Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a hisztikérdést?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves lesz 9 nap múlva,van egy 6 évesem is,tehát túl vagyok egy gyerek hisztikorszakán.

De ez valami új,borzalmas.Bevallom nem tudom kezelni.Dührohamot kapok,elvesztem a fejem.

Először csak akkor volt probléma amikor a nagyért mentünk az oviba.

Kezdjük ott,hogy a város másik végén van az ovi és buszozni kell.A megállók nincsenek messze,ezért úgy gondoltam,innentől kezdve nem használunk babakocsit.Ereje van,sokat bír sétálni.Azzal nincs gond.De mindkét megálló forgalmas helyen van és nem hajlandó megfogni a kezem,míg várakozunk.Séta közben sem.Legtöbbször határozott és következetes vagyok ezügyben,s ha nem hagyja magát akkor is megfogom,de kihúzza.Van,hogy a csuklóját fogom,mert csak úgy tudom megfogni hogy ne bírja elhúzni.Próbáltam hogy mivel legtöbbször nem forgalmas helyen megyünk akkor elengedem hátha ha kirohangálja magát a megállóban ott marad.De ez sem vált be sőt azóta semmikor nem akarja megfogni.hiába vagyok erős,egy idő után feladom mert leizzadok fizikailag annyira leszív,hogy kész vagyok tőle.aztán visszaszoktunk a babakocsira,elég tűrhetően elmarad benne de a világ végezetéig mégsem lehet így,annál is inkább,mert 16 kg és a könnyű sportkocsi nem jöhet szóba emelni nagyon nehéz.Azt is próbáltam hogy a megállóig sétálhat vagy kezemet vagy babakocsit fogva több kevesebb volt siker mert nem mindig fogta és akkor volt egy gyerek meg egy babakocsi...de amikor eljött hogy beleültetem annyira feszíti magát hogy szintén fizikailag nem bírom.pedig mindig bejelentem előre ígérek valamit hogy bele kell ülnie de van keksz,könyv,kisautó,ihat vizet stb és a buszon olvasok neki eszeget,uzsonázik stb mondókázunk.ha nincs kocsi folyton feláll pedig akkor is odafele olvasunk visszafele már sok neki oda vissza fél-fél óra.Arról nem is beszélve ha az oviban van kocsi nyavalyog benne ugyan,de ha nincs elszalad míg a nagynak esetleg segítek vagy óvó nénivel váltok pár szót.

?most meg már minden szituáció hisztibe torkollik.dobálja az autóit mondom elveszem és tovább csinálja következetes vagyok...

boltba nem marad meg egy helyben ő akarja a kocsit tolni de arra amerre viszi az útja

ha nem úgy van akkor hiszti,akkor kiviszem boltból,tegnap férjem és nagy maradt bent.

sosem csinálja amit kérek,és nem is figyel rám

teljesen kiborultam hogy nem tudom mit csináljak tehetetlen vagyok

mostmár sehova sem mehetünk

de legfőképp az ovi azt muszály oda menni kell és nem tudom hogyan

hozzáteszem sokat vagyunk levegőn sokat mozog

eleget eszik alszik iszik

bent foglalkozom vele,leülünk olvasunk és játszunk és minden nap néz valamennyi mesét de neki valót autósat bogyó és babócát...

bár ez ellenezik elveimmel de a nagy is néz és ezt nem lehetett kivédeni

nincs tv laptopon néznek amennyit és amikor engedek

illetve bizonyos dolgokkal önállóan is elvan

költözés előtt állunk eléggé elhúzódott hónapok óta dobozokból élünk és ugye hitelt vettünk fel

és emiatt sok volt és van a feszkó

biztosan azt is érzi hogy feszült vagyok és hogy miatta is...ezt tudom

kérlek segítsetek mit csináljak hogy megoldódjon teljesen el vagyok keseredve


2015. okt. 9. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A megállóban próbáltad azt hogy leültök, öledbe veszed és olyat játszotok hogy mutasd meg hol a piros autó, kék autó stb..? Tehát lekötni a figyelmét.

Esetleg csak simán beszélgetni, hogy nézd az egy kukás autó, ez meg egy mentő stb....

Mesekönyvből is van utazós, vagy járműves, esetleg vihetnétek magatokkal.

Buszmenetrendet nagyon áttanulmányoznám és úgy időzíteném hogy csak 2-3 percet kelljen várni.

Apukának is el kéne vele menni sétálni, ő biztos jobban meg tudja tartani a kezét, szokja meg hogy ez a módi.

Illetve biztos elég erős, hogy végigbírja az utat? Lehet hogy van ereje 5 percig rohangálni de aztán elfárad, ő még nem tudja beosztani az erejét, akkor rohangál amikor épp eszébe jut.

Meg nyilván valahogy a stresszfaktort megszüntetni. Mantrázd magadban, hogy már csak x hét a költözésig, utána minden jobb lesz, lásd a kiutat az alagút végén.

2015. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Ja meg visszafelé úton versenyeztetni a tesóval:

Ki bír tovább mozdulatlanul állni?

Ki száll fel előbb? stb...

