Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Neurológiai vizsgálat kötelező...

Neurológiai vizsgálat kötelező? Mennyi idősen szokták elvégezni?

Figyelt kérdés
3hónapos múlt a babám de nem küldtek minket erre a vizsgàlatra?szóljak a vèdőnőnek?
2014. szept. 8. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Minket akkor küldtek, amikor elmaradt a kicsi mozgásfejlődése. Nem volt kötelező, akkor is én sírtam ki a beutalót a háziorvostól, mert éreztem, hogy valami nincs rendben.
2014. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincsen kötelező fejlődésneurológiai vizsgálat/követés érett újszülötteknél, csak koraszülötteknél. Koponya ultrahang van 6 hetesen, de sajnos nem mindenhol elérhető - talán erre gondolsz.
2014. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs kötelező neurológiai vizsgálat, oda csak akkor küldenek, ha bármi probléma van, pl nem forog, nem kúszik, nem mászik időben egy baba.
2014. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs kötelező neurológiai vizsgálat, sajnos szerintem nem ártana. Ha szülésnél volt komplikáció, koraszülés, vagy később mozgáselmaradás, egyéb esetleges neurológiai tünet lenne, akkor szoktak elküldeni.

Ahol én szültem, ott van nyomonkövetés, azaz bizonyos rendszerességgel kellett menni a neonatológushoz, a baba 1 éves koráig.

Mivel a kislányomnál volt probléma, kezelést, terápiát ajánlottak, még ekkor sem küldtek neurológushoz.

Én szerettem volna más szakvéleményt is hallani, így én kértem a gyerekorvostól beutalót neurológiára, jól tettem.

2014. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!