Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Anyaként egy csőd...

Mit tegyek? Anyaként egy csőd vagyok. Nem bírom feldolgozni.

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekem. Az egyik adhd-s a másik diszlexiás.

Tanulni egyik sem akar. Minden energiám, szabadidőm felemészti, hogy próbálok tanulni velük, de persze utálják, és nem akarják csinálni.

Csak a rosszkedv és a veszekedés van miatta.


Én mindig nagyon szorgalmas, jó tanuló voltam, van is diplomám. Egyszerűen nem értem, hogy hogy lehetnek ennyire alulmotiváltak.

Az adhd-ról olvastam, hogy ez az anya hibája, mert amikor a gyerek csecsemő volt, az anya túl ideges volt. Ez igaz, az voltam, akkor halt meg apukám.

Szóval kész csőd az egész. Nem is akarok ezzel foglalkozni. Ha este 5-kor hazaérek a munkából, szeretnék leülni, olvasni vagy nézni a tévét, és nem a gyerekekkel veszekedni, hogy tanuljanak már. Meg az iskolába járkálni, és szégyenkezni, hogy már megint hogy viselkedtek.

Terápiát nem kap egyik sem, azt mondták, hogy fejlesszem én itthon őket. Elvégre én vagyok az anyjuk.

Vettem könyveket, a fiammal csinálom is 2 éve, és vele használ is, úgy érzem, de a lányommal nem megyek semmire, csak egyre jobban utál miatta.


2015. okt. 4. 22:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

valszeg tényleg méshogy csinálhatsz akkor mindent mint ahogy kellene, mert neked se jó, a gyerekeknek se jó, és nem is előrébb visz, csak hátra..


pihenj egyet, és utána újult erővel azon legyél, hogy ismereteket szerezz arról, hogyan jó és hatékony, és mivel tudod a legtöbbet kihozni a helyzetből.


alulról a legszebb nyerni.

2015. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

" fejlesszem én itthon őket. Elvégre én vagyok az anyjuk. " Ez nem így van; a szülő ne legyen a saját gyereke tanára. Ennek sose lesz jó vége, Vekerdy is kifejezetten ellenzi. Ez nem is a te dolgod. Honnan kéne értened hozzá? Erre van a fejlesztő pedagógus. Egyébként nem értem az iskolát. Gondolom SNI-sek a gyerekek. Hogyhogy nincs nekik fejlesztő óra? Ennek azért járj utána!

Én középiskolában tanítok, de nálunk az SNI-sekkel külön fejlesztő pedagógus foglalkozik vagy 0. vagy 7-8. órában. Ezért kap több pénzt utánuk a suli! Hiába vagyok pedagógus, speciális igényű tanulókkal én sem boldogulnék a szakember segítsége nélkül.

Szóval, szerintem hagyd abba az otthoni "fejlesztést", mert neked egészen más szerepet kell betöltened a gyerekeid életében. Nem te vagy szerencsétlen, hanem nem kapod meg a megfelelő segítséget! Inkább abba fektess energiát,h ezt kiharcolod a gyerekeknek. És nehogy szégyenkezz miattuk! Nem rosszul nevelt gyerekekről van szó!

2015. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De ki mondta ezt a hülyeséget, hogy te fejleszd őket? Gondolom nem gyógypedagógus diplomád van. Ehhez szakember kell, persze, hogy nem bírod...

Mivel van diagnózis, gondolom voltál nevelési tanácsadóban. Ők adták ezt a "csodás" ötletet?

Helyedben magánúton keresnék megfelelő fejlesztő szakembert. Minden elvesztegetett év csak még nehezebbé teszi majd a későbbieket.

