Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többször kiabáltam a gyermekem...

Többször kiabáltam a gyermekemmel mert nem értett a szóból ettől lett olyan nagyon szorongó?

Figyelt kérdés
5 éves és néha üvöltöttem is. Megütni Sosem ütöttem meg, Sosem buntettem igazán. Csak néha rajta csattant a napi stressz sajnos. Valahol olvastam hogy azért lesz annyira szorongó egy gyerek, ha sokat kiabálnak vele. Nagyon gyötör a lelkiismeret. Rossz Anya vagyok? Ezt még vissza lehet fordítani?
2015. okt. 11. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ettől szorongó lesz- mert az erős hangtól félnek a kisgyerekek és a szeretett személytől ijesztő nagyon. És általában a tartalmát nem is érti, nem érti miért kiabálnak vele. Öt éves: Meg lehet vele beszélni: "sajnálom, hogy néha türelmetlen voltam, és kiabáltam veled, ne haragudj - nem fogok kiabálni, jó?" Nagyon boldog lesz.
2015. okt. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Miért ordítottál vele?

Ha nem csinált semmit vagy kis hülyeséget és emiatt rajta vezetted le a feszkót, az akkor elég nagy baj és tanuld meg, hogy ilyet nem lehet, nem azért van a gyerek.

Elég sok embernek erre ment rá az élete, hogy 18 éves koráig ilyen szülőkkel élt együtt.

Ha meg tényleg idióta akkor meg add be lelencbe, úgy se lesz belőle semmi.

2015. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet ettől szorongó, ha sokat kiabáltál vele, főleg ha eleve visszahúzódó habitusú a gyerek. De attól nem lesz jobb se Neki, se Neked, ha most ezen rágódsz. Nem hiszem, hogy van olyan anya, aki még sose kiabált a gyerekkel. Határozd el, hogy ezentúl másképp lesz, és kész!
2015. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

KEzeltesd magad, ha ilyen idegbeteg vagy.


Én fenőttként frászt tudtam kapni, mikor mostohaanyám ordibált, bár nem velem, bazárkóztam, és bőghetnékem volt. Mikor pedig velem, akkor egy szót sem szóltam.

2015. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem szabad a gyereken levezetni a stresszt, erre neked kell tudatosan odafigyelned. Inkább sportolj valamit, ha más nem menj el futni vagy biciklizni. Az én férjem ilyen szülőktől jön, azt mondta egy idő után fel se vette hogy kiabálnak. Aki felnőttként az otthoni kiabálásra fogja minden ballépését avval valami amúgy sem stimmel. Akit vernek otthon az már egy súlyos dolog azt elhiszem hogy felnőttként is nehéz feldolgozni és kihatással van egy életre de a kiabálás nem a világ vége. Sokkal nagyobb kárt lehet tenni ha folyton a kritikát, becsmérlést, szapulást, lenézést hallja a gyerek. Na attól aztán kialakul benne egy olyan önbizalomhiány és alacsony önértékelés amitől nem lesz versenyképes ember az élet egyik területén sem. De ahogy írtam nem jó a kiabálás, ezt be kell fejezned.
2015. okt. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha amúgy is csendes tipus, akkor sokat ronthat a helyzeten a kiabálás. PErsze minden gyerek külön egyéniség, de valamilyen szinten hatással van rá, mint minden dolog ami rendszeresen éri.

De még segíthetsz a helyzeten, javítani az önuralmadon.

Tudod amikor valakihez csúnyán, idegesen szólunk, ne várjuk el hogy ő nyugodt tud maradni. Ő is ugyanolyan dühös lesz, csak ő nem mutatja ki, mert fél, hanem inkább magában örlődik.

Figyelj oda nagyon! ennyit tudok tanácsolni, a gyereked érdekében!

2015. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!