Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az elkeseredés határán vagyok!...

Az elkeseredés határán vagyok! Öntenétek belém egy kis optimizmust?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányom szeptemberben kezdte az ovit, itthon voltam vele végig, de már nagyon vágyom arra, hogy visszamehessek dolgozni!! Ami sajnos nem tűnik olyan egyszerűnek! :( A férjem a vendéglátásban dolgozik, reggel elmegy itthonról, és este 22-23 óra fele ér haza, egy héten 5 napot megy így. Minden szombaton, és vasármap is muszáj bent lennie, segítségünk nincsen. Nagyon-nagyon szeretnék a szakmámba visszamenni, de egyszerűen nem tudom megoldani, 1 órája hívtak be megint állásintejúra, elmondta telefonba, hogy hogyan kéne dolgozni, és nem tudom megoldani, mert nem tudom hova tenni a gyereket, ezért még az interjúig sem jutok el! :( A mai világban, szinte mindenhol kell szombaton is dolgozni, vagy minimum estig, de az oviba 6-ig odakell érni. Mit csináljak? Lenne több lehetőségem is, amik nagyon kecsegtetőek, de meg sem próbálom, mert tudom, hogy szombaton is 9-ig ott kellene lenni. :( Nagyon elvagyok keseredve! Köszönöm, ha elolvastad


2015. okt. 14. 12:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
gondolom ez nem vigasztal, de szerintem sokan vagyunk hasonló cipőben. Én befejeztem az egyetemet, jött a baba, megcsináltam a doktorit, jött még két baba, és most már 5 éve vagyok itthon gyesen. ilyen bugyuta oldalakra fanyalodva, hogy néha egy kis felnőtt társaságot szívjak magamba, ne csak a gyerekdalokat. :) 29 éves vagyok, imádnám a szakmám, amibe egy percet nem dolgoztam még és 3 gyekőccel nem is sok esélyt látok rá. bár én azt mondom, hogy nincs az a munka, az a karrier amit előrébb helyeznék náluk.
2015. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

nagyi?

szomszéd?

másik anyuka?

bébiszitter?

férjed nem tudna, akarna váltani más területre? mert így kb otthon sincsen, nincs sok értelme akkor az egésznek.


vagy igénybe veszel segítséget vagy otthon maradsz vagy férjed néz valami mást. más lehetőség nincs.

2015. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért olyan rossz mindkettőtök beosztása, hogy egyikőtök sem tudna menni a gyerekért, de én nagyon sok olyan házaspárt ismerek, ahol mindkét fél teljes munkaidőben dolgozik, többek között mi is és meg tudjuk oldani a gyerek fuvarozását segítség nélkül.
2015. okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Elsőre azt mondanám, hogy bébiszitter.

De akkor mikor találkozik a kislányod veletek?

2015. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

De milyen területen akarsz melózni, hogy így kellene?

Ahol én dolgoztam, ott 8-17-ig volt a munkaidő, hétvégék szabadok voltak. Egyik ismerősöm sem dolgozik úgy, hogy 6-ra ne tudna odaérni a gyerekért.

2015. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Én gyerek nélkül se vállanék olyan munkát ahol estig emg hétvégén kell dolgozni. Rengeteg területen lehet 7-4ig vagy 8-5ig dolgozni. Csak atz tudom tanacsolni, hogy keress addig, míg nem találsz ilyet. Az se lenne megoldás, hogy a lányodat ovónő meg bébiszitter nevelje felváltva. Neki nagy szüksége van még arra, hogy legalább ovi után veled legyen. Ha emiatt szarabb vagy gyengébben fizető állást kapsz, akkor ezt el kell fogadni.
2015. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
7-3, 8-4 így akartam írni :)
2015. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ha a párod 5 napot dolgozik, akkor szombaton miért ne tudna a gyerekkel lenni? És azt nem lehet megoldani, hogy a párod viszi reggel a gyereket, te meg mész érte?
2015. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Férjem szakács. Egy hónapban 15 napot dolgozik, 10-23-ig.

Minden 2. hétvégéje szabad. Reggel ő viszi bölcsibe a fiunkat.

Én irodai asszisztensként dolgozok, H-P 8-16-ig.

Simán odaérek érte 5-ig.


Milyen szakmában akarsz dolgozni, hogy szombaton is kell? Férjed miért nem keres normálisabb beosztású munkahelyet? Az ország melyik részén éltek? Van kocsitok?

Esetleg ha ő viszi, te hozod a lányotokat?

2015. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is össze-vissza dolgozik a férjem. Így övé a reggel, az fix, hogy be tudja vinni munka előtt a gyereket.

Én meg reggel 6-ra járok dolgozni, fél3kor eljöhetek (fél óra ebédszünetet is le kell dolgozni) és akkor bőven odaérek a gyerekért, boltba vagy postára is el tudok szaladni előtte.

Szóval oly melót keress ami korán kezdődik, férjed meg a reggeleket vállalja. Másképp csak segítséggel oldható meg.

Amúgy mi a szakmád? Hátha arra is tud vki tippet adni, aki hasonló helyen dolgozik.

2015. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!