Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év korkülönbség nagyon sok...

4 év korkülönbség nagyon sok testvérek között?

Figyelt kérdés

Ennyi lesz a gyerekeink között. A rokonok/ismerősök riogatnak, hogy nem lesznek jó testvérek emiatt.


Senkit nem ismerek, ahol ilyen "sok" a korkülönbség, mindenhol 1,5-3 év szokott lenni.


Nektek mi a tapasztalatotok?


2015. okt. 1. 14:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a korkülönbség miatt lesznek jó/rossz testvérek!
2015. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az még nem sok. Attól lehetnek nagyon jó tesók. Persze amikor a nagy kamasz lesz, biztos nem mennek együtt bulizni :)
2015. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A kicsik jobban rivalizálnak szerintem es az anyuka sem piheni ki magát a ket terhesseg szüles között a kis korkülönbségnél. Attól is függ milyen természetű a "nagy" ez is befolyásolja, hogy mekkora lesz a korkülönbség a gyerekek között.

Nalunk 3-4 ev lesz várhatóan. En ennel kisebbet nem vállaltam volna az tuti, többberes gyerekre vagyok mindenre egyedül. Es meg így is aggódom nem lesz- e túl korán. Nem ikrekent fognak felnőni de nem is ez a cel. Mindennek megvan az előnye hátránya mindenki maga tudja mit vállal.

2015. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az én fiaim közt 6,5 év lesz. Nem hiszem, hogy ez befolyásolná, hogy jó vagy rossz testvérek lesznek-e. Különben is szerintem felnőtt korban mutatkozik meg, hogy jó vagy nem jó testvérek lesznek-e, akkor derül ki igazán, hogy számíthatnak-e majd egymásra. A nővéremmel több mint 16 év van köztünk, nem is együtt nőttünk fel, de felnőttként sem tartjuk a kapcsolatot mert egy idióta, a fiú testvérünk, a saját gyerekei, az összes rokonunk, mindenki elfordult tőle mert olyan amilyen. A bátyámmal is közel 9 év van köztünk, kiskorunkban öltük egymást, többször megvert, betörte a fejem, eltörte a karom, stb Felnőttként mióta nem kell egy légtérben lennünk el vagyunk egymással, segítjük a másikat, szeretjük egymás gyerekeit, stb. Mióta nem lakunk együtt normalizálódott a kapcsolat.
2015. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Köztem és a húgom között 4 év van. Gyerekkorunkban sokat civakodtunk, de közben nagyon imádtuk egymást, a húgom pedig valósággal rajongott értem pici korában. Kamaszként aztán - bár akkor is voltak nagy balhéink - igazi véd- és dacszövetség alakult ki közöttünk.

Ma már felnőttek vagyunk mindketten, önálló életet élünk külön városban, de nagyon jó testvérek vagyunk, folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, mindig számíthatunk egymásra.

Van ismerősöm, ahol 8 év van a testvérek között, ők is felnőttek, és nagyon jó testvérek.

2015. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem ettol fugg milyen testverek lesznek.


Szerintem a 4 ev pont idealis korkulonbseg.

2015. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam a nagyon kicsi (1 év) korkülönbségtől kezdve a nagyon nagyig (17,5 év) mindent. Első két gyerekem között 4 év van, és az volt a legnehezebb. Ennek gyakorlati okai voltak főként. Az ovis már megszokta, hogy egyeduralkodó, amikor bepottyant egy baba. Ő igényelte a játszóterezést, együtt játszást, ami nyilván kicsit csökkent a baba érkezésével. Mások voltak az igényeik, elvárásaik velem szemben, nehéz volt mindkettejüknek megfelelni. Mégsem fogom a nehézségeket teljes mértékben a 4 éves korkülönbségre. Hamarabb arra, hogy a fiam addig egyke volt, meg amúgy is valódi többemberes gyerek.

Jó sok év eltelt. A nagy 22 lesz, az öccse 18. Itt már cseppet sem számít az a 4 év, sőt már évek óta nem számít:-)

2015. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ahol három gyerek van, ott a legkisebb és a legnagyobb közt kb. ennyi az átlag korkülönbség, akkor ők automatikusan rossz testvérek? A középső meg mindkettőnek jó testvére? A testvéri kapcsolat nem a korkülönbségen múlik. Egyébként szerintem sokkal nagyobb balhék tudnak lenni a kis korkülönbségű gyerekek közt, sokkal nagyobb testvéri féltékenység, de ez sem általános, csak talán egy kicsit gyakoribb.
2015. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Köztem és öcsém között 16 év van.

Az elején furcsa volt, hiszen kamasz voltam, de mostmár én tanítom korizni.

Szerintem nem a korkülönbség számít. Akik között kicsi, nyilván ha azonos életszakaszban vannak, jobban elvannak egymással.

2015. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

A bátyámmal három év a korkülönbség, gyerekkoromból szinte csak arra emlékszem, hogy veszekszünk, és igazából most felnőttek lévén is van köztünk egy olyan láthatatlan fal :(

Az öcsém tíz évvel fiatalabb és imádjuk egymást, bármit megbeszélünk.

Önmagában nem csak a kor a meghatározó.

2015. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!