2015. okt. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt tudom csak mondani amit az előttem szólók. Nálunk normálisan működik a pedagógiai szakszolgálat (korábbi nevén "nevtan"), nem hajtják el aki oda megy, bár várólista az van. Ha lepattintanak keresd meg a felügyelő szervet. Nem csak a fejlesztőpedagógushoz lenne érdemes megpróbálni bejelentkezni, hanem a pszichológushoz is (nálunk családterápia néven fut asszem ez a lehetőség). A legjobb eséllyel mindig félévek kezdetén lehet menni, augusztus végén, január végén, de próbálkozni kell.
2015. okt. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Az adhd-nak NEM Te vagy az oka!!!! Az egy ostobaság, hogy ideges anyának ilyen gyereke lesz!
2015. okt. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A fiammal 2 éve járkálok mindenféle vizsgálatra. Annyit mondtak csak, hogy el van maradva a beszédben, nem gond. Meg a kezembe nyomtak egy könyvet, hogy mit gyakoroljunk. Szakvéleményt nem kaptunk.

Az óvoda küldte tavaly ismét, fél év után végre elértünk annyit, hogy a Nevtan beiratta logopédushoz.

Az adhd-t 2 hónapja diagnosztizálták nála, de még hivatalos sni-kódunk nincs. Arra várunk.

A lányommal hasonlóképp, október közepén megyünk a Nevtanba, holott májusban már megmondta az iskolai logopédus, hogy mi a probléma. De nem tud vele foglalkozni, így adott néhány ötletet, hogy mit tegyek vele.

Szóval jelenleg arra várunk, hogy történjen valami.

A fiammal 2 éve csináljuk itthon a tornát, meg az Én is tudok beszélni könyvet.

A lányommal meg nem tudtuk tavaly, hogy mi a baj, úgyhogy hiába is gyakoroltunk tavaly sokat, nem mentünk előrébb.


Pedig Dr. Máté Gábor nagyon állítja a könyvében, hogy azért vannak ezek a problémák, mert amikor a gyerek idegrendszere érésben volt, az anya nem volt ott lelkileg.

2015. okt. 5. 10:30
 7/14 A kérdező kommentje:
2015. okt. 5. 10:49
 8/14 anonim ***** válasza:
A lányoddal kezdjetek el már most akkor magánlogopédushoz járni, mire a nevtanba kerültök, vizsgálnak meg kijelölnek egy fejlesztőt csomó idő elveszik, nehezebben és lassabban lesz fejleszthető. Illetve psz
2015. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Máté Gábort felejtsd el, mert totál baromságokat ír! Az ADHD eredete genetika!!!! Megvannak a neurobiológiai alapjai, ha gondolod leírom, linkelek hiteles szakirodalmat. Jó pár éve vagyok a szakmában, klinikumban, ezért bátran nyugtatlak meg, hogy az ADHD-hoz a szülőnek semmi köze!

Terápiája leginkább gyógyszeres, másodsorban kognitív viselkedésterápiás. Vadaskeretet keressétek fel, vagy egy jó pszichiátert, aki ért az ADHD kezeléséhez!

A diszes gyermekednek meg minél több fejlesztés javasolt, mozgásterápiával együtt. A fejlesztést a fejlesztőpedagógus végezze, mert ez egy szakma. Az anya szerepe más!

2015. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Az adhd-ról olvastam, hogy ez az anya hibája, mert amikor a gyerek csecsemő volt, az anya túl ideges volt. Ez igaz, az voltam, akkor halt meg apukám. "

Az ADHD-ról nagyon sok túdós állítja hogy egy kitalált betegség, valljuk be, gyerekkorunkban ki nem volt hiperaktív és akart játszani tanulás helyett? Az meg hogy valaki azt állítja az anya hibája egy betegség ami lehet nem is létezik, a pofátlanság netovábbja.

Én is ilyen voltam, utáltam tanulni, mert nem érdekelt. Ez nehéznek hangzik és lehet az is lesz, de ha a gyerek érdekesnek találja a tanulást, sokkal szívesebben csinálja, mint a "ülj le és csináld meg ezt a sor dögunalmas feladatot"

2015. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!