Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igényes könyvet tudnál-e...

Igényes könyvet tudnál-e javasolni könyvmoly 6-8 éves gyereknek, nem saját olvasásra, hanem amit a szülők tudnak felovasni neki esténként? Meseregények lennének jók elsősorban.

Figyelt kérdés
Rumini, Lassie ilyesmik már megvoltak, ezeknek a "folytatását" keresem, tehát ezekhez hasonló színvonalat nehézségben, nyelvezetben, komplexitásban. Nem különálló, rövid meséket. Légyszi csak olyan írjatok, ami a gyerekeiteknek bevált, szerették, élvezték.

2015. júl. 14. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Rumininek van folytatása, ha szó szerint érted, több részes.

Amit szeretett az enyém, az még a Tündér Lala, Sziget-kék, Harry Potter, Váratlan utazás, Helka.

2015. júl. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lázár Ervin meseit olvastatok mar? Negyszogletu kerek erdo, Hetfeju tunder, Berzsian es Dideki stb.

Vilaghiru mesek sorozataban a Kincses sziget, Nemo kapitany, Oz a nagy varazslo.

Az en fiam het eves lesz, es szerette pl a Vukot is, olvastuk neki a Csit is, szoval Fekete konyvei is szoba johetnek.

Az o kedvence amugy Stanislav Lemtol a Kiberiada, de az bonyolult nyelvezetu, es az olvasasa sok magyarazatra szorul.

Olvastuk neki a Bambit, es a Bambi gyermekei it, Csudalatos Mary is jo volt.

Jelenleg a Misu es a piros kenu c konyvet olvassuk, Nogradi Gergely konyvet,parhuzamosan a fent emlitett Kincses szigettel.

2015. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom, köszi, az összes Rumini kötetet elolvasuk már, ezért is tettem idézőjelbe a "folytatás" szót és ezért fejtettem ki bővebben. A Helkáról már hallottam, utánanézek ezeknek, köszönöm.
2015. júl. 14. 11:45
 4/13 A kérdező kommentje:
Lázár Ervint már mutattam neki, nem keltette föl az érdeklődését egyik sem de nem adom fel :) Fekete Istvánt tervezzük egy ideje. Köszi a többi tippet is! MIndegyiket megnézem, amiket írtatok! (Van-e könyvtárban, boltban mennyibe kerül stb)
2015. júl. 14. 11:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, általában vannak könyvtárban.
2015. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Erich Kästnert esetleg olvastátok nekik? Szerették? Nekem lányom van, már meséltem neki A két Lottiról, szerinem biztosan sorra kerül majd. Vagy Emil és a detektívek? Olyan fura, mert lehet, a mai gyerekeknek már nem elég az, ami bennünket annak idejét érdekelt. De lehet, hogy butaság.
2015. júl. 14. 15:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, az is tetszett neki. A lányomnak, a fiam még kicsi. Verne regényeit is szereti, elég érdeklődő, érett gondolkodású gyerek. :)
2015. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nagyon nem tudok hozzátenni semmit se az előttemszólókhoz, kivéve egyet, amit lehet, hogy furcsának találsz majd: A kis herceg. Megmagyarázom. Szerintem az egy olyan könyv, amit az embernek egyszer el kell olvasni gyerekként, majd tiniként, aztán felnőttként, mert mindig mást ért meg belőle. Én is így csináltam, bár a felnőtt rész még kimaradt (15 éves lány vagyok), de nagyon nagy élmény volt újraértelmezni. :)
2015. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még a Gerald Durrell könyvek is nagyon bejöttek nekünk, bár az nem kifejezetten mese.
2015. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, köszi!

Képzeljétek, az eladó a könyvesboltban teljesen lebeszélt a Vukról. Elég erőszakosan. Kicsit már bánom, hogy hagytam magam. Óvónő az eredeti szakmája. Azt is bánom, hogy nenm kérdeztem meg, miért hagyta ott az óvónőséget és ment el eladónak. Tök váratlanul ért, hogy mint vevővel ilyen történhet egy üzletben.

2015. júl. 27. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!