2015. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nem azt mondani, hogy éppen mit nem szabad, hanem hogy mit szabad. Például ha a buszmegállóban el akar szaladni, akkor nem azt mondani, hogy itt nem szaladgálunk, hanem azt, hogy majd felszállhat egyedül a buszra és a megállótól az oviig szaladhat egyedül. Vagy pl. ha az autóit dobálja, akkor mutasd meg hogy tudja a helyére dobálni.

Az oviban az enyémek is mindig elszaladtak, amikor a nagyért mentünk, berohantak az ovi fürdőszobájába és ott kinyitogatták a csapot meg kinyomták a folyékony szappant, meg rohangáltak a folyosón. Amikor a középső nőtte ki az elrohangálós kort, a kicsi kezdett szökni, de végül mindketten kinőtték. Ez ellen nem sokat tudtam tenni én sem, figyeltem fél szemmel hogy hol vannak, mit csinálnak, és vigyázni hogy legalább magukban és másban ne tegyenek kárt.

2015. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A leírtak mellé még esetleg ha kismotorral mentek, legalábbis a lányom az imádja, persze kevésbé forgalmas helyen sokat kellet gyakorolni, hogy ha szólok, akkor meg kell(!) állnia.
2015. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
És a szokásos nevelési módszert is próbáltad, hogyha nem viselkedik, este nincs mese vagy nem kap túrórudit vagy nem állunk meg hazafelé hintázni vagy bármi megvonása ami hatással lenne rá?
2015. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös. A kérdező gyereke még nincs két éves. Kétlem, hogy átlátna már olyan összefüggéseket, hogy ha most elszalad a buszmegállóban majd este nem nézhet mesét, és este mikor elmarad a várt mese összekapcsolja, hogy ez a büntetés amiért délután elszaladt.
2015. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ül meg az ölemben az említett játékot szoktuk játszani,hogy autók színeit fajtáját nézzük ideig óráig működik.igen általában ugye ezt nem lehet kiszámítani hogy mennyi de általában 3-4-5 percet várunk.kisautót is szoktunk vinni és azt szokta tologatni a megállóban meg falevelet botot kavicsot szedünk.igen utolsóval egyetértek nem hiszem én sem hogy megérti az összefüggéseket illetve azt szoktuk hogy ha nem jön mellettem beültetem a kocsiba.de nem tudom hogy ezt is érti e hogy ezért van.ti gyalog vagy kocsival mennétek?igen első azt hiszem ez a titok nyitja én vagyok a helyzet miatt ideges hogy ennyit kellett várni.köszi a válaszokat bármit fogadok szívesen még ha eszetekbe jut
2015. okt. 9. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, valahogy a második/többedik gyerek hisztije mindig idegesítőbbnek tűnik, mint az elsőé volt. :-D Ez azért is van, mert te magad idegesebb vagy, több a dolgod kettővel, többel. Ne aggódj, ez majdnem mindenkinél így van ;-) Ez az egyik legnehezebb dolog, hogy az elsőt már megtanítottad egy csomó dologra, és most kezdheted elölről, de ez normális dolog.

A "gyerekpóráz" csúnyán néz ki, de meglehetősen hasznos dolog :-D Ami még bejött a kicsinél, hogy az ő kesztyűjét, meg az enyámet összevarrtam úgy, mint amikor egymás kezét fogjuk. Belebújunk, és úgy engedi fogni a kezem.

A hiszti meg... Próbálj elvonatkoztatni tőle. Csak azt vedd figyelembe a gyerek viselkedéséből, amit éppen csinál (eltolja a kosarat, feszíti magát), de próbáld meg figyelmen kívül hagyni a hisztit, és próbálj meg nyugodt maradni. Gondolj arra, hogy "figyelj, kölök! Most te marhára nem akarsz beszállni a kocsiba, de muszáj, mert indulnunk kell." Mond azt neki, hogy "most be kell szálni a kocsiba", és berakod a kocsiba.

Ez van kisfiam, ilyen az élet. Szeretlek, de ezt most kell és kész.

Úgy általában a gyerekneveléssel kapcsolatban is nagyon hasznos mondatot kaptam pár éve: A düh mindig a megnemértés jele. Ha megérted, hogy a másik mit akar, már nem leszel dühös.

Lefordítva: Ha tudatosítod magadban, hogy a gyerek nem érti, miért kell megfogni a kezed, miért kell beszállnia a kocsiba, miért kell felöltöznie (és még egy darabig nem is fogja érteni), akkor ellenkezik, mert ő éppen akkor valami mást akart csinálni. De amíg nem képes megérteni a miérteket, addig te mondod meg, hogy mi legyen egy csomó esetben. Majd egy év múlva, amikor már érti, akkor dönthet bizonyos dolgokban, de addig nem. Idővel meg fogja érteni, hogy nem mindenben dönthet ő, de minél nagyobb és okosabb, annál több mindenben igen.

Amint ezt te is elfogadod, onnantól sokkal nyugodtabb, magabiztosabb leszel, és könnyebben fogod kezelni ezeket a szituációkat ;-)

2015. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!