Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyakori vizelési inger mitől...

Gyakori vizelési inger mitől lehet? Csak esténként van, de olyankor vagy 10-15x egymás után, több mint egy óra, mire el tud aludni.

Figyelt kérdés

Szegénykém már teljesen kimerült. 6 éves fiú.

Tavasszal volt egy felfázása, baktérium volt a vizeletében, antibiotikummal elmulasztották. Akkor napközben is sokat pisilt, és éjszaka napokon keresztül alig tudott elaludni, mert mindig kellett neki, éjjel is felébredt. Akkor ez szépen elmúlt.

Azóta néha előjön, lefekszik, 2-3x kimegy, és elalszik, de most megint előjött, viszont csakis este.

Az utóbbi két hétben viszont nagyon rossz a helyzet. 10-15x is ki kell mennie. Lefektetem fél 9kor, és van hogy már 10 óra mire elalszik. Mnodjuk hétközben rosszabb a helyzet, hétvégén csak 4-5x megy és 20-30 perc alatt elalszik. Arra gyanakszom, hogy mivel még óvodás és ott alszik délben, kevésbé fáradt és így jön ki. Talán még az is benne lehet, hogy emlékszik a sokat pisilős betegségre és összeköti magában.

Mit tudnék tenni, hogy elmúljon? Hogy ha nem is annyira fáradt, ne így jöjjön ki nála?

Tavasszal volt vérvétel, vizelet, ultrahang, mindent rendben találtak.


2015. nov. 1. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindig lelki-tudati a betegségek forrása felnőttnél is, gyermeknél is. Felnőtt korban gyakoribbak (az egyén problémáinak 50-75%-a) az áttételesen lelki okokra visszavezethető életproblémák és betegségek,

kisgyermekkorban viszont jóval gyakoribb a közvetlenül lelki okból eredő betegség, és a viselkedés zavar is. Messzemenően a szülei tudatát, még gyakrabban tudat alatti problémáját tükrözi ösztönösen a kisgyermek a viselkedésével, és/vagy betegségeivel.


Ha van pénz, vagy nem akartok évekig kínlódni, akkor kineziológus megoldja, néhány, (testileg) teljesen fájdalommentes kezeléssel. (Legfeljebb előjöhetnek a kezelés során lelki fájdalmak, elfojtott traumák, de pont ez a lényeg, ezek okozzák a felnőttek, gyerekek problémáit, betegségeit, alapjában.)

2015. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki kell zárni a húgyúti fertőzést, utána a szervi elváltozást (UH), utána pszichés okokat kell keresni. Tavasz baromi régen volt már.
2015. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Visszanéztem a papírokat, nem tavasz volt, hanem június eleje pontosan. Akkor volt minden: vizeletvizsgálat, vérvétel, uh, minden rendben volt.

Inkább pszichés lehet, de már mindent megpróbáltam, ami telik tőlem. Máshova tettük az ágyát, bent vagyok vele, amíg elalszik...

2015. nov. 3. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!