Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás gyermeket hogy...

Tejallergiás gyermeket hogy lehet diétáztatni?

Figyelt kérdés

2 éves fiam, fél éve bolcsis. az elso honapban betegeskedett, aztán 2 honapig simán járt, nem volt gond. január ota most megint, kéthetente vagy az orra folyik, vagy kohog vagy csak belázasodik 1 napra...tudom, hgy elkaphatják egymástol is a gyerekek, de ezt már tényleg sokallom. emellett már 1 éve légcsoves, fujatnia kell.

kezdek gyanítani tejallergiára, rengeteget megiszik, szinte minddennap eszik joghurtot is, 1-2 honapja már csak a bolti tejet használom. megprobálnám valahogy redukálni, hátha segít, de tudom, hogy keresni fogja...ti hogy csináljátok?mivel tudnám helyettesíteni?


2010. márc. 15. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdjed pl. laktózmentes tejjel (nem tudjuk, hogy a laktózzal vagy a tejfehérjével van-e a baj, bár sanszos, hogy a tejfehérjével...).

Kicsit drága ugyan, de pár hétig azt adj neki.

Egyébként jól gondolod, esélyes ez a megoldás sajnos. Esetleg egy rendes allergiavizsgálatra nem küldené el a gyerekorvos?

2010. márc. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Gyerekkorom óta van ilyen problémám. Sok hasonló beteggel találkoztam, beszéltem, de amiket írtál azok nem ennek a tünetei. Ha a tejjel lenne gond, akkor a kisfiadnak hasmenése,emésztési problémája, bőrkiütése lenne. Ezek a tünetek enyhíthetők calciummal.


A gyakori betegség, láz, viszont inkább valami immunrendszeri problémának tűnik, de jobban járnál ha szakembert keresnél ezügyben:)

2010. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első ismét: igenis lehetnek ezek tünetek kisgyereknél.

Nekem is tejérzékenyek a gyerekek. Ők ekcémásak lesznek tőle.

A szembeszomszédnál viszont orvosilag kimutatott tejallergiának semmi más tünete nem volt, mint a gyakori, már-már állandó betegség, megfázás. Pont amit írtál. Már nem tudtak mit kezdeni vele, akkor küldték el őket allergiavizsgálatra.

2010. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy fél éve kezdett közösségbe járni. Nálunk is úgy volt, hogy abban az évben mikor közösségbe került (ovi) szinte állandóan beteg volt. A második év már lényegesen jobb volt, most a harmadik évben pedig már szinte nem is nagyon volt beteg. Igaz szedünk homeopátiás szert 1éve(Oscillococcinum), azóta még jobb.

Lányomnak volt problémája a tejjel pici korában. Neki nagyon híg volt a széklete, és teljesen elutasította a tejet. (A tejes tápszert is amikor már nem szopott. ) Voltunk gasztro-n, mert a súlya is elég kevés volt, de nem mutatták ki hogy allergiás lenne rá. Ennek ellenére (a tünetek miatt) viszont szigorú tejmentes diétára fogták egy időre. Később megpróbálták visszaállítani, és akkor semmi problémát nem okozott, így visszaálltunk. Savanyított tejtermékek (joghurt, túró) kevésbé problémás, mikor visszaálltunk ezt engedték először, és csak a legvégén a tejet. Ha nagyon sok tejet iszik nem lehet esetleg becsapni, kis vízzel felhígítani, hogy végül kevesebbet igyon meg?(Bár nem tudom úgy milyen lenne az íze...)

2010. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még az előző vagyok. Esetleg lehet kapni rizs tejet, szója tejet azt is meg lehet próbálni. Bár elég drága és nem minden fajta jó ízű.
2010. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszaitokat...ma beszéltem az allergologusunkkal, szerinte (és hát elég gyakran látja sajnos a fiunkat) nem errol van szo, inkább a kozosség, és ha ezen az idoszakon tul leszunk, stramm immunrendszre lesz a kicsinek...hm, remélem, mindenesetre bízom benne eléggé és megnyugtatott. azért a vérvételt javasolta, hgy tényleg megnyugodjunk.
2010. márc. 16. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!