Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a 7 éves unokatesó...

Mit kezdjek a 7 éves unokatesómmal?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm lány, 7 éves. 2 utcányira laknak tőlünk és a mi családunk jóban van az ő családjával, ezért van, hogy nekem kell rá vigyázni vagy hazahozni az iskolából, mikor a szülei nem érnek rá. Nekem nem lenne ezzel problémám, csak én eddig ilyen agressziv 7 éves gyereket még nem láttam.

A szülei egyébként teljesen normálisak, soha nem láttam még egyiküket se akár csak a szájára is rácsapni...bár nem tudom, lehet, pont ez a baj. De a lényeg, hogy nem tudom, honnan vesz ilyeneket.

Pl. pár napja is nekem kellett hazahozni délután és ahogy bejöttünk az ajtón, szó szerint ledobta magáról a kabátját meg a táskáját a földre és rohant a nappaliba tv-zni. Én meg rászóltam, hogy a kabátját meg a táskáját vegye fel a földről, mire ilyen hót flegma hangsúllyal odalökte nekem, hogy ha zavar, rakjam el én. Erre kicsit bepipultam és kiabálni kezdtem vele, hogy álljon fel a tv elől és rakja el a cuccát, mire közölte velem, hogy el fogja mondani az anyjáéknak meg az én szüleimnek is, hogy kiabáltam vele. Én meg mondtam, hogy nyugodtam elmondhatja, de tegye hozzá azt is, hogy visszafeleselt nekem. Erre elkezdi, hogy neki úgy is jobban hisznek majd, mint nekem.

Aztán egy másik alkalommal volt olyan, hogy minden ilyen előzmény nélkül azt mondta nekem szóról szóra, hogy "Neked jó nagy BELED van!"

Néha már tényleg ott tartok, hogy odamegyek és addig verem, amig mozog. Annyira utálatos... és csak velem ilyen az egész családból, pedig mindig próbáltam vele kedves lenni. Kb. 1-másfél éve szól be ilyen durvább dolgokat, mondjuk előtte is mondott néha-néha dolgokat, de nem ilyeneket.

Mi baja lehet szerintetek?

17L


2015. okt. 25. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Miert kiabalsz vele? Nem ersz el eredmenyt igy.

Ha ledobalta a cuccat, akkor vissza kell hivni, ha nem jon, kikapcsolni a tv-t, es higgadtan elmondani, h addig nincs tv-zes, mig helyre nem tette a cuccait.

Valoszinu hisztizni fog, de ha kovetkezetes vagy, es mindig betartod, amit igersz, be fogja latni, h te vagy a fonok.

Amig latja, h ki tud boritani, addig nyeregben van.

2015. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fúúú de utálom az ilyen nagyszájú kis hülyéket... már bocsánat. Nekem is van 2 gyerekem, csak egyszer halljam meg hogy bárkivel is így beszélnek.

Legyél te a nagy, az okosabb, ne vigyázz rá és ne hozd el sehonnan, mond meg a szülőknek is hogy annyira bunkó veled a gyerek hogy nem vagy hajlandó vele lenni. Nem tudsz mást csinálni, pofán nem ütheted, ne is tedd, nem a te dolgod megnevelni.

2015. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!