Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 19 hónapos gyereket arról hogy ne dobálózzon?

Figyelt kérdés

Iszik és el dobja erőből az itató poharat, cumisüveget, játékot, törlőkendőt, alvó cumit, ........Az elébb látom épp hogy fordítva fogja a cumisüveget és rágja a cumisüveg alját és csepeg az ágyra a cumisüveg tartalma és rá szóltam, nem hallgatott rám, rászóltam még egyszer akkor sem hagyta abba, harmadjára rászóltam és elindultam erre fő tiszta erőből eldobta még jó hogy nem a tükrös szekrénynek.

Este is elalvás előtt úgy hajigálja ki a cumisüveget hogy csak úgy repül.

Ez már a dackorszak lenne?



2015. máj. 23. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez részben életkori sajátosság - a dobálós korszak. Nálunk idővel csendesült, most 2,5 éves a kislányom, már nem dobál.

Először tetszett neki, hogy mindig visszaadogattuk a dolgokat, vagy ha rászóltunk. Ekkor taktikát váltottunk, és úgy csináltuk, mintha észre se vennénk, mit csinál. Nem rögtön, de ez bizonyulhatott hatásosnak, mert idővel ritkultak a repülő cumisüvegek. Talán már nem volt annyira érdekes, vagy magától "elmúlt" a dolog.

Azért alkalmanként még előfordul, de ritka.

2015. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk a fordítva rágott cumisüvegnek az lett a vége, hogy rájött, kicsepeg az etetőszék tálcájára a maradék innivaló. Most "rajzol" vele. :P
2015. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most akkor a dobálózásról vagy a nem dobálózásról akarod leszoktatni?

Ez egy életkori sajátosság, hiszen felfedezte a gravitációt :)

Hidd el, előbb-utóbb magától is leszokik róla, minden újdonság megszokottá válik idővel :)

2015. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért ne keverjük össze az életkori sajátosságot (gravitáció felfedezése) és az idegből akarattal eldobást. Fiam 1 éves kora előtt dobálózott a gravitáció tesztelése végett, utána ő is szándékosan méregből dobálózott, nem sokáig, kb 5ször ütöttem rá a kezére (jó pár könyörgés és szépen kérés után) azóta nem dobálózik.

Nem kell félni a kézre ütéstől, nem fog belehalni, viszont leszokik a dobálózásról.

2015. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!