Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki milyen szülinapot csinál a...

Ki milyen szülinapot csinál a kisgyerekének? (óvoda vagy iskola is lehet)

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy egyre többet kell "pengetni" egy-egy szülinapnál. Mert ha nem játszóházban/állatkerben stb van tartva, ha nem csináltatott torta van, ha nem rendelt bohóc van, akkor az már nem is szülinap. Szerencsétlen szülő pedig megcsinálja, mert nem akarja, hogy az ő gyerekét cikizzék és csúfolják csórónak, csak mert neki szerény szülinapja volt.


Az én időmben még anyám sütött tortát, az udvarban játszottunk a pár meghívott osztálytársammal és kb ennyi volt a szülinap. Nem volt nagy dekoráció, nem volt hatalmas szervezkedés sem. Tehát nem igazán tudok viszonyítani.


Most viszont a legtöbb anyuka igyekszik nagy bulit szervezni, aki pedig csak valami házibulit csinál, hát kapja a kritikát rendesen.


Nincs valami más lehetőség? Valami külön program, amitől nem leszek sóher de mégsem kell termet bérelni stb?


Még csak 2 éves a gyerekünk, de már szeretnék előre felkészülni a témára. Nem is igazán a pénzről van szó mert ha kell meghúzzuk a nadrágszíjat csak a gyereket ne nézzék le, hanem inkább az elmélettel nem értek egyet.

Mondjuk valami olyanra gondoltam, hogy valami kirándulós program, valami gyűjtögetős és abból valamit csinálni...így kreatív is és nem is rongyrázós.



2015. nov. 6. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi is játszóházban ünnepeltünk, de nem a rongyrázás miatt (nincs is mire), hanem, hogy ne szedjék szét a lakást, egyszerű, nincs vele macera, kicsit költséges.


Voltunk otthoni szülinapi partin, nekem sokkal jobban tetszett, mint a játszóház, az anyuka szuper játékokat talált ki, origamiztak, készített csillámtetkót, társasoztak, volt torta, és házi készítésű finomságok.


Szóval, szerintem nem mindenki azért viszi játszóházba a szülinapot, hogy annyi pénze van, hanem mert az a legegyszerűbb, nem kell sütni-főzni, gondolkodni, hogyan kösd le a gyerekeket, a lakás is egyben marad.


De, ha van időd és kreativitásod, szuper bulit lehet összehozni otthon is, szerintem ilyen esetben nem a szülők véleménye a mérvadó, hanem, hogy a gyerekek jól érezzék magukat.

Olyat meg se hívj, aki lenéző. Az apukán felkapaszkodott burzsuj anyukákat én is rühellem.

2015. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is a kényelmesebbik vége miatt tartottuk idén játszóházban a nagylány szülinapját, egyszerűen annyi munkám van, hogy nem tudtam volna én tortát sütni meg rendbevágni a lakást, hogy jöhessenek a vendégek. Eddig mindig otthon tartottunk, nagyon sok munkám volt benne és sokkal olcsóbban sem jöttem ki belőle, mint most. És a lényeg, hogy utána mehettünk haza, nem kellett megvárni, míg az utolsó is elmegy aztán nekiállni a romeltakarításnak. Arról nem beszélve, hogy a lakásban ennyi gyereknek nem lett volna hely, az udvaron meg hideg van szerintem egy októberi szülinaphoz.
2015. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy 4-5 gyereket szoktunk meghívni, nem az egész csoportot, tényleg csak akikkel nagyon jóban van, így azért még megfizethető a játszóház.


1.v.

2015. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ilyeneket mi sosem csináltunk :D Oviban eleve nem volt még divat a szülinapi bulizás, maximum akik egyébként is összejártak ovin kívül, mert a szülők is ismerték egymást, ott szülinapkor is meghívták egymást, de konkrétan szülinapi bulik nem voltak.


A suliban nem tudom, hogy mások milyeneket szerveztek, nálunk eleve csak két kisgyerek volt, nem nagyon csípi a fiam, ha nagyon sok gyerek nyüzsög körülötte, szóval a két legjobb barátját hívtuk csak meg, és ennyi. Volt torta, igaz, azt nem én sütöttem, de nem cukrászdai volt, csak bolti, volt aprósütemény, azt viszont én csináltam, meg sokat játszottunk, készültem mindenféle játékokkal, amit három gyerek tud játszani, meg levittem őket a parkba is rohangálni, mert panelben azért nem túl szerencsés, amikor elkezdenek futkorászni, de nem volt ebből gond, lent futóversenyeztek meg kergetőztek egy nagyot, utána visszajöttünk, megnéztek egy mesét, még egy kicsit játszottak, aztán elmentek haza a gyerekek. Senki nem panaszkodott, mindenki jól érezte magát. Igaz, én nem is tudnék róla, ha bárki kritizálná ezt, mivel más szülőkkel jóformán sosem találkozom. Reggel nem én viszem a gyereket, délután meg csak begyűjtöm az udvaron, és viszem haza, a többiek már nem szoktak amúgy sem ott lenni, nem is nagyon tudom, hogy néz ki a többi szülő :D

2015. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mert ha nem játszóházban/állatkerben stb van tartva, ha nem csináltatott torta van, ha nem rendelt bohóc van, akkor az már nem is szülinap."


