Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesem látszólag minden...

2,5 évesem látszólag minden ok nélkül dilizik, hisztizik, nyafog egész nap mindenen. Már nem tudom mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Egy hónapja minden egyes nap nekiáll dilizni, hisztizni, visítani és egész nap képes ezt művelni mindennel. Előveszi a gyurmázó kosárkáját, hogy játszunk azzal, leülök mellé, kiszedjük a gyurmát a dobozából majd mielőtt bármit is csinálnánk vele kiveri a kezemből, hogy nem akar gyurmázni de ezt üvöltve közli. Kiborítja a többi felszerelést is a kosárból és szétrúgdossa, ledobja magát a földre és toporzékol. És egész nap ezt csinálja mindennel. Próbáltam már megbeszélni vele, megölelni, megnyugtatni de egyik sem használt. Amikor már kezdett elfogyni a türelmem akkor felemeltem a hangom, fenyegettem a játékok kidobásával ha rúgdossa őket, hagytam egyedül a szobában had tombolja ki magát, mostam meg hideg vízzel az arcát egyszerűen már nem tudok mit kezdeni vele. Egész nap kettesben vagyunk mert férjem csak estére ér haza, a szüleink messze laknak. Eddig birka türelemmel nagyokat nyelve igyekeztem megoldást találni de már feladtam.32 hetes terhes vagyok, már sokszor éjszaka sem tudok rendesen aludni, fáradt türelmetlenebb vagyok én is , ma már nagyon elszakadt a cérna és rácsaptam a fenekére. Nem vagyok rá büszke de már teljesen el vagyok keseredve és úgy érzem teljesen csődöt mondtam mint anya amitől még rosszabbul érzem magam mert még úton a második is. Ha valaki tud valami tippet adni nagyon megköszönném mert már szálanként tudnám kitépni a hajam kínomban.
2015. szept. 29. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ismerős :-)

Én is átéltem ezt az időszakot - nem könnyű. Egy sokgyerekes anyuka ismerősöm - amikor már szinte könnyekkel küzdve meséltem, hogy bármit csinálok, semmi nem jó - azt mondta: "ha nem figyelsz oda, "megesz" a gyerek".

Azt jelenti, hogy ha nem vagy elég határozott, nem irányítod a gyereket és nem tartod és tartatod be vele a "szabályokat", akkor annyi...Ilyenkor próbálgatja a gyerek az akaratát, a határokat.

Mondok 2 példát, mire gondolok: anyuka a földalattin, közli a gyerekkel, hogy ebéd előtt nem kap semmit, mert akkor nem fog ebédelni, majd a gyerek elkezd nyafogni, hogy éheeees vagyok!!. Erre anyuka elővesz egy banánt! (köztudottan laktató) és odaadja a gyereknek. Kész, a gyerek győzött -ebből levonja azt a következtetést, hogy

1.-érdemes nyafogni, hisztizni

2.-tök mindegy, mit mond anya, úgysem az lesz :D

Higgyétek el, a gyerek kicsi, de nem lüke


Másik példa, ez velem esett meg, azután, ahogy sokgyerekes anyuka adta a tanácsot: gyerekem nyafog, menjünk be a játékboltba. Bemegyünk, de mondom, csak nézelődünk. Jó... nézelődünk, gyereknek ez is tetszik, az is, de már megtanulta, hogy ha azt mondom nézelődünk, akkor az úgy is van, nem veszek semmit, hiszti sincs :-) kb. negyed óra múlva kijövünk a boltból, erre gyerek - aki addig totál jó fej volt, elkezd ordítani, hisztizni, rángatni, hogy de menjünk vissza, mert Ő meg akarja még nézni a ...-t. Előtte ott álltunk a boltban a ... előtt vagy 5 percig. Na, gondoltam, akkor most kell figyelni :D NEM! mondom. Sírás tovább, hiszti, én meg elindultam vele haza és határozottan közöltem, hogy volt épp elég ideje megnézni. 2x3x kellett így "tetten érni" a dolgot, határozottan közölni és betartani és működött!! Onnantól nem akartam megbolondulni, a gyerek is nyugodtabb lett.


