Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos gyerekem retteg az...

18 hónapos gyerekem retteg az idegenektől, tapasztalt-e valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Ez nem csak egyszerü félelem,annál sokkal durvább.Ha jön hozzánk valaki,az ölemben ül,ordit és rángat.Kb fél óráig ez megy,amig meg nem szokja a helyzetet.De érdekes módon nem csinálja mindenkivel ezt,van olyan ember akitől ennyire nem fél,és nem sir.De azért az esetek többségében ezt csinálja.Nem tudjuk se bölcsibe vinni,se babysitterhez szoktatni,nem engedi hogy bárki hozzáérjen.Mi lehet ennek a problémának a hátterében?Szerintem ez több mint szeparációs szorongás.Olyan anyukák véleménye érdekelne,akik átéltek hasonlót.
2015. nov. 13. 19:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Senki nem tapasztalt még ilyet??
2015. nov. 14. 08:48
 2/3 aeterna válasza:
Hát abból amit írtál, hogy ordít, sír ha idegeneket lát, nem lehet bölcsödébe vinni, nem engedi hogy hozzáérjenek, nekem ebből rögtön az Autizmus jutott az eszembe. Irtózás az érintéstől, a változástól való félelem ami dühkitörésekben nyilvánul meg. Bár én nem vagyok anyuka, sem pszichológus, sem orvos, vagy ehhez hasonló szóval lehet hülyeség. Az is lehet hogy egyszerűen csak nagyon anyás ami nem lenne túl meglepő ha azt nézzük hogy 1 év és 6 hónapja van ezen a világon. Majd kinövi akkor. Viszont ha az anyjának sem engedi hogy hozzáérjen ennyi idősen, (nemtudom hogy így van-e) az már tényleg komoly problémát feltételezne a háttérben. (és nem feltétlenül az említett problémát) De abból hogy igen fiatal, nem hiszem hogy ez odáig fajult volna hogy szakorvos mondjon róla bármit is. Tehát érdemes volna számolni vele és figyelni a jeleket. Már ha ez tényleg ennyire durva. De mondom. nem vagyok sem orvos sem anya sem vészmadár nem akarok lenni, mert ez az infó nem elégséges egy épkézláb diagnózis felállítására, még egy pszichológusnak sem szerintem. Én meg ugye nem vagyok az.
2015. nov. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akiket ismer(apa mama babysitter anya stb)azokkal nagyon közvetlen engem éjjel nappal puszilgat ölelget.
2015. nov. 20. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!