Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 2 kicsi gyereke egy...

Akinek 2 kicsi gyereke egy szobában alszik hogy oldjátok meg, hogy este maradjanak végre csöndben és aludjanak, ne csicseregjenek órákig?

Figyelt kérdés
Van egy 6 és egy 3 éves lányom és borzasztóak az estéink. Mire végre ágyba dugom őket, mese, alvás majd fél 9-kor kimegyek a szobájukból, onnéttól kezdve megy a csicsergés, sokszor fél 10-ig. Reggel meg képtelenség kiásni őket az ágyból 6-kor. Többször bemegyek, rájuk szólok, de ugyanúgy folytatják. Ti hogy oldjátok meg? Külön költöztetni nem akarom őket, pedig lenne rá lehetőség, de én is egy szobában nőttem fel a nővéremmel és imádtam.
2015. okt. 22. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Már fél 8-8kor ágyban vannak és akkor van idejük még beszélgetni.
2015. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi 6-ra érünk haza, nem tudom már akkor ágyba dugni őket, kicsit sem álmosak még. Főleg a pici, aki alszik 3-ig az oviban.
2015. okt. 22. 13:33
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Rájuk dörrenek, hogy csend legyen... ez a helyzet.

A két nagyobbam alszik együtt, ők óvodás ikrek. Fejből mondott folytatásos mesét rögtönzök a sötétben (előzőleg meghatározhatank pár dolgot, hogy mi legyen benne), aztán ének, Himnusz, imádság, puszi, még egy kis víz, még egy pisilés, még egy puszi, még egy szeretlek Anya, még egyszer jó éjt... és utána csendben kell lenni, mert öcsit altatom a szomszéd szobában. Ha kell, rájuk szólok, hogy most már csend legyen.

És néha fenyegetek, pl. csak az tud menni holnap a mamához, aki most ügyesen elalszik, és kipihent lesz. :P

2015. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
6 és 4 éves lányaim, és egy 3 éves fiam alszanak egy szobában. Mostanában úgy néz ki a lefekvés, hogy 8 körül olvasok nekik mesét, aztán kicsit éneklek, aztán apa ücsörög a szobájukban még fél-egy órát, amíg el nem alszanak.
2015. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Minden nap 6 körül érünk haza, olyan korán még nem tudom ágyba dugni őket. Főleg a kicsit, aki 3-ig alszik az oviban.
2015. okt. 22. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az, hogy nektek jó volt a közös szoba, nem jelenti azt hogy nekik is jó. Nekem a 2 nagyobb van egy szobában, általában elalszanak simán. Ha nem így lenne és zavarnák egymást akkor külön tenném őket.
2015. okt. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Bár itt tartanánk, de az enyémek (5 éves fiú és 3 éves lány) csak úgy alszanak el, ha ott vagyok velük a szobában.

Szerintem ez nem olyan eget verő probléma, az esti csicsergésnél jobban kevés dolog erősíti a testvérkapcsolatot. Mi is együtt aludtunk a tesómmal, minden este órákig beszélgettünk az ágyban, volt, hogy éjjel is felkeltettük egymást beszélgetni, és így felnőttként mindketten úgy látjuk, hogy ez nagyon sokat adott nekünk. Persze értem a problémát, hogy reggel meg kialvatlanok, mi is azok voltunk. :)

2015. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, az előző kétszer ment el. :)

Én is az ott ücsörgést váltottam ki ezzel. Amíg ott ültem a nagyobbik elaludt 2 perc alatt, de a kicsi, akkor is csak 9 után. Minden nap fél 6-kor kelek, ha 9-kor jövök csak ki a szobájukból, akkor aztán végképp semmire nem lenne időm. Az apjuk nem megoldás, mert csak még éberebbek, ha ő van velük bent, kicsit sem hallgatnak rá sajnos.

2015. okt. 22. 13:56
 9/10 anonim ***** válasza:
többnyire elcsendesednek, ha hagyunk kis időt... Egyszerűen igyekszünk mind agyilag, mind fizikailag lefárasztani őket eléggé alvásra (9 fél 10 kor alszanak el, nem nagy az alvásigényük..) Ha nem megy, rájukdörrenünk. ez van. Mi is emberek vagyunk, kicsi a lakás... de meg szokták érteni, hogy másnap kelni kel, És alvás. Ha nem kel másnap kelniük, akkor meg beszélgethetnek amíg akarnak :)
2015. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legtöbbször semmit. De ált. nem sokat beszélnek, van, hogy kisfiam leállítja a lányomat, hogy ne beszéljen :) (3 évesek)
2015. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!