Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél apuka külföldön...

Akiknél apuka külföldön dolgozik, ti is kimentetek egy idő utána a gyerekekkel/gyerekkel vagy együtt mentetek stb?

Figyelt kérdés
Vagy ha itthon maradtál milyen idő közönként jár haza apuka és mennyi időt tölt itthon? Gyerkőc hogy viseli? Most állunk döntés előtt, természetesen megyünk majd a férjem után 6 éves fiammal. De nagyon félek tőle, na meg nagyon nehéz szívvel hagyom itthon majd a szüleimet.
2015. aug. 10. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
én szerintem nem megyek ki a gyerekkel utána. de őt minősíti.
2015. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Együtt megy az egész család szeptemberben, két ovisunk van. Bennem is van egy kis rossz érzés, hiányozni fognak a szüleim, de egyértelmű volt, hogy vagy megyünk a férjemmel, vagy nem megy ő sem. Ti hova költöztök? Átmenetileg vagy végleg?
2015. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Vagy egyutt, vagy sehogy. Csak ugy van ertelme.


Szuloket lehet latogatni, nehany havonta, otthon se megy mindennap az ember, raadasul kintrol sokkal konnyebb segiteni oket, mint otthonrol. Ezenkivul a nyugdijas szulot is ki lehet hozni, EU-n belul jogosult TB-re.


Hateves fiaddal szerintem ne varjatok, mivel most iskolakoteles, es ha otthon kezdi el az iskolat, akkor mar nehezebb lesz utana megoldani, mivel evkozben nem jo ha felbehagyja, celszerubb lenne eleve kint beiskolazni.

2015. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2. egyenlőre csak a férje megy. Egy barátjánál fog lakni, keres közben lakást, ami megfelelő lesz majd 3.-nak. Hollandiába megyünk. A szüleid egyébként hogy fogadták a hírt kedves 2. Meg vannak őrülve az unokáért, imdádják.
2015. aug. 10. 16:13
 5/10 A kérdező kommentje:
2.-nak. egyenlőre ideiglenes, aztán majd ahogy alakul.
2015. aug. 10. 16:13
 6/10 A kérdező kommentje:
3.-nak. Marad még egy évet ovis, tehát úgy mennénk ki, hogy itt ne kezdjen iskolát.
2015. aug. 10. 16:15
 7/10 anonim ***** válasza:

A férjed a családod, hozzá tartozol elsősorban, nem a szüleidhez.


Azt meg nem fogom sosem megérteni, amikor idehaza az anyukák szülik sorra a gyerekeket, akik lényegében apa nélkül nőnek fel, mert itthoni bérből állítólag nem tudnának kijönni. De azért vállalnak 2-4-et, akiknek az apjuk futóvendég, miközben egyet úgy is tisztességgel fel lehetne nevelni, hogy közben ne legyen szétszakítva a család. De kinek mi a fontos. Nagy lábon élve berendezkedni idehaza, miközben a férj külföldön van, vagy...

2015. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, ertem, nyilvan eloszor megy o elokesziteni a talajt, de lakast talalni egy-ket honap maximum, a fontosabb az, hogy az allas stabil es jo legyen.

A gyerekek miatt ne aggodj, ok megszokjak, nekik az a fontos hogy a szuleik ott legyenek veluk.


Nalunk ugy volt a dolog, hogy en mar kint voltam osztondijjal mikor megismertem leendo felesegemet, szoval nem kellett "elszakadni" mert eleve ide koltozott ki hozzam, aput is kihoztam, a ket kicsi meg mar kint szuletett (Franciaorszag)

2015. aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk még csak terv, valószínűleg én megyek ki előre (nyelvtudás és szakmai tapasztalat miatt nekem jobbak az esélyeim) és ők jönnek majd utánam.


Szüleim miatt én is sokat vacilláltam, aztán arra jutottunk, hogy most Budapestre utaznak 2-3 órát. Ha kimegyünk, akkor meg plusz 2 óra repülővel és ugyanott vannak. Tehát azért, hogy nekik 2 órányi utat megspóroljunk, nem érdemes itt maradni.

Egyelőre még egy tanulmányi szerződés köt a céghez, azt várom, hogy leteljen, aztán pattanunk.

2015. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


A szüleim pont úgy fogadták, ahogy számítottunk rá. Anyukám először nagyon magába zuhant, aztán összeszedte magát, már tudja, mikor jönnek először látogatni. Apukám azt mondta, hogy azon csodálkozik, hogy eddig nem mentünk sehová. Anyósom nem örül, de ő nem az a típus, aki nagyon kimutatná az érzelmeit, apósomat meg nem izgatja. Mi 3 évre készülünk, a férjem ennyi időre kapott egy ösztöndíjat, és azzal az erős elhatározással megyünk, hogy a 3 év után hazajövünk. Nem vagyunk a politikai értelemben vett mélymagyarok, de nagyon szeretünk itt lakni, ide köt minden. Jött ez a lehetőség, ezt nem hagyjuk ki, biztos nagy kaland lesz, de ide köt minden és mindenki.

2015. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!