Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekdoki 2*fél kalmopyrint...

A gyerekdoki 2*fél kalmopyrint irt a 3,5 éves gyereknek náthára, de a dobozra rá van írva hogy 12év alatt nem ajánlott. Oda mernétek adni így a gyereknek?

Figyelt kérdés
2015. okt. 13. 15:35
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
41%
Én nem. Azért kíváncsi lennék, miért javasolt olyan gyógyszert, amit köztudottan nem ajánlott 12 éves kor alatt szedni (Aspirint se, ugyanaz a hatóanyag). Nátha miatt nem kockáztatnék.
2015. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Az orvosként hozzá, plusz a gyógyszerész is kiadta. Igen, én oda adnám. Ha nem bízik valaki az orvosaban, akkor változtatni kell.
2015. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem adnék.
2015. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
46%
A gyógyszerésznek semmi köze hozzá, hogy kinek adta ki, ez nem receptköteles gyógyszer. A kérdező kért egy dobozzal, ő meg kiadta. Gondolom, egy cetlire felírta a doki. Így még rá se lehet bizonyítani, hogy rossz gyógyszert javasolt, ha netán valami gond lenne a szedésekor. Sajnos teljes mértékben a kérdező felelőssége, hogy beadja-e neki.
2015. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Nekünk nagyon jó gyerekorvosunk van, még az életben nem adott náthára gyógyszert. Vitamin és sok folyadék, pár nap múlva kontroll. Én be nem adnám az is biztos.
2015. okt. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem adnom a gyereknek, nem kockáztatok akár mennyire is megbizok a dokiban.
2015. okt. 14. 10:53
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Biztos, hogy nem adnám be. Nurofen szuszpenziót szoktak ilyenkor ajánlani, láz, és gyulladáscsillapító hatása miatt. Egyébként náthára szerintem is bőven elég a C-vitamin, méz, és a sok folyadék.
2015. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Mivel az orvos ért hozzá, én meg nem, így inkább neki hinnék és odaadnám.
2015. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
0%

[link]


No comment.

2015. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!