Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatok a kislányom...

Mit csinálhatok a kislányom orrával, ha beleszárad a váladék, de csak éjszaka?

Figyelt kérdés
Másfél éves, és nem tud tőle aludni. Napközben teljesen tiszta az orra, nem folyik, éjszaka hallani, hogy úgy szuszog mint amikor van benne valami száraz(bocsi...), pedig elalvás előtt is kap orrcseppet. Reggel a porszívó sem szedi ki, ilyenkor csöppentek bele Nasivin-t, szegénykém utálja és sírni kezd, és ettől a cuccos kiugrik. Tud valaki olyan megoldást, amitől be sem dugulna? Eddig két éjszaka volt ilyen szuszogós, azóta adok neki C-vitamint és kálciumot.
2008. szept. 12. 08:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nedvesítsd be zsepivel,vagy óvatosan fülpucolóval, és utána könnyen szárazra törölheted.

Elvileg párologtatni kéne és akkor nem száradna így be.

2008. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az orrcseppel vigyázni kell, nem lehet a végtelenségig használni, talán max 6 napot, mert utána már nagyon kiszárítja az orr nyálkahártyáját és inkább árt mint használ. Ez benne van a használati utasításban is.

A párologtatás nagyon jó. Valamint a Sterimar orrspré. Ezt mindig lehet használni és korlátlan ideig. Ez ilyen tengervizes orrspré. Pont ilyen problémákra találták ki.

Valamint fürdés után fújja ki jól az orrát a kicsi, mert akkor jön ki a legjobban.

Egyébként mi is vagyunk gyakran így és a száraz levegő ennek az oka.

Tegyél sok virágot a szobába. Az is párologtat. Csak olyat ami nem káros.

Még a kamilla gőz is jó. Nekünk kicsi konyhánk van, jól becsuktam az ajtókat és feltettem vizet főni, mikor forrt bele kamillát, és forraltam. Jó kamillagőzös lett az egész helyiség. Még nekem is jót tett. Ez orrfolyás esetén is jó. Ártani meg nem árt az biztos.

De a Sterimar a legjobb és az orrcseppel le kell állni, mert többet ártasz mint használsz.

Minden jót!

2008. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!