Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7- éves elsős lányomra miért...

7- éves elsős lányomra miért nem tudok hatni? Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Az oviban marasztalták egy évet. Mondván hogy jobban megérjen a sulira. A magatartása nem mindig volt megfelelő.

Most iskolába jár. Egyenlőre úgy tűnik nincs gond a felfogásával(85% ot kapott a felmérőére). De hozott már haza rossz pontokat magatartásból. (Pocsojába lépés,kéz firkálás,beszélgetés)

Ha kérek valamit,ami nem tetszik neki ideges dúl fúl.(pl.ne ugráljon az ágyon,ne hangoskodjon ha alszik a kistestvére)

Van hogy a számat rágom annyira felhúz. Mikor már minden módszerem hiába való volt fel is pofoztam.

Amit feldolgozni is alig birok... és nem is hatott.

Mit tegyek az érdekében? Elbuktam mint anya már 25-évesen?



2015. szept. 27. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem buktál meg.


Hogyan reagáltatok a fekete pontokra, rosszalkodásra?


Lehet, hogy egyszerűen csak frusztrálja, hogy pár hete kezdte az iskolát, és már fekete pontokat kap, amiért gondolom le lett szidva, és most egyszerűen lázad.


Le kell venni a nyomást a válláról. Miért kapta a fekete pontokat? Pocsolyába lépés? Kézfirkálás? Beszélgetés? Elképesztő, hogy ilyen kis semmiségek miatt bélyegzik meg a gyerekeket, és keltik bennük a rossz lelkiismeretet, egyúttal megfelelési kényszert.


Tán a tanító néninek kell majd kimosnia a sáros ruhát? Lesikálnia a firkát a gyerek kezéről? Talán inkább úgy kéne tanítania, hogy a gyereket lekösse, és akkor talán nem beszélgetne.


Tudom, ez általános a magyar oktatásban (sajnos), és fellázadni nem nagyon mer senki, mert akkor végképp megbélyegzik a gyereket (sajnos). De én ebből nem csinálnék ügyet otthon. Át kell beszélni, hogy miért kapta a fekete pontot, el kell magyarázni a tanító néni szemszögéből, de azért én biztosítanám arról is, hogy azért ez nem olyan nagy tragédia.


A kistesó mennyi idős? Az ő érkezése nem kavarhatott be?

2015. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Direkt lázad.Nem szereti a szabályokat, vannak sajátjai, azok szerint akar élni, de ez nem ellened irányul.
2015. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

"De hozott már haza rossz pontokat magatartásból. (Pocsojába lépés,kéz firkálás,beszélgetés) "

milyen iskola az ahol ezekért egy 7 éves rossz pontokat kap, én a helyedben otthagynám sürgősen osztályt minimum válltanék.

bár te is megéred a pénzed ha felpofoztad a lányodat egy kis rosszalkodásért.

egy 7 évesnek napi több órát kellene szaladnia a szabad levegőn hangosan nevetve sikitania stb.

nem a gyerek nem iskolaérett az iskola nem gyerekközpontú(gyerekérett) többek között zért is vagyunk utolsó helyen a felmérések közt.

2015. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is hasonlo a szituacio. En lanyom is rahuzott meg egy evet az oviban, hasonlo magatartasbeli problemak vannak nalunk is. Most kezdte a sulit, de mar az elso napokban panasz volt ra, hogy folyamatosan beszel oran, zavarja a padtarsat stb. Nalunk ezzel van leginkabb baj, hogy folyamatosan beszel ha kell, ha nem. Kapott mar beirast hazugsagert is, ez a masik problema amivel itthon is kuzdok. En nem hibaztatom magamat, mert tudom hogy ebbe nem en vagyok a hibas. Hiaba beszelek neki ezerszer akkor se erti meg. Emlekszem mikor en voltam elsos meg nem mertem szolalni, zavarban voltam stb. Most meg az osztaly felere panaszkodik a tanito, hogy nem lehet birni veluk. Pofon csattant mar nalunk is mikor mar nagyon kihozott a sodrombol, nem mondom hogy nem hatktt, de csak rovid tavu negoldas. Oszinten megmondom, hogy en mar belefaradtam es legtobbszor mar inkabb nem idegeaitem magam rajta.
2015. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a kérdés, hogy megbuktál-e mint anya, hanem hogy mivel tudnál segíteni a kislányodnak, hogy jó élmény legyen neki iskolába járni.


Én szakemberekhez fordulnék magán úton.

Pszichológushoz, beíratnám sportolni, olyan dolgokat csinálnék vele, amiket szeret, hogy megnyíljon.

2015. szept. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hiába ha ez az iskola sz*r...
2015. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A magyar közoktatás szépségei... Nekünk ilyenekért nem adtak semmilyen feketepontot. Sőt, a koszt is ehető volt. (pénteken volt a legjobb, természetesen). De amikor 2013-ban bevezették a mindenféle izéket... 15/f
2015. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!