Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkenyeztettem (? ) a lanyomat...

Elkenyeztettem (? ) a lanyomat, szornyen viselkedik, car anyja vagyok. Mit kezdjek vele, magammal, es hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Lanyom 5 eves lesz decemberben. Egy hisztis pulyka, minden kell neki, nem kepes fegyelmezett lenni, szofogadatlan, fenyegetozik ha hatarokat huzok(ha te nem szeretsz en sem szeretlek-el nem tudom kepzelni honnan szedte), szegyellek vele kimenni az utcara. Tegnap talalkoztam egy baratnommel, lesult a pofamrol a bor... Barhova megyek vele, allandoan ugral, izeg-mozog, veri magat a foldhoz, hempereg. Huu... kivagyok... En is vagyok a baj, nem en vagyok szamara a megfelelo szulo. Mindig rettegtem, hogy ilyen gyerekem lesz, kezd nagyon elegem lenni belole! Amilyen edes kisgyermek volt, ugy teljesen megvaltozott. Barmit mondok neki, szarik a fejemre, nem.erdekli semmi. Tegnap kert udotot, hisztizett. Vettem neki, megkostolta, es kijelentette, hogy nem jo, nem itta meg. soha nem jon mar azzal, hogy "kerek", hanem csak KELL, pedig ha en mondok neki valamit, mindig azzal kezdem, hogy "kerlek szepen". Barmit megtiltok neki, elkezd hunyorogni, csunyan nezni, huzza a szajat, es bombol. Szegyellem ovodaba vinni, mert ha barki megbantja, hisztizni kezd, meg "nem vagyok tobbe a baratod!"... muszaj volt kiirjam... szegyellem magam, de mar szetvet az ideg... Szorul ossze a gyomrom, mert ma kell menjunk a haziorvoshoz. Ha van valaki a kozelben, megenged maganak mindent, mert tudja, hogy tarsasagban nem oltom le. Mindent csak akkor ert meg, ha raorditok. Maskepp mintha a falnak beszelnek. Ha megengedek neki valamit, pl mese, aztan nincs megallas, addig hisztizik, csapkod, vergodik, mig en nem birom, es megadom magam... HEEEELP!!! (jar logopediara, nem beszel szepen, sziszeg - itt is, ha valamit ismetelni kell, mert nem ejti ki jol, hunyorog, hogy de o mondta, es nem mondja tobbet! - s hogy havonta kapjon egy ingyenes orat, pszichiaterhez kell menni, aki adja az ingyenes kuldopapirt. Probaltam rejteni ezeket a dolgokat, de talan el kene mondjam neki mindezt. csak tudom, hogy engem fog leoltani, mert szar anya vagyok, de a gyerek is... hat nem nagyon formalhato.) Mit csinaljak??

2015. aug. 26. 07:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Legyél szigorú és következetes. Ha valamiért veri magát, mondd meg neki, hogy nem, és akármit csinál, ne engedj neki. Az, hogy mások mit mondanak vagy gondolnak, ne érdekeljen! Enyém is verte már magát a boltban, öt méterről néztem, mikor hagyja abba. Ő még csak két éves, egyelőre sikerült megfogni. Amit nála látok, határokat kell szabni egy gyereknek. És akármennyire is át akarja lépni, ne hagyd! Te vagy a felnőtt, nem ő, nem jó neki sem, ha túl nagy a felelőssége.

Apával mi a helyzet? Elváltatok?

Amit még kipróbálnék, elmennék kineziológushoz. Nagyon sok stresszt levenne a válladról, képes lennél ugyanazt a problémát másképp látni, megoldani. És a lányod is kicsit nyugodtabb lenne, mert rá is hat rajtad keresztül.

Próbáld úgy nézni a gyereket, hogy feszültség van benne, amit mindenáron le akar vezetni és te jó alany vagy hozzá, mert mindig engedsz neki.

