Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még nincs 2 éves, de semmi...

Még nincs 2 éves, de semmi pénzért nem fogadna szót nekem. Megőrülök tőle. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Folyékonyan beszél és érti is, amit mondok,csak épp tojik rá. A házimunkát rendszeresen tönkreteszi. Minden 6x annyi ideig tart. Pl. Kiteregetek és közben megy a 2.kör mosás. Míg teregetek, kikapcsolja a mosógépet. ( gyerekzar rajta van de a kikapcs gombra nem érvényes. Pedig vadi uj mosógép). Elmondom, hogy nem szabad, majd visszaprogramozom újra. Addig a fele kiteregetett ruhát lerángatja, pedig a legelérhetetlenebb helyre teszem,de megoldja. Elmondom 50x naponta hogy nem szabad. Már a hangsúlyt utánozva tudja és mégis csinálja. Visszateregetek. Csinálok mást,hívom játszani stb.akkor is mindig mást csinál. Most pl szándékosan tuszkolta a porszivoba a kis abroszt. Mást sm csinálok egész nap, mint magyarázo, hogy mit szabad és mit nem. Próbáltam már mindent. Szépen mellé guggolva megbeszélni, határozottan rászólni (mondjuk mikor elfelejtettem a gyerekzárat becsukni a hűtőn és nyitogatta míg mosdóban voltam). Néha már üvöltök,mint pl. mikor a konyhapultról akar vakon lepakolni. Vannak remek napok, de max.heti 1x. Nagy átlagban az őrületbe kerget. Mit csinálhatok rosszul? 1.5 órát alszik délután. Próbáltam akkor csinálni a házimunkát, de akkor semmi időm nem marad magamra és még rosszabbul érzem magam (3.trimeszterben vagyok). Megosztanátok velem néhány taktikát ami nálatok bevált ilyen megjátszott süket helyzetekben?
2015. okt. 15. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tudod lefárasztani?

szerintem sok energiája van és azért rosszalkodik

2015. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

2 évesen nálam már volt kozekvencia.


Pl hajtogattam a ruhákat és lepakolta az ágyrol amik késsz voltak. Akkor mondtam, hogy ha megint megteszed, akkor kiraklak a szobából. Persze megtette, én meg kiraktam a szobábol és az ajtó elé toltam a komódot, így nem tudott bejönni. (kicsukni nem akartam, hogy ne érezze elveszettnek magát) Persze ment az ordítás. Akkor mondtam neki, hogy beengedem de az ágyról nem pakolhat le. Ahogy megint lepakolt megint ment ki. Hamar megértette, hogy nem lehet. Persze pár hét múlva megint elöfordult, és megint ment a kicsukás... De pár hónap után már tudta, hogy ha lepakol az ágyról lesz konzekvencia.

2015. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de olyat mosolyogtam ahogy elképzeltem amiket írtál :)

Egyébként sajnállak, de tényleg. Egy igazi kis rosszcsontod van :)

Valószínűleg a határokat igyekszik "kitapogatni", én is azt tanácsolom ne csak mondd hogy nem szabad, hanem a rosszalkodásnak legyen valami következménye is.

2015. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak az válik be, hogy ha kiteszem ha rosszalkodik, vagy épp be a szobájába attól függően, hogy hol vagyunk.
2015. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Cigen, szerintem is ki kell, h legyen kovetkezmenye, ha vmit nem szabad es negteszi. Az en ketevesem id hasonlo, mint a tied, csak en nem vagyok allapotos mellette. Az azert konnyites. Turelem es kovrtkezetesseg. Tudom h ez a legnehezebb ha mar kibillentett a lelki egyensulyodbol, de hidd el, h reszben azert is pakol ra meg egy lapattal mett turelmetlen, ingerult vagy vele. Ha a fiam nagyon rleven mindig vegiggondolom h mennyi hazimunkat vegeztem mellette es mennyi minodegi idot toltottem vele aznap. Osszebujtunk-e, puszilgattam-e. Nem olyan meglepo de sokszor elfelejtuk h azert is rosszalkodnak mert erzik h csak mellettunk lfehetnek nem velunk.


Szoval legy kovetkezetes es probalh raerezni h mimor kell felretenni s dolgaidat es csak nrki szentelni msgad. Amugy a 2. modszeret en nem alkalnaznam szerintem tulzas kizarni egy par szetszedett ruhaert... legyen kovtkezmeny, de lelekkel korlatozz

2015. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is mosolyogva olvastam, hogy a kis abroszt tuszkolja a porszívóba. :-)

Az enyém is hasonlókat művel. Lány létére bűnrossz! :-)

2015. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj nem vagy egyedül. 20 hónapos a lányom és bűn rossz tud lenne. Mondjuk ő csak pár szót mond de benne van a nem. Én lefárasztani sem tudom. Mindennap kint vagyunk délelőtt 1-1,5 órát délután pedig 2-3 at és nem fárad el:(

Nálunk a végső büntetés a szobába záras, de ezt csak durva hisztinél szoktam. És max egy percre. Egyébként tényleg lassan be kéne vezetni a büntetést szerintem. Az én lányom is megért mindent. Mondom neki hogy ha nem ül az asztalnál és nem vacsorázik akkor nincs mese. Érdekes ezt érti és eszik. Egy valami köti le az a mese, de azt csak este nézhet fél órát.

Egyébként nálunk az ebéd katasztrófa, már a sírás kerülget amit rendez minden nap. Múltkor már a kezére csaptam mert dobálta a kaját meg az evőeszközt. Szarul hangzik de hatásos volt.

Iszonyat hisztis. Pedig nyugodt vagyok, mindent milliószor elmagyarázok neki mégis addig csinálja amíg elszakad a cérna.

Ami most itthon leköti az a "rajzolás", van egy rajztáblája, azt mindenhova hurcolássza magával, meg vettem neki egy ceruza készletet, kap egy adag papírt és rajzol. Ha megunja akkor én rajzolok neki. Szereti még a mondókákat, van 3 mondókás könyvünk azokat szoktam neki olvasni, vagy rövid mesét ami rímel. Más nem érdeki.

A házimunkát vagy este csinálom amikor a férjem haza ér. Vagy "segít" benne, de akkor tudom hogy háromszor olyan hosszú ideig tart. Egyébként a mosógépet ő is előszeretettel kapcsolja ki, ugyanúgy gyerekzár mellett.

Amikor alszik délután akkor én is pihenek, van hogy alszom egyet ez ad erőt a délutánra.

Ja és most itt a szr idő, én nem tudom mit fogok vele csinálni, mert már nem tudunk annyit levegőn lenni.

Szóval kitartás!

2015. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!