Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez krupp lehet/lehetett? E...

Ez krupp lehet/lehetett? E témában tapasztalt anyukáktól kérdezem!

Figyelt kérdés

Virrasztok, mert a 4 éves kislányom pár órával ezelőtt sírva, fulladozva, köhögve ébredt. 3x, kb 20 percenként. Mindig felvettem, kinyitottam a folyosó ajtót (a folyosón hideg van) és oda álltam vele. 1-2 percnél tovább nem tartott egyik sem. Mármint a köhögős fulladozás. Belégzéskor kicsit sípolt. Érezhetően nehezen vette a levegőt olyankor.

Most szépen, nyugodtan alszik már jó pár órája. Szépen veszi a levegőt. Kinyitottam az ablakot, lejjebb vettem a fűtést. Gyerekeket bebugyoláltam, alszanak mint a tök.

Nem volt most beteg, csak a tesó van megfázva.

Vajon ez krupp? Ha ma ilyen viszonylag enyhe lefolyású volt akkor holnap se lesz rosszabb? Vagy ezt így nem lehet tudni?

Természetesen holnap már majd adok neki gyógyszert, Calcimuskot, Fenistilt, inhalálom is.

Csak érdekelne hogy mire számíthatok?

Köszönöm előre is!


2015. nov. 7. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen es mindenkeppen kellene orvos, hogy beadjon neki egy Rectodelt kupot, mert hirtelen elzarodhat a garat is. Nemreg voltunk ezzel korhazban, doki meselte, hogy napokig otthon kezelgettek egy gyereket orvos nelkul, majd lelegeztetogepen kotott ki. Hivd ki az ugyeletet, mert varatlanul tug garatelzarodas jelentkezni.
2015. nov. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugatós köhögés volt?
2015. nov. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Húúú, hát inkább fulladós köhögés. Nekezen bírt köhögni, mert nem bírt nagy levegőt venni.

Utána már aludt szépen reggelig.

2015. nov. 7. 08:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Kúp a legvégső esetben kell csak.

Ha legközelebb észleled a hangot, akkor ellenőrizd a következőket:

bordák alatti terület behúzódása

bordaközti terület behúzódása

a kulcscsontok közötti bemélyedés behúzódása

Ha tapasztalod, akkor krupp.


De ha nincs hozzá magas láz, akkor tapasztalatom szerint elég az inhalálás és a hideg környezet.

2015. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ebben meg lehet fulladni,ez nem vicc.

Nekem azt mondta az orvos,mikor a mentő vitt be minket a kórházba,hogy adjam be a kúpot nyugodtan,ne várjak a végső esetig,emmi baja nem lesz tőle,és utána rögtön!!!vigyem orvoshoz.

2015. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez igaz amit mondasz, de ezt nem a szomszédasszony tanácsára, meg a gyakorin adott tanácsra, hanem orvosi utasításra kell megtenni. Azaz orvos lássa, és tőle kell megkérdezni. Az én gyerekemnek orrmandula megnagyobbodása volt, ugy aludt, olyan fulladozva horkolt, hogy a szívem szakad meg, és alig bírtam kivárni a várólistát az orrmandula kivételig. Már a műtét napján szép nyugisan aludt.

Szóval azt akarom mondani, ne biztassuk itt az anyukát különféle steroidos kúpok azonnali beadására. Az anyuka látja, hogy milyen állapotban van a gyerek, ő dönti el, hogy ráér regelig, vagy hívja az ügyeletet, vagy a mentőket; és majd orvos fogja elrendelni a vizsgálat megállapításai után a teendőket! Ezt bízzuk az orvosra!

2015. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én gyerkőcöm hajlamos a kruppra. Első alkalommal, mikor egy éjszaka ugatva, szinte fulladozva kezdett köhögni a semmiből, rohantunk vele a kórházba, ahol bent is tartottak pár nap megfigyelésre. Mind a kezelőorvos, mind a gyerekorvosunk (ő is a gyermekosztályon főorvos), mind pedig az egyik orvos ismerősünk ugyanazt mondta, miszerint általában első alkalommal kerülnek be a gyerkőcök kórházba, utána otthon tudja kezelni a szülő.

Mi a következőket alkalmazzuk:

- a hűvösebb idő beköszöntével napi 10 csepp Cebion

- fűtés megkezdésével hideg párásító beüzemelése a gyerekszobában

- gyakori szellőztetés és séta

- éjszaka max. 19-20 fok a lakásban

Ha előjön az ugatás, először beöltöztetem a gyereket és kiülök vele a kitárt ablakba min. 30 percre. Ha ezután nyugisan alszik, akkor nem adok kúpot, hiszen nem egy sima vitamin, amit hetekig lehet alkalmazni.

2015. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!