2015. aug. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Már pedig a gyerek olyan amilyennek nevelik. Talán ha van testi vagy szellemi betegsége akkor nem . Nem értelek , ÜDITŐ 5 éves gyereknek ???? Te meg veszed neki . ? Nem csoda.! De biztos nagyon sok dolog van amit rosszul csináltál vagy csinálsz. Még egyszer , a gyerek olyan ahogy nevelik. Nekünk is a lányt az anyja nevelte. Egy elképzelhetetlen hisztis hülye gyerek lett . Neki is minden KELLETT. Most (30éves) piázik, dohányzik, kutyával alszik. A fiamnál én is otthon voltam a nevelésbe. Már azzal kezdtem hogy nem kapott cumit. Sose sírt érte, mert nem ismerte. A többi dolog is így ment következetesen. Ma (20éves) nem bagózik, nem piál, értelmesen meg lehet mindent beszélni vele. Ha kell neki valami akkor is úgy kezdi hogy: Szeretne ezt vagy azt de csak ha lehet , nem annyira fontos. Nem követelőzik. Még egyet . Egyszer láttam egy gyereket akit oda adtak egy napra a rokonának. Na ez a gyerek is elkezdett hisztizni valamiért, meg ordítani. Az férfi mondja neki hogy: Józsika hát te nem is tudsz ordítani. Próbált a gyerek jobban. De állandóan azt kapta hogy ez kevés , hangosabban nem tudsz? Amikor már szinte berekedt akkor kezdett rájönni a gyerek hogy még se jó ez. Soha többé nem hisztizett, ordított. Azt hogy otthon mit csinált azt nem tudom.
2015. aug. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
ha eddig nem nevelted, akkor mér mind1
2015. aug. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Dehogynem lehet nevelni, kell is neki! A helyedben keresnék egy szakembert, aki segít rávezetni, megtanítani, hogyan kell adott szituációkat kezelni. Biztos vagyok benne, hamar lenne eredmény.

1. voltam.

2015. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nektar udotot, nem szinezettet adtam neki....

Az apja lelepett miutan megtudta, hogy allapotos vagyok, de ferjemmel vagyok mar masfel eves kora ota, ket es fel eves koraban osszekoltoztunk, hazassag, s van egy 5 honapos fiunk. Furcsa, mert a bebi erkezeset nagyon jol viselte, igaz, elso perctol kezdve felkeszitettem, elmondtam mire kell szamitson, megertette, nem feltekeny a babara(csak a kedvenc kacsajaert hisztizik, mikor a bebi megkostolja....). Lanyommal tobbet vagyok, mint a bebivel, szoktam csak vele kozos programot csinalni... de mar attol is gyomoridegem van. A nagyik is allandoan nyaljak a sgget... Nagyon faradt vagyok... teljesen kimerultek a tartalekaim is. Elfogyott a turelmem az allando magyarazkodashoz. Amit tudott is elfelejtett... pl kerlek, koszonom, szivesen, stb... pedig en hasznalom, nekem ez bennem van......

2015. aug. 26. 08:16
 6/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy beszelek a pszihiaterrel, gyerekpszichiater, csak szegyellem magam, mert csodot mondtam mint anya.... en tanultam gyogypedagogiat... mas gyerekevel boldogulok... az enyemmel nem... elfogyott a turelmem... elegem van mindent elmondani tobbmilliardszor egy nap....
2015. aug. 26. 08:19
 7/14 anonim ***** válasza:

5 évesen ez normális viselkedés, ami nem normális, hogy nem tudod fegyelmezni, és félsz töle.


Elöször is ülj le egy darab papírral és kezd el össze írni, hol is kellene konzekvenciát tartani, mi az amiben mindenképpen változtatni kell.

Ami nagyon fontos a gyereknevelésben, hogy kevés nemet tiltást használj, és mindig következetes legyél. A büntetések össze függjeneke a bünnel.


Probálj vele nyugodtan beszélni, mikor felidegesít is szépen beszélj vele, még akkor is ha iszonyatosan nehéz ez.


Pl üditö vétel elött kérdezd meg töle, melyiket kéri. Mond el neki, hogy ha nem fogja meginni, akkor másikat nem fogsz neki venni. Mond el, neki, hogy szerinted melyikek amiket ö meginna. Ha még is másikat választ és nem issza megg akkor hagyod hisztizni, semmi képpen sem veszel neki másikat. Ha nagyon felidegesíti magát, akkor elindulsz vele haza, és ha kell házáig ordít, de te akkor is betartod amit megigértél.


Nekem 2 lányom van, ez a dackorszak már 1 éves koruk után elkezdödött. Èn nagyon konzekvencia híve vagyok, habár adok választást a gyerekeknek, de ha nem tartják magukat hozzá, akkor jön a büntetés aminek köze van a bünhöz.


A nevelés nem megy gyorsan, nekem most a kicsi 3 évesem aki rosszabb passzban van és probálgatja az erejét, de következetes vagyok vele, így tudom, hogy attól, hogy most rosszabb a helyzet ez megváltozik.


