Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám fenyeget folyamatosa...

Édesanyám fenyeget folyamatosan, hazudnak rólam, ki akar rakni itthonról?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, egyetemista, diákként dolgozó. Itthon élek az elvált édesanyámmal és 3 testvéremmel.

Csak a fél hetet töltöm itthon.

Történt, hogy egyik nap a legnagyobbik öcsémmel (14 éves) összeszólalkoztunk, rondán beszélt velem (mert nem egyezett a véleményünk valamiről) amit egy pofonnal díjaztam. Erre fel ő "önvédelemből" nekem esett (jár edzésre, önvédelmet tanul), mellen rúgott többször, a kezemet csavargatta, rúgta, gyomorszájon rúgott, majd fojtogatni kezdett, nem engedett el. Végül más megoldás nem maradt, én is megütöttem hogy engedjen el (egészen addig csak védekeztem, nem bántottam).


Édesanyám ezt meghallotta, persze az öcsém teljesen máshogy adta elő, és hogy én ütöttem, vertem stb.

Nekem belilult a mellem egy része, a kezem is, és azóta rosszul veszem a levegőt.


Anyukám fenyeget, hogy kirak otthonról, hogy feljelent, írogat és letilt mindenhonnan. Azt mondja a páromnak, hogy jobb ha elvisz innen, különben bajok lesznek. Teljesen bekattant anyukám, holott ő veri a gyerekeit és még 100 dolog miatt feljelenthetném. Teljesen zavarodott ember amúgy, hol jó kedve van, hol pedig tör zúz. Olyanokat mond, hogy nem vagyok a gyereke...


Még is mit csináljak?



2015. szept. 10. 08:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Kérlek. Egy ilyen féreg embert ne nevezz már " anyának ". Nem érdemli meg egy ilyen ember. Hogy mit csinálj? Tényleg csak elköltözni tudsz :( Kolesz / Párodhoz.
2015. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Vetess látleletet magadról! És tégy feljelentést és menj el a Családsegítőbe, ott segítenek.
2015. szept. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nevezem is, csak nem itt :( Teljesen megutáltam a családomat.

Előtte is voltak konfliktusok, ott is mindig én vittem el a balhét. Amikor vigyáztam a testvéreimre, és bármi hiszti, verekedés volt köztük, én voltam ott, próbáltam megoldani a konfliktust, de néha fegyelmeznem kellett (igen, volt, hogy pofont is adtam).


De ez nonszensz, hogy most is én viszem el a balhét és úgy állít be szó szerint, hogy KÖZVESZÉLYES vagyok. Hogy beteg vagyok, hogy félelemben tartom a testvéreimet mert hogy mi lesz máskor... Képzelem mit találhatott ki az öcsém...

2015. szept. 10. 08:46
 4/17 A kérdező kommentje:
Fogok is szerintem látleletet vetetni.
2015. szept. 10. 08:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyelőre a kolesz kizárva, több okból is. A párom is, mivel ő még otthon lakik, és kicsi a lakás (vagy is a családja szerint), mamájához még mehetnénk, de az nagyon kérdéses...
2015. szept. 10. 08:49
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
A látleletet mutasd meg az öcséd edzőjének is. Úgy kirakja onnan, hogy a lába nem éri a földet. Önvédelmi sportoknál önfegyelmet is tanítanak, és aki ezt nem képes betartani, az nem oda való. Egy komoly edző ezt nagyon komolyan veszi.
2015. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

bocs ha nem fog tetszeni a válaszom. először is, az egész családod nem normális-beleértve téged is.

te pofoztad meg az öcsédet,azaz te kezdted. persze, a reakciója beteges volt erre, senki nem kezd el fojtogatni másokat egy pofon miatt.az hogy ekkor önvédelemből ütöttél,az normális.

anyukád meg akkor szintén gyepálja a családot és akkor csodálkozik,hogy a gyerekei is ütik egymást?talán nem ilyen példát kellett volna mutatni.

én a helyedben elköltöznék otthonról,mert egyik se normális.

öcsédet valóban ki kéne rakatni az önvédelmi szakkörből..ha a saját testvérénél egy pofon után fojtogatást alkalmaz, akkor ha valaki komolyabban megüti vagy beszól neki,meg is öli.ennek nem lesz jó vége hogy ilyen hirtelen haragú+tudja is hogy kell megvédeni magát.

még annyi,hogy a leírásodban elhordod mindenféle erőszakos baromnak őket,de azért téged se kell félteni.

üdv

2015. szept. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nincs gond a válaszoddal, és köszönöm, de megkérdezhetem hogy melyik része az az írásomnak, amire te azt írod, hogy nem vagyok én se normális és engem se kell félteni?

Mert én teljesen normális embernek érzem magam, egy pofon még nem tesz idióta agresszív beteg elméjű emberré, tudtommal.


Nincs olyan család szerintem, ahol ne csattant volna el egy pofon, (főleg ha úgy beszélnek az emberrel, mint a kutyaszarral, holott nem szolgált rá).


Amúgy igen, egyetértek mindenben, és biztos nekem is máshogy kellett volna reagálnom.

2015. szept. 10. 09:33
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Azért az sem normális dolog, hogy egy veszekedést pofonnal zársz. Csak mert te vagy a nagyobb???

Megérdemelted, bár indokolatlanul nagy mértékben kaptad vissza.

Ha ilyen véleményen vagy anyádról, akkor miért nem költöztél még el? Ja, hogy amikor koszt kvártélyt biztosít, akkor jó??


Én 17(!) évesen költöztem el otthonról, mert anyámat nem lehet anyának nevezni. Pedig nem bántalmazott...

2015. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Ha ilyen véleményen vagy anyádról, akkor miért nem költöztél még el? Ja, hogy amikor koszt kvártélyt biztosít, akkor jó??"


Hűűha! Tudod, ezt hívják előítéletnek! SOHA nem főz ránk, nem takarít, mindent én csinálok magamnak SAJÁT pénzből 16(!) éves korom óta DOLGOZOK, csak hogy én is kihangsúlyozzam, hogy mennyi ideje dolgozok azon, hogy elköltözhessek, mindeddig SIKERTELENÜL!


2x mentem el kollégiumba, mind2x visszasírt az anyám, és akkor is fenyegetett!!!!!!!!!!


És tudod miért nem költöztem el? Mert nem tudok! Nincs annyi fizetésem, hogy albérletet tudjak fizetni, kollégiumba nem vesznek fel! Pároméknál nem férek el, nagymamája jöhet szóba, de ő egy külön világ!

2015. szept. 10. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!