Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy zajlik egy neurológiai...

Hogy zajlik egy neurológiai vizsgálat? Miért kellett menni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 30. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A 4 hónapossal voltam, a gyerekorvos küldött, mert a bal karját jobban befelé fordítva tartotta, és szerinte neurológia fejlődési probléma volt nála, a neurológus pedig az én álláspontomat osztotta, mi szerint kötöttebbek az izmai, és tornáztatni kell. Egyszerűen levetkőztettem, áttornáztatta, figyelte a mozgását, megnézte a szemét (hogyan reagál sötétben lámpafényre...). semmi extra

A 6 évessel is jártam nála, a pedagógiai szakszolgálat küldött, mert logopédusra volt szüksége a lányomnak és kértek hozzá neurológiai kivizsgálást. EEG-t csinált, verset mondatott vele, fél lábra kellett állnia, csukott szemmel egy ujjal megérinteni az orrát. Ennyi. Kiderült, azért van probléma a beszédével, mert hamarabb kezdett állni mint mászni, és az agy a mozgásfejlődésre koncentrált, emiatt a homloklebenye éretlen még. Mindenesetre készülj fel olyan alapvető kérdésekre, mint hogy mit mikor tudott csinálni a gyerek, mind beszédben mind mozgásban.

2015. okt. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szulés kozben eltorte az orvos a gyerek kulccsontját. 7 hetesen mentunk eloszor. Meg kellett várni, míg begyógyul a torés. Leoltoztettem csupaszra, átmozgatta, tornázatta a kezeit, hasra fordította, szemek mozgását nézte és csinált a kicsinek a kis fején ultrahangot, hogy nincsen e károsodás az agyban. Minden rendben volt, tornáztatni sem kellett a gyereket. Idokozonként jártunk ellenorzésre, h szépen fejlodik e.
2015. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!