Ezt nem tudom, honnan veszed. A mi baráti körünkben mindenki otthon tartja a szülinapi bulit, pedig panelban lakunk, senkinél nincs soha bohóc meg semmi hasonló. A tortát aki tudja, maga süti, aki nem, az veszi a cukiból. Az ajándékozást úgy szoktuk megoldani, hogy közösen minden meghívott összedob valami viszonylag normális ajándékra, nem kell eget verően értékesre gondolni, de így kikerülhető, hogy a gyerek 10 db kisautót kapjon a buliján. Ez jó mindenkinek, senkit nem dönt anyagi csődbe a szülinap, és még különösebben kreatívnak sem kell lenni hozzá.

2015. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen valamilyen külsős helyszínre szervezem a szülinapi bulikat, nem a rongyrázás miatt, hanem mert egyrészt nem szeretném hogy a lakásban ennyi gyerek legyen, másrészt imádom nézni, hogy ez a gyerekeknek mekkora élmény (pl. a lányom bulija egy lovastanyán volt, sok gyerek akkor látott először lovat). Tény, hogy lehet nagyon szupi bulikat rendezni otthon is, mi is voltunk páron, amikor csak néztem irigykedve az anyukát, hogy milyen jól kitalált és lebonyolított mindent, hát nekem ez nem menne. Így kényelmesebb valahová megszervezni, a szórakoztatás biztosítva van.


Engem nem zavar, ha valaki otthon tart bulit, cserébe mást se zavarjon, hogy én hogy bonyolítom.

2015. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A nagyobbik lányom 4 éves múlt, tavaly és most is volt tartva külön szülinapi buli a kis ovis barátainak (7 főt hívtunk, a közelebbi kis barátokat/barátnőket).

Itthon volt nálunk, udvaron-nappaliban vegyesen. Rengeteget játszottak, több játékot kitaláltunk. A tortát édesanyám csinálta (cukrász), a süteményeket, kaját pedig én és az anyósom együtt.


Bohóc nem volt, de itt, ahol lakunk, nem elvárás és nem cikizik a gyereket, ha szerényebb születésnapot tartanak. Megengedhetjük magunknak a játszóházat is, de a kislány kívánságát vettük figyelembe.

2015. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk még nem volt de kicsi lakásunk van, úgyhogy a következőképp tervezem:

Anyósnál tartjuk, nála elférnek a gyerekek a kertben illetve van sok kerti bútor, takarítani meg akkor nem nagyon kell, csak összepakolni a szemetet (természetesen végig én is segítek neki.)

Sógornőm szakmájából adódóan tuti fog egy kreatív sarkot csinálni a gyerekeknek, tőle azt kérjük szülinapi ajándéknak, nem vesz mást.

Anyukám pedig segít játékokat koordinálni, mert pedagógus, ő ért hozzá, én egyszerűen nem tudnék egyszerre 10 gyereket lekötni.

A meghívó/kaja/pia meg minden kellék beszerzését én intézném.

Viszont ha nem lenne így segítségem, akkor tuti én is játszóházba tervezném. 2 szobás lakást nagyon szét tudna szedni szerintem néhány gyerek és még a kutyánk se lenne biztonságban, meg a nagyszülők se férnének már be esetlegesen segíteni.

2015. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi oviban tartjuk szülinapot viszünk tortát,üditött és kész külön szülinapot sehol nem tartunk ,a lányom ovis társai is szülinapokat az oviban tartják és kész .

Fiaim sulijában sem tart mindenki külön bulit ,aki tart annak szülei megengedhetik játszoházat.aki nem tart külön bulit az sem nézik ki ,mi a suliban az egész osztályal bulizik a fiam torta üditö és zene is megy ,igaz ez kis létszámu osztály .

2015. nov. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgye tisztában vagy azzal, hogy 2 éves gyereked leendő ovis barátai részére tervezed szülinapi bulijait?

Olyanokkal/olyanoknak, akik még ismeretlenek és a hét 5 napján gyereked napjai ébranlét-idejének többségét velük tölti. Gyakorlatilag az ev egy napján az ovis időtöltésüket hosszabbítod meg.

.

"...amitől nem leszek sóher..."

Ebből következik, hogy a tervezett szülinapi buli nem is a gyerekeknek, hanem a szüleiknek szól! A GYEREK TUDJA: a másik csak abból tud adni neki, amije van, tehát, ha nem kap, mert nincs, nem tartja sóhernek kis barátját. A "világra szóló szülinapi buli" nem a gyerekeek, hanem a szüleiknek szól. Rongyrázás. Az "én megendgedhetem" magamnak" kimutatása még akkor is, ha félig telt gyomor a következmény (csak korgását ne hallja a meghívott szülő...), vagy a te gyereked nem fogja megkapni áhított játékát,mert a rávaló elment a bulira...!

2015. nov. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!