Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet arról leszoktatni...

Hogyan lehet arról leszoktatni, hogy kaját tarháljon idegenektől?

Figyelt kérdés

Nem éheztetjük, de olyan, mint egy rossz kutya. Bárkinél meglát kaját (akkor is, ha ugyanaz, mint ami előtte van), megy kunyerálni.


Nemrég az utcán kihasználva a pár lépésnyi előnyt, odament egy vadidegen nőhöz és egy falevelet nyújtva felé elmutogatta, hogy kér a pogácsájából. Mire odaértünk, nyélbe is ütötték az üzletet.

Tiltjuk a koldulást, de egyelőre a hasa nyer.


Másfél éves, amúgy normál testalkatú, de nagyon jó étvágya van.


2015. nov. 9. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Te vagy a felnőtt. Egyszerűen nem engeded. A boltban is vegigeszik majd minden fogara valót?
2015. nov. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Az enyém is csinálja :D. Én is jártam így, hogy egy szempillantás alatt mielőtt még észbe kaptam volna egy vadidegen nő fornettijét ette (megjegyzem azzal is baj van aki így, a szülő tudta és beleegyezése nélkül odaadja).

Minden egyes alkalommal mondom neki, hogy kicsim nem kérjük el másnak az ételét/italát, az az övé, majd eszel otthon, stb. ha erősködik az akitől kunyerált akkor is azt mondom, hogy köszönjük, nem kérünk.

Lehet szívtelennek tűnök, de ha nagy sírás van, akkor is. Nem szeretném, hogy megszokja ezt.

2015. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok korabélinél előfordul. Légy következetes és határozott, előbb-utóbb leszokik róla.
2015. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

valóban figyeljetek erre, mert a másik embernek kellemetlen lehet, na meg ki tudja mit gondol rólatok.

és van veszélye idegentol kaját elfogadni.. persze nem sok esélye van, hogy pont egy cukrosbacsihoz megy oda, de erted. mindenképp szoktassatok le. ha ilyenen kapod szidd le, és dobd ki a kaját, hogy lássa, ez nem jó

2015. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

megelőzésképpen legyen nálad mindig valami amit oda tudsz neki adni ilyen esetben :-)

bár ha olyan a gyereket elcseréli arra amit megkíván másnál :-DDD

2015. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rászólunk, de egyelőre még renitens. Hasonló, mint a forgalomnál, nem érti, hogy miért nem poén berohanni a kocsik közé. De könnyebb forgalmas út közelében megfogni, kocsiba tenni, mint azt figyelni lépten-nyomon, hogy közeledik-e valaki kajával a kezében.


A fent leírt esetnél olyan gyors volt, hogy mire megtettük a parkban azt a 3-4 métert, amivel le voltunk maradva, már nála volt a cucc, a nőnél a levél.

Mondjuk étteremben meg a megcsócsált kajáját kínálgatta a pincérnek, szóval nála ez fizetőeszköz. És számára érthetetlen módon a pincér visszautasította az ajándékot. (Ott egyébként úgy tűnt, hogy mivel korábban ő tette elé az ételt, valahogy vissza akarta jutalmazni, vagy hasonló.)


Mennyi idős korra várható, hogy valóban felfogja és betartja a "ne koldulj" szabályt?

Más dolgokban nagyon szófogadó, ezzel van csak nehézség, hogy ennyire kajafixált.

2015. nov. 9. 09:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez 1 év körül jött elő. Volt, hogy egy srác pizzájából kért az úton (kapott is) és most 20 hónaposan már nem csinálja. Inkább azt is elutasítja most, amit eddig abba sem akart hagyni. Én nem csináltam semmit, egyszerűen elhagyta és most tűnt fel, hogy olvasom a kérdést, már rég nem csinálja.
2015. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Önmagában azt nem akarom tiltani, hogy valakitől egy méterre megálljon és nézze, mert ezt gyakran csinálja, ha számára érdekes az illető. Vagy az utcán telefonálóknak "beszól", hogy halló-halló.

Csak itt jön az, hogy van akit csak néz, van akinél meg éppen kaja van és akkor már mutogat és koldul is.

Remélem, hogy idővel beépül, hogy ezt nem szabad.


Játszótéren még nehezebb, mert ott tömve van kaját fogó emberekkel a hely, fél méterenként megfordítjuk, hogy neeem, ne koldulj, ne kérj kaját, aztán fél méter múlva újabb szülő, tőle is koldulna, stb.

2015. nov. 9. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:

El fogja hagyni... hogy mikor? Az már más kérdés, de el fogja hagyni, mint ahogyan az autók közé rohangálást is. Náluk utóbbi volt a legdurvább, azt hittem, sose lesz vége, bármit csináltam, ész nélkül rohant. Szerintem nem is tudott csak szimplán menni, csak a futást ismerte.

Azért igyekeztem végig következetes lenni, minden egyes alkalommal elmondtam, hogy nem szabad, mert elütHETnek, stb.

(ja, lényeges, hogy ne negatívan jelentsük ki a veszélyeket: pl.

Ne mássz fel, mert leesel! ehelyett sokkal jobb, ha azt mondjuk: Óvatosan mássz, mert leeshetsz!

Nálunk ezt alkalmazom nagyon régóta, kvázi nem akarom mindentől védeni, ellenben felhívom a gyerek figyelmét a lehetséges veszélyekre.

2015. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Én ebből sohasem csináltam problémát.

Hiszen én magam is néha azzal nevelem, azt mutatom, amit szeretnék, hogy ő is megcsináljon. Megeszem a spenótot, hogy ő is megegye. Vagy felszeletelve, kimagházazva veszem magam elé az almát, és elkezdek falatozni belőle. Ilyenkor odasettenkedik, és ő is kér. [Ha kínálnám, hogy kérsz almát?, csak ingatná a fejét, hogy nem, sütit kérek..., de így hogy almát eszem, ő is azt akar enni....]

Szóval én sosem csináltam ebből problémát, hogy megkívánta más szájából a falatot. Aki intelligens, és volt/van gyereke, nem fogja azt hinni, hogy éheztetem. Tisztában van azzal, hogy egy gyerek kíváncsi arra, hogy mit eszel, és kérhet belőle, ha van benne kurázsi. Az enyémben volt, és néha megesett, hogy kért kaját másoktól. És volt úgy, hogy az enyémtől kívánták meg, és akkor előkerült a táskámból a többi pogácsa, és adtunk a másik gyereknek. Direkt a fiam kezébe adom ilyenkor a zacskót, hogy ő kínálja meg a másik gyereket.


És ha látom a pírt a másik gyerek anyukájának az arcán, akkor idősebb férfiként elmosolyodok, és azt mondom: ne piruljon kedves kisasszony, a gyereke kíváncsi, és őszinte. És ez nagyon fontos két dolog. Örüljön, hogy ilyen a gyermeke!

2015. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!