Előfordul ám, hogy nem akkor teszünk jót a gyerekkel, ha állandóan a kedvében járunk - mert elszalad vele a ló...

2015. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaj, de tudtam, hogy le leszek húzva :D

Miccsoda kegyetlen egy anya vagyok :D

2015. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

Nem tudom, ki pontozta le a válaszolót, pedig tökéletesen igaza van.

Kérdező! Nem mondtál csődöt semmiben, ez egy ilyen korszak. Következetesség és kitartás. Talán segítene valamit, ha tudnátok időt szánni játszótéri szaladgálásra, a friss levegő és a mozgás általában jót tesz.

2015. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Mikor írtam a lehúzást, 50 % alatt voltam :D

De látom, azóta már feltornáztatok - köszönöm :-)

2015. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

1-es pedig teljesen jól látod. Nem kell foglalkozni a pontozókkal.

Kérdező ez a dackorszak, fektess le pár szabályt, de azokat mindig tartasd be. Nekem is csinálta ezt a fiam, ő lesöpörte az asztalról a legót, ugrált a vasúti sínen (játék, fából van, össze kell rakni) stb. Amikor elkezdte lesöpörni, összeszedtem a kockát és elraktam, fel a szekrény tetejére. Aztán az következett, hogy minden amit ledobált, amit ledobott stb. az ott kötött ki. Elmagyaráztam neki, hogy ha így bánik a játékokkal akkor ők mennek fel a szekrény tetejére, mert bántja őket. Szóval a vége az lett, hogy egy idő után felfogta, hogy ha ezt teszi akkor van reakció, még pedig az, hogy nem lesz játéka. Bizony azok a szegény játékok másnap reggelig nem jöttek le a szekrény tetejéről. Nem érdekelt...

Így tanulta meg, hogy az utcán nem futunk el, megállunk a gyalogátkelőhely előtt, kezét nyújtja stb. Kétszer kellett visszajönni a lakásba, hogy megtanulja, ha elfut, akkor annak az a következménye, hogy nincs séta aznap, nincs játszótér, stb.

Azóta ha szólok neki szépen megáll, megvár, nem szalad bele a világba.

Kitartás.

2015. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Előző vagyok.

Nem üvöltöztem vele, nem kiabáltam, amúgy is egy elég csendes fajta vagyok, hanem határozottan mondtam mindezt. Szóval nem megfélemlítés volt a cél, meg a hangnem sem olyan volt, hanem határozott. Mindig elmondtam neki, hogy nagyon szeretem, stb. de ezt nem csinálhatja.

2015. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom ki pontozott lefele de itt már talán megszokott, hogy lehúzzák a választ de ellenvéleményt már nem ír senki. A következetesség megvan abból soha nem engedtem és nem is engedek akármilyen nehéz, tudom, hogy ha csak egyszer is ő "nyeri" a csatát akkor kapálhatom el az egészet. De az megnyugtató, hogy ez általános ebben a korban és nem a kisfiam van megkergülve. Köszönöm a tippeket és mentek a zöld kezek.
2015. szept. 30. 06:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Hű emlékszem, ebben a korban pokoli volt a lányom is. Ha van sapka azért hiszti, ha nincs sapka azért. Pedig következetes és szeretetteli voltam vele mindig. Szerintem igaza van az előttem szólóknak,a következetesség kulcsfontosságú, de annyit hozzátennék, hogy ne lepődj meg, ha ennek aze redménye másfél-két év múlva érne be. Nálunk így volt, kitartóak voltunk, és négy éves korára nagyon szépen lenyugodott, azóta is vannak rossz pillanatai, de hamar elszáll, és nagyon jó a szülő-gyerek kapcsolatunk. De hosszú "munka" előzte meg, és hosszú kilátástalannak tűnő időszakok.És ami még nagyon fontos, mindig tudja, hogy szereted, akárhogyan is viselkedik. Sokat ölelgesd, puszilgasd amikor épp mód van rá, mondd hogy szereted, és tölts vele úgy időt, hogy csak hagyod lenni, és figyelsz rá.
2015. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!