Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog az, ha egy 10...

Normális dolog az, ha egy 10 éves kisfiúval együtt alszik az édesanya?

Figyelt kérdés
Sajnos az édesanya nem akar "elszakadni"

2015. okt. 16. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor így nem gondolnám normálisnak. A mama nem bírja elengedni a köldökzsinórt?

A gyerek mit szól hozzá?

2015. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az anya az, aki nem akar elszakadni, akkor nem normális, és pszichológussal érdemes lenne átbeszélni.

Ha a gyereknek nehéz időszaka van, és szüksége van érzelmi támogatásra, akkor nem hiszem, hogy ez baj lenne.

A körülmények nem elhanyagolhatók.

2015. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Édesanya egyedül él a gyermekkel,de úgy hogy az édesapa minden nap ott van./hogy apuka ott van ez külön megállapodás /De az együtt alvás régóta így van.Édesapa igazán nem érti és fél,hogy nehogy később ebből probléma lenne.3 szoba van tehát megoldható.Édesanyának már nincs kapcsolata az édesapával.
2015. okt. 16. 13:13
 4/11 anonim ***** válasza:

egyetértek azzal hogy nem mindegy mik a körülmények...

alapvetően nem értek még azzal sem egyet, ha pár hónapos babával együtt alszik a szülő.

azonban volt nekem is olyan élethelyzetem, huszonévesen, amikor több mint egy évig aludtam édesanyámmal egy ágyban, persze nem mentális hanem élet körülmény miatti okból

2015. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem tartom egészségesnek. Főleg,hogy egy kisfiúról van szó.anyámasszony katonáját fog belőle nevelni.

Nem te vagy esetleg az apuka,mert ha igen én elbeszélgetnék anyukával egy kicsit.

2015. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én vagyok az édesapa/sajnos nem tudom meggyözni
2015. okt. 16. 13:52
 7/11 anonim ***** válasza:

a nincs kapcsolata szükségképpen azt is jelenti hogy rossz a kapcsolat? én ugyanis ebben látom a probléma fő gyökerét...az anyuka fél, hogy elmarod mellőle a gyereket ezért magához akarja kötni. Egy ismerősöméknek most megy tönkre a házasságuk, és ha a gyermek sír, az anyuka egyből kérdezi: Apa bántott? vagy mi a baj?


hogy lehet ilyet mondani egy gyereknek? amikor apa épp ott sem volt? elmarni ennyire a gyereket? két szülő hogy nem tud objektív maradni.

Szóval: ha úgy gondolom nem jó a viszonyotok, békülj ki a feleségeddel - nem úgy értem hogy legyen köztetek újra viszony. Hanem legyen köztetek egy olyan kapcsolat, ami ha nem is baráti jellegű, de legalább elviselhető hangulatú légkört teremt. Így talán majd anyuka nem azt érzi hogy el akarod marni a gyereket hanem azt érzi, hogy van a gyereknek egy apja, aki itt van ha kell.

2015. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ő a gyermekem édesanyja/nem a feleségem/-amikor nagyon jó volt minden köztünk,Ő akkor is a kisfiúnkkal aludt,csak "arra" az időre nem és azután vissza ment hozzá a másik szobába./akkor még kisebb volt kevésbé zavart/sajnos tapasztalom ,hogy ez az "Ő" fia a gyerek vívódik köztünk,de én arra nevelem,hogy egyformán szeresse a szüleit./Tudom a "hülye" szülők így rontják el a gyereküket.Sajnos tehetetlen vagyok
2015. okt. 16. 14:04
 9/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

A fiad hogy áll a dolgokhoz? Neki ez nem ciki? Mi lesz majd 4-5 év múlva, mikor már bőven a kamaszkorban jár?

Persze ha te próbálnád a fiad rábeszélni, az nem lenne jó, mert az exed azt érezné, hogy te akarod elszakítani az Ő pici fiát, de erre egy 10 éves gyereknek lassan magától kellene rájönnie, és ha még a gyerek saját önállósodási törekvéseit is meggátolja az anyja, az már tényleg nagyon súlyos gond. Én azt mondom, ez már pszichológust igénylő eset. Persze azt is gondolom, hogy a gyereked anyja ilyenről hallani sem akarna. Az ő rokonai közt nincs, aki esetleg jobb belátásra tudná téríteni?

2015. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Melyik kisgyerek nem szeret odabújni a mamájához?---evvel nem is lenne gond.Jó irányba terelés inkább a szülők feladata "lenne".Sajnos az édesanya rokonai között,talán nem is tudják-de úgy érzem érdektelenek lennének,mert Ők bennem látnák a hibát/ami talán megbocsájtható az Ő szemszögükből/
2015. okt. 16. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!