Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol van a "racionális" nevelés...

Hol van a "racionális" nevelés határa?

Figyelt kérdés

Az egyéves kisgyerek elkezd erőteljesen "hisztizni", sírni, mert fel akar mászni Anya ölébe. De Anya azt szeretné, ha gyereke kicsit sétálna (mindössze 1 perc séta az egész), nem veszi fel. A helyzet értékelését Anya két részről is megkapja:

1. Miért nem veszed fel, ha ölben akar lenni? Inkább hagyod sírni? Nem tudhatod, milyen kárt teszel a lelkében! ("Egyszerűen szeretném, ha szokná a korának megfelelő önállósodást...")

2. Miért nem teszed le a szomszéd szobába, míg kitombolja magát? Én nem hagynám ezt a követelőzést! ("Már hogy tenném?? Mi van, ha valami frusztrálja és ez nem szimpla követelőzés? Egyszerűen nem veszem fel, szerintem ez pont elég baj most neki.")


"Kisfiam! Bárcsak tudnál beszélni!"


2015. okt. 19. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont itt járunk:)
2015. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én megérzés alapján döntök. Becsukom a szemem, hallgatom a hangját, és eldöntöm, hogy hiszti vagy magány, manipuláció vagy valódi igény, és aszerint döntök. Nem a szomszéd néni és nem a nagymama vagy tankönyv irányítása alapján. Figyelem őt és szeretem, ahogy jónak látom.
2015. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De nehezet kérdeztél. :)

19 hós a fiam, és sokszor nem tudom mi a racionális, illetve csak utólag visszagondolva jövök rá.

Ezt érdekes cikknek találtam, szerintem érdemes elolvasni. [link]

2015. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülő pontosan tudja, hogy az adott pillanatban miért veszi, vagy épp miért nem veszi fel a gyereket.

Szomszéd néni, utca embere, aki 2 percet lát az életedből, nem tudja megítélni, hogy mi jogos, és mi nem, és mi a célod az adott szituációban.


Millió oka lehet, hogy miért épp azt csinálja az anyuka amit, és nem hinném, hogy a szándékos lélekrombolás lenne a cél. De a nevelés abból is áll, hogy bizony meg kell értenie a gyereknek, hogy nem mindig lehet minden a kedve szerint.


Nekem ikreim vannak. Mindent egyedül csináltam/csinálok velük segítség nélkül. Mikor kicsik voltak, nem tudtam egyszerre felvenni őket egy adott súly után, így úgy döntöttem, hogy egyiket sem veszem fel "csak úgy", mert akkor a másik hisztizni kezd, hogy őt is. Ha valami baj történt, az természetesen más eset, de alapból mindenki sétált egyedül. Soha nem volt ezzel gondjuk, nem sérült a lelkük, pillanatok alatt megtanulták a rendszert, és nem lázadoztak ellene.


A legegyszerűbb szerintem ilyenkor odahajolni, megölelgetni, elterelni valamivel a figyelmét, és menni tovább.

2015. okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!