Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanitottatok meg 4,5...

Hogy tanitottatok meg 4,5 eves gyereketeknek leirni a sajat nevet?

Figyelt kérdés
2015. okt. 13. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Őhm...miért is kellene egy 4,5 éves gyereknek tudnia leírni a saját nevét? Illetve írni bármit is? :O 3 gyereket nevelek...nem származott belőle gondjuk,hogy az elsős tanító néni nyújtott segítséget az írás,olvasás megtanításában. De tényleg komolyan kérdezem. Miért kellene neki tudnia??????
2015. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én olyan 5 éves korom körül már leírtam a nevem, meg egyszerűbb szavakat, még olvastam is 5-6 évesen(7 évesen kezdtem az 1. osztályt). nem tudom hogyan jött ez, gondolom a nővérem miatt aki 2 évvel idősebb tőlem és amikor ő tanult, akkor szimplán átragadt rám is.
2015. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Egyikük érdeklődött csak iránta, és önszántából megtanulta lemásolni a keresztnevét (csupa nagybetűvel), mondjuk neki könnyű neve van.


Eszemben sincs írni-olvasni tanítani őket iskola előtt! Ha kérdeznek egy betűt, akkor elmondom mi az, ennyi.

2015. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Sőt, már 5,5 éves, és még mindig nem tudja. Miért is kéne?
2015. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy!Mèg neki a jàtszàs szòrakozàs a dolga!Mindennek megvan a maga ideje!
2015. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem tanítottam meg, Az egyik megtanulta magától, a másik meg az iskolában.
2015. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudomn, hogy majd az iskolaban megtanitjak.Nem is eröltetem, mert erdekli öt. Mi Nemetorszagban elünk es amikor nagycsoportba fog menni addigra tudnia kell leirni a keresztnevet ( Nagy betükkel), es nemetül 10-ig szamolni + a szineket is tudnia kell. Szamolni tud, siman elszamol 10 ig nemetül is es magyarul is, a szineket is tudja mindket nyelven. Kevinnek hivjak es mar letudja irni a nevet majdnem, csak a K betü valahogy nem megy neki. Es szerettem volna tudni, hogy masok esetleg hogy csinaljak.
2015. okt. 13. 18:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tanítottam, de 5 évesen már kérdezgette, hogy melyik betű melyik. Egy idő után magától leírta a nevét a mágneses rajztábláján, pedig elég hosszú keresztneve van, kétjegyű betűvel. De direktbe sosem tanítottam.
2015. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérte, én leírtam neki, ő meg lemásolta párszor.
2015. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat:)
2015. okt. 13. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!