Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt szülők, mi a...

Tapasztalt szülők, mi a helyes viselkedés ilyenkor?

Figyelt kérdés

Egy baráti társasággal voltunk kirándulni és beültünk egy étterembe. Volt velünk egy család is 3 gyerekkel, köztük történetünk hősével, aki olyan 7-8 éves. Kihozták az étlapot, mire a kislány közölte, hogy ő nem kér semmit. De válasszon valamit, mert még sokat fogunk kirándulni, meleg van stb. Na jó, akkor hagymalevest kér. (Már ekkor meglehetősen durci volt, állítólag azért, mert korábban nem álltunk meg a McDonald's-nál...)

Na, kihozták a hagymalevest, a kislány belekotort, és közölte, hogy ebben hagyma van (!), ő ezt nem eszi meg. És nekiállt duzzogni, kb. "engem senki se szeret, rám senki se figyel, és unatkozom is" arckifejezéssel ücsörgött a levese fölött.

Az anyja próbált a lelkére beszélni, aztán lezárta azzal, hogy "Akkor egy hétig se édesség, se tévé".


Én is borzasztó finnyás kisgyerek voltam, nem is vittek étterembe soha, vagy ha igen, olyat kértek, amit garantáltan megeszek (rántott hús) mert inkább kerékbe törettem volna magam, mint hogy megkóstoljam a pörköltet. Ha meg belém erőltették, kihánytam. De sose próbálták velem tévémegvonással megszerettetni a pörköltet...


Mi ilyenkor a jó megoldás?


2015. szept. 22. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor megmagyaráznám meki, hogy nem szereti. Az én fiam is ilyesforma, mindent kiválaszt, de sikerült eddig kiegyezni a rizs-rántotthús kombiban.Én eleve nem rendeltem volna 7 évesnek hagymalevest....
2015. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igaza van anyjának, max. rendeltem volna neki húslevest, de ha hisztizik, akkor tényleg elfelejtheti a nasst.
2015. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A gyerek választotta csillogó szemekkel a hagymalevest.

Mondjuk én a szülők helyében valószínűleg segítettem volna a gyereknek választani, mert hosszú, bő lére eresztett étlap volt, sokféle cifra kajával, flancos leírásokkal, szóval lehet, hogy a kisiskolás gyerek egyszerűen nem jutott el az olvasásban a rántott húsig, csak a levesek végéig.

De mi van, ha akkor se eszi meg? Ha mondjuk kihozzák a kedvencét, és közli, hogy nem eszem meg, mert csak?

2015. szept. 22. 18:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem eszi meg. Éhes lesz. És kész. Akkor mi van?
2015. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen jól reagálta le az anyja, nem csinált belőle ügyet, röviden és velősen lezárta a dolgot és a hülyesége miatt kapott büntetést is.
2015. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És ettől majd megtanul felelős döntéseket hozni?

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, nekem nincs gyerekem, főleg nem ekkora.

2015. szept. 22. 18:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan csináltam volna. Ha engedek neki mást választani (nyilván mivel durcis volt, az sem lett volna jó), akkor azt szűri le,hogy ezt bármikor megteheti.

4 éves a fiam, ha látom,hogy szenved, nem akar enni, akkor vagy ráhagyom, és nem erőltetem, vagy ha látom,hogy játszik az étellel és a 3. fajta sem jó, akkor közlöm,hogy elmehet az asztaltól.

Itt nem arról van szó, hogy nincs alternatíva. Én is felajánlok több félét, de pl. ha csokipudingot akarna enni vacsora helyett, azt nem engedem. Itt is választhatott a kislány.

2015. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez tök hülyeség igy.. az én szüleim mindig olyat rendeltek, amit tudták, hogy ugyis megeszek. Gyerekkoromban is és még most is válogatos vagyok eléggé. Milánoi vagy sültkrumpli? Rántott hus? Gyümölcsleves? Nem hiszem el, hogy semmi nem volt a menün, amiröl tudják a szülök, hogy szereti a gyerek. Hagymalevest egy 7 évesnek? Hát nem csodálom, hogy nem ette meg.
2015. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: " Hagymalevest egy 7 évesnek? Hát nem csodálom, hogy nem ette meg."


Nem értelek, miért ne ehetne egy 7 éves hagymalevest? Nekem minden gyerekem nagyon szerette.


A kérdésre:


A szülök nem egészen jól viselkedtek.

1. Jobb lett volna, ha 2-3 olyan ételt sorolnak fel az étlapról a gyereknek, amit általában szeret - és ebböl válasszon. Azt tökéletesen érthetö, ha a gyereket összezavarja a sok (és esetleg nagyrészt ismeretlen nevü) étel és így nem tud normálisan választani.


2. Ha nem akarja megenni, akkor nem unszoltam volna, hanem ráhagyom, ha végképp nem eszik, akkor éhes marad. Ekkora gyereknél már nem tragédia, ha egy evés kimarad.


3. Viszont semmi esetre sem büntettem volna emiatt, ha valakinek nincs étvágya, vagy nem ízlik neki az étel, azért nem jár büntetés.

2015. szept. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok! Igen, azt én is akartam írni,hogy büntetni és sem büntetem. Csak elküldöm az asztaltól, de ez nem az a helyzet, hogy megbüntessem.


Viszont a kislány választotta a levest! Ebből is látszik,hogy ez hiszti.

2015. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!