet nagyon csúnyán fogsz járni mert ez a qrva apad pénzére megy ..

Írass at mindent a nevedre vagy legalább haszonélvező legyél !

2015. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
+ Ukrajnában egy könyvelő 50 eurót keres. Milyen nyugdíjat var? 30 eurót? Ne rohogtessuk mar magunkat ki... Pénzre megy. Velünk mar megfordult ilyen. Ha akarsz írj privát lehet tudok segíteni! Előző voltam!
2015. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:53

A "pasi halála után" az öröklés sorrendje nem a feleségnél kezdődik.

Viszont egy leendő gyerek igen bekavarhat.

2015. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért egy új feleség haszonélvezeti joga férje gyerekeinek elég kellemetlen tud lenni...


7:58. § [Házastárs öröklése leszármazó mellett]

(1) Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti

a) a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon; és

b) egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.

(2) A haszonélvezeti jog nem korlátozható, és a házastárssal szemben megváltása nem igényelhető.

(3) Osztályos egyezségben a házastársnak a gyermekrész helyett az egész hagyatékra kiterjedő holtig tartó haszonélvezeti jog biztosítható

2015. szept. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

"Apám 40 napja ismer egy nőt, és már jövő héten nősülni akar. "


Azt meg hogyan, ha a házasság bejelentése után még 3 hónap várakozási idő van?

2015. szept. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!