Tegnap pl a nagylányom 5 éves, azért mert rászoltam valami miatt, kakimaminak nevezett. Ezt nem egyszer hanem többször megtette. Ekkor leültettem a lépcsönkre, és ott kellett gondolkodnia(persze ordított), majd mikor úgy gondoltam, hogy most már lehet vele beszélni, megkérdezte töle, hogy miért mondta. Elmondta, hogy azért mert rászoltam. Megkérdeztem töle, hogy örülne-e ha öt meg kakigyerekenek hívnám. Hát erre persze nem volt a válasz. Majd bocsánatot kellett kérnie, és mindent amit addig ledobált dühében össze szednie.

Most egy darabig nem leszek kakimami, de tudom, hogy majd valamikor megint próbálkozni fog, és akkor megint eljön ez a beszélgetés vele.

2015. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom is hasonló, azzal a különbséggel, hogy ő társaságban tud viselkedni, de otthon ugyanilyen rossz. Ő 6 éves. Mar én is nagyon kivagyok, számlálom vissza a napokat az oviig. Talán az lesz a megoldás erre, mert visszazokken a szabályok köze. Nem mintha itthon nem lennének szabályok, de öt az itthoniak nem érdeklik.

Az utóbbi időben én is keményebb lettem vele, sőt az apja is, aki eddig nem szólt rá semmiért keményebben. Pl hogy addig nem mehetett el a szobából amíg el nem pakolja a játékait, és minden alkalommal ezt kell csinálnia. Rendszeresség, következetesség, ezt kell csinálni, eddig is csináltam, de néha én is ellazultam, tudom. De most nagyon kitartó vagyok, ha kell kiabálok is, de nem baj, ha náluk csak ez hat. Azt vettem észre, hogy kezd jobb lenni. A nem szép beszédre, nálunk az segített, hogy a barátnőjével voltunk játszóházban, aki mikor tavoztunk ezt mondta: köszönjük szépen, viszont látásra. Mikor kiertunk, én nagyon megdicsértem a kislányt hogy milyen illedelmes. A lányom megsértődött, hogy pedig ő is köszönt (eddig azt sem csinálta) öt miért nem dicsérem, de mondtam hogy nem ilyen szépen. Azóta szinte kapalozik, hangosan köszön, megköszön, stb. Persze varja az elismerést, de meg is dicsérem.

A követelőzesen sajnos még én sem tudtam változtatni, sajnos mindent megvesz neki az apja és a nagyanyja. Így nagyon nehéz.

2015. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyu, 5 évesen nagyon sok gyerek csinálja ugyanezt. A kisfiam is, nagyon nehéz vele, ez tény.De meg kell próbálni határt szabni neki.


Első lépésként a saját gondolataidban kell rendet tenned. NE szégyelld magad semmiért. Egyrészt senkinek nincs joga szar anyának titulálni, csak azért, mert hisztis a gyereked, másfelől a kislány szerintem már nagyon jól ráérzett a gyenge pontodra. Nem akarod, hogy mások előtt "lejárasson" a hisztivel, ezért inkább engedsz neki, csak hagyja abba. A gyerekek okosak, és könnyen tanulnak.


Mit kell csinálni, hogy anya azt csinálja amit én akarok?

Cirkuszt mindenki előtt.


Egy párszor meg kell mutatnod neki, hogy a cirkusszal nem ér el az ég világon semmit nálad, még ha ez nehéz is lesz. Ne foglalkozz közben másokkal, a célra koncentrálj.


A pszichiáter előtt meg ne rejtegesd a dolgokat, hanem meséld el neki. Ha valaki igazán jó tanácsot tud adni, az ő. HIdd el, látott már cifrább eseteket is.

2015. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én még csak a 2,5 éves korszaknál tartok, de hisztiből, csakazért sem csinálom meg dologból,"NEEEM"-ből, földön fetrengésből már kaptam ízelítőt.

Nem tudom segítek-e vele, de nekem ezek csodát tettek: 1.mindig kínálok legalább 2 alternatívát, amiből tud választani a tiltott dolog/cselekvés helyett, amíg választ, és mindig választ,de addigre már kizökkent a hisztiből

2. mindig leguggolok és szemtől- szembe beszélgetek vele, amíg megnyugszik, a lényeg, hogy te nagyon higgadt, nyugodt légy. Esetleg megölelem,ha a beszéd sem megy, közben nyugtatom, ez is bevált.

3. ha szépen viselkedett, jól csinált valamit, akár ezerszer is egy nap, de mindig dícsérem

4. következetesség: amit egyszer megígérsz, be kell tartani, vagy amit kitűztél tiltottnak, azt be kell tartatni minden áron vele


Jó pár "idegösszeroppanásos" eset (mármint nekem) után alig van hisztink, vergődés, ellenkezés....remélem így marad

2015. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!