Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesen 4 évesnek felel meg...

6 évesen 4 évesnek felel meg a beszéde, merre lehetne elindulni?

Figyelt kérdés

Sógornőmék kint élnek Hollandiában, most költöznek majd haza, mert a kislánnyal valami nincs rendben. Évek óta látják, hogy nagyon félénk, nehezen teremt kapcsolatot, pipiskedve jár, nem a korának megfelelően beszél. Kinti orvosok szerint 2 év lemaradásban van a beszéde. Vizsgálták mindenféle idegrendszeri, pszichés bajra, autizmust kizárták. Másra nem jutottak. A mozgása már szépen alakul, rendesen jár. Értelmileg nincs vele baj, a kinti normát teljesíti, de a beszédfejlődés miatt a szöveges feladatok megértése gondot okoz és egyre nagyobb lesz a lemaradás. Sógornőm szerint itthon sokkal jobb a fejlesztés, ezért költöznek haza. Próbálunk információkat gyűjteni, hogy merre kellene kezdeni. Mivel kéne próbálkozni?

Nem tudok mindent leírni, ha valami felmerül, majd válaszolok.


2015. okt. 31. 10:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Országos Beszédvizsgáló És Rehabilitációs központ. Itt vizsgálták a fiamat pár éve. Azóta azt hiszem elköltöztek és más a nevük. De léteznek.
2015. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Első voltam, gyorsan megnéztem a googlet. Ezek ők, nagyon elégedett voltam velük: [link]
2015. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2015. okt. 31. 11:49
 4/19 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém a nevtanon keresztül kapott beszédfogyatékosság SNI státuszt, speciális beszédfejlesztő iskolába került.
2015. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még annyi, hogy nagyon nem lehet gyorsan időpontot kapni a beszédvizsgálóba. Nekünk 3-4 hónap volt. És az első vizsgálat több órán keresztül tart, kisebb szünetekkel. Tehát érdemes enni-inni vinni a gyerkőcnek és magunknak is.
2015. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ajánlom nektek a Csodakapu alapítványt (Bp-en van), teljes körű szűrést csinálnak, részképesség-felmérést is, és utána vagy ők tudnak segíteni (jól képzett terapeutáik vannak), vagy irányítanak megfelelő helyre.

Biztosan szükségetek lesz egy jó TSMT terapeutára, tudok az is ajánlani, ha kell (priviben).

[link]

2015. okt. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, továbbítom sógornőmék felé.
2015. okt. 31. 15:45
 8/19 anonim ***** válasza:
Országos beszédvizsgáloba kérjen gyorsan időpontot ,pesten van .de tényleg várni kell valamenyit ,valoszinü speciális iskola kell neki majd ahol logopédusok,fejlesztö pedagogusok,majd megtanitják kijavitják a beszédét.
2015. nov. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de nem értem, itthon, a sógornőd szerint, milyen szempontból jobb a beszédfejlesztés? Hollandul??


Egyáltalán: csecsemő kora óta hollandul tanul a gyermek? Mi az anyanyelve? Holland? Magyar? Mindkettő?

2015. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Magyar anyanyelvű a kislány, itthon is magyarul fog fejlesztést kapni. Kint az iskola előkészítő ugyan holland (nyilván nem is túl szerencsés a gyereknek, hogy bezavar egy nyelv), de azon kívül magyar közegben van. Magyar szülőkkel, nagyszülőkkel, magyar baráti társasággal.
2015. nov